URODA I ZDROWIE

Korekcja nosa – najpopularniejszy zabieg chirurgii estetycznej

7 maja 2019, dodał: Redakcja

Gdybyśmy mieli określić, który z zabiegów wykonywanych w ramach szeroko rozumianej chirurgii estetycznej jest najpopularniejszy, z całą pewnością byłby to zabieg korekty nosa. Nie chodzi tylko i wyłącznie o kwestie związane z tym, czy jest to skomplikowany zabieg czy też nie. Każda operacja, niezależnie od tego, czy mówimy o korekcie nosa czy o jakiejkolwiek innej, niesie za sobą pewne ryzyko. Niemniej jednak nadal nie można się oprzeć wrażeniu, że zabieg korekty nosa jest zdecydowanie najczęściej wykonywanym zabiegiem w klinikach chirurgii estetycznej. Przyjrzyjmy się temu, dlaczego właściwie tak się dzieje.

Przede wszystkim – przyczyny

Korekcja nosa to zabieg, który wykonywany jest nie tylko dlatego, że chcemy poprawić wygląd naszej twarzy. Bardzo często przyczyny, dla których decydujemy się wykonać korektę nosa, związane są z naszym zdrowiem czy też problemami, z jakimi się borykamy. Nie zawsze zatem jest tak, że decyzja o wykonaniu zabiegu korekty nosa, związana jest z potrzebą poprawienia estetycznego wyglądu naszej twarzy. Nierzadko jest tak, że poprawy wymaga przegroda nosowa, która jest niewłaściwie ułożona. W efekcie możemy cierpieć na problemy z oddychaniem, możemy też chrapać w nocy, co także jest swoistym dyskomfortem – np. dla naszego partnera/partnerki. Warto też zaznaczyć, że wszelkie urazy, których doznaliśmy, jak np. złamanie nosa, to także kwestie, które w dużej mierze definiują to, czy zdecydujemy się na wykonanie operacji plastycznej nosa.

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wykonanie korekty nosa?

Bardzo ważną kwestią, jeśli mowa o wykonaniu korekty nosa, jest przede wszystkim wybór odpowiedniego miejsca, w którym taki zabieg zostanie przeprowadzony. Unikajmy miejsc takich jak salony urody. Korekta nosa jest zabiegiem medycyny estetycznej, dlatego też musi zostać ona wykonana przez lekarza chirurga, na przykład w klinice Timeless. Bardzo ważne jest to, aby pacjent był świadomy tego, jak będzie wyglądał zabieg oraz jak długo będą goiły się rany i opuchlizna po wykonaniu takiej operacji. Świadomość pacjenta jest kluczowa, jeśli chodzi o zabieg korekty nosa. Ponadto, lekarz także musi przeprowadzić rozmowę, z której dowie się, czy np. osoba, która chce poddać się korekcie nosa, ma problem z krzepliwością krwi, lub też boryka się z innymi chorobami (np. arytmia serca, niskie/wysokie ciśnienie).

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dieta na urodę
na urode to najlepiej po prostu zdrowa dieta, też nie ma się co przejadać...
Co myślicie o tych tanich kosmetyka…
nie ufamtak tanim kosmetykom, jak sklad jest dobry to trzba placic
Poszukujemy administratorów serwisó…
Można współpracować z nami przez określony czas, jak również na stałe - zapraszamy...
Co myślicie o tych tanich kosmetyka…
Też tak uważam, dobry kosmetyk to ze średniej póki cenowej - od ok....