Lanberry żegna się z „The Voice”. Ważne ogłoszenie artystki


dodał: Konrad Stecko
“Kochani, czas na ważne ogłoszenie. W nadchodzącym sezonie nie zasiądę w fotelu trenerki The Voice of Poland” – ogłosiła na swoim Instagramie Małgorzata Uściłowska, znana jako Lanberry.
Urodzona w Wyszkowie piosenkarka żegna się z programem po trzech sezonach, o czym poinformowała na swoim koncie na Instagramie osobiście. Po raz pierwszy jako trenerka pojawiła się podczas trzynastej edycji programu. Na czerwonym fotelu siedziała także w trakcie edycji czternastej oraz piętnastej – ta okazała się być jej ostatnią.


Lanberry w programie “The Voice of Poland”, fot. Natasza Młudzik i Jan Bogacz dla TVP
Do niedawna odejście Lanberry z programu było tylko plotką. Jej odejście potwierdził w “Pytaniu na śniadanie” dziennikarz Grzegorz Dobek, po czym wokalistka ostatecznie rozwiała wszystkie wątpliwości postem na Instagramie.
“To była niesamowita przygoda i ogromny zaszczyt – trzy edycje pełne emocji, talentów, inspirujących historii i wyjątkowych ludzi. Dziękuję za każdy moment – uczestnikom, produkcji, widzom i moim współtrenerom.” – kontynuuje Lanberry – “Możliwość dzielenia się wiedzą i wspierania młodych artystów w ich muzycznej drodze była dla mnie niezwykle wartościowa – szczególnie, że sama 12 lat temu byłam na ich miejscu. Nigdy nie przypuszczałam, że kiedyś usiądę w tym czerwonym fotelu jako trenerka. To historia, która zatoczyła piękne koło i na zawsze zostanie w moim sercu. Życie pisze piękne scenariusze. Teraz czas na nowy rozdział.”
Program był dla niej zderzeniem z przeszłością
W 2013 roku jako dwudziestosześciolatka wzięła udział w trzeciej edycji programu, jednak nie odniosła wtedy sukcesu. Wystąpiła wtedy w segmencie Przesłuchań w Ciemno, wykonując utwór Johna Lennona – “Imagine”. Mimo zapewnień ówczesnych trenerów (Edyta Górniak, Maria Sadowska, Tomson i Baron, Marek Piekarczyk) na temat jej talentu, żaden z nich nie obrócił swojego fotela, przez co nie udało jej się przejść do dalszych etapów konkursu. To nie był jedyny program telewizyjny w którym swoje ambicje spełniała Lanberry; piosenkarka w 2014 roku występowała także w przesłuchaniach do talent show X-Factor.
W czternastej edycji jako trenerce udało się doprowadzić wokalistce do zwycięstwa jednego ze swoich podopiecznych, dwudziestojednoletniego Jana Górkę. Podczas finału wykonali w duecie piosenkę Sanah i Igora Herbuta pod tytułem “Mamo tyś płakała”.
Kto zostanie następnym trenerem?
Jeszcze nie wiadomo kto zastąpi Lanberry w szesnastej edycji “The Voice of Poland”, która pojawi się na antenie już jesienią 2025 roku. W piętnastej tworzyła Jury razem z Michałem Szpakiem, Kubą Badachem oraz niezastąpionym duetem Tomsona i Barona. Do podobnej wymiany doszło także w “The Voice Kids”, gdzie z roli trenerki zrezygnowała Natasza Urbańska. Jak podaje portal pomponik.pl – największą szansę aby ją zastąpić ma zwyciężczyni Eurowizji Junior, piosenkarka Roksana Węgiel.
Jak mówi piosenkarka, pracuje teraz aktualnie nad nowym projektem muzycznym i zamierza skupić się przede wszystkim na swojej karierze muzycznej, a w tym – koncertowaniu. Już w dniach 23-25 maja w Operze Leśnej w Sopocie będzie okazja zobaczyć ją na Polsat Hit Festiwalu.