URODA I ZDROWIE

Kosmetyki we fryzjerstwie

8 listopada 2018, dodał: Redakcja

Wszystkie osoby (niezależnie od płci) pragnące, by ich włosy były zarówno zdrowe, jak i piękne powinny zainteresować się profesjonalnymi produktami stworzonymi w celu pielęgnacji włosów. Paradoksalnie znacznie różnią się one od kosmetyków powszechnie dostępnych w galeriach handlowych, czy nawet wyspecjalizowanej drogerii.

 

 

U podstawy ich powstawania są wieloletnie badania laboratoryjne, co przekłada się na ich skuteczność. Trudno bowiem wyprodukować produkt wysokiej klasy bez znajomości potrzeb włosów oraz wpływu poszczególnych składników na ich kondycję. Profesjonalne kosmetyki stosowane we fryzjerstwie charakteryzują się specjalistyczną kompozycją składników, których wpływ na włosy jest często naukowo udowodniony. Należy podkreślić, że bazują one na odpowiednio wysokiej ich koncentracji, kiedy w tych powszechnie stosowanych występują w znacznie mniejszej ilości (o ile w ogóle). Wszystko to przekłada się na skuteczność konkretnego produktu.

Przewagą profesjonalnych kosmetyków jest ich ścisłe dopasowanie do stanu zdrowia oraz typu posiadanych włosów. Wystarczy, że wiesz jakie masz włosy, a fryzjer bez problemu dobierze odpowiednie preparaty. Oczywiście pojęcie „pielęgnacja włosów” jest niezwykle szerokie. Jeżeli chcesz o nie zadbać na prawdziwie wysokim poziomie – koniecznie sięgnij po najwyższej jakości kosmetyki. Podstawą jest dobór odpowiedniego szamponu (warto przed jego wyborem wykonać analizę stanu posiadanych włosów). Oczywistą kwestią jest, że włosy suche bądź zniszczone wymagają innych zabiegów niż przetłuszczające się. Kolejną kwestią jest wybór odżywki, której jak sama nazwa wskazuje zadaniem jest odżywienie Twoich włosów by był zdrowe i lśniące.

Marki szamponów oraz odżywek do włosów uznawane powszechnie za ekskluzywne:

– L’Oreal Professionnel, Wella Professionals, Joico, Matrix., Revlon Professional, Brocato, Farouk Systems oraz oczywiście Schwarzkopf.

UWAGA: często producenci posiadają w swojej ofercie profesjonalne produkty, jak i te „dla ludu” – zwróć na to uwagę.

Oczywiście na doborze profesjonalnego szamponu i odżywki temat się nie kończy. Koniecznie sięgnij po maskę do włosów (jej dobór skonsultuj ze swoim fryzjerem) – powinna być stosowana do dwóch razy w tygodniu. Wpływa na szybszą regenerację oraz poprawia stan włosów.

Waybeauty.pl – Sklep z kosmetykami fryzjerskimi

Czy profesjonalna pielęgnacja włosów jest możliwa w domowych warunkach?

Tak, chociaż nie jest to proste. Konieczne będzie nabycie odpowiednich umiejętności oraz zaopatrzenie się w zestaw profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich (im bardziej uznana marka – tym lepiej). Dobrym krokiem będzie wybór preparatów należących do tej samej serii ze względu na uzupełniające się składy i współgrające formuły.

Zapewnią efekt niczym po wyjściu od fryzjera. Profesjonalna domowa pielęgnacja włosów możliwa jest tylko w przypadku, gdy stosujemy kompleksowy zestaw produktów renomowanych firm. Odżywka, jako uzupełnienie pielęgnacji szamponem, powinna być również dopasowana do struktury i kondycji włosów. Najlepiej wybrać więc kosmetyki do włosów z tej samej serii, które stosowane razem przyniosą szybciej upragniony efekt.

PODSUMOWANIE

Profesjonalna pielęgnacja włosów nie jest prosta i szybka. Generalnie musi opierać się na odpowiednio dobranych kosmetykach, które będą z sobą komplementarne i harmonijne w działaniu. Musisz zadbać o wszystkie aspekty związane z regeneracją, odżywieniem i ogólnie pojętym wzmocnieniem włosów, a efekty będą oszałamiające!

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Piersi
No właśnie sama mam taki problem. Mianowicie bardzo schudłam i jak wcześniej mialam...
Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/