Konkurs z księgarnią Platon24: wyniki!

27 lutego 2015, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

…Pomagają nam uporać się z codziennymi problemami, tłumaczą niepokojące zjawiska, pokazują ciekawe rozwiązania — poradniki: niezastąpione źródło praktycznych wskazówek!

Girl-Reading-Book

Każdy z nas od czasu do czasu pragnie poprawić swoje życie, a także popracować nad sobą, by stać się lepszą wersją samego siebie. Poradniki są zatem idealnym sposobem na udoskonalenie naszego małego świata: pomagają pozbyć się uzależnień, stać się lepszym rodzicem lub osiągnąć upragniony sukces. Dlatego właśnie specjalnie dla Was — wspólnie z księgarnią Platon24.pl — przygotowaliśmy wyjątkowy poradnikowy konkurs. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie:

Jakie poradniki lubicie najbardziej i dlaczego?

Nagrodami w konkursie były atrakcyjne książki z księgarni Platon24.pl od wydawnictw: Burda oraz  Mira.

 

indeks  ?????????? lubię palić

Dziękujemy za wszystkie wspaniałe, ciekawe oraz inspirujące komentarze i opinie!

Z przyjemnością prezentujemy zwycięskie wpisy:

kapitan_barbarossa:

MOJE PORADNIKI POZYTYWNEGO MYŚLENIA

Uwielbiam poradniki własnego autorstwa, czyli zbiory rad napisane przeze mnie dawno, dawno temu i czytane teraz z sentymentem, po latach. W cyklu nastoletnich porad (które to rozbawiają mnie do łez) znajdują się te z dziedziny zdrowia (ćwicz codziennie, nie chcesz przecież mieć galarety na rękach), urody (nigdy nie wiesz kogo dziś spotkasz na mieście więc pomaluj choć rzęsy, bo potem będziesz żałować) i życia osobistego (jeśli on nie może znaleźć dla Ciebie czasu, niech znajdzie sobie inną dziewczynę). Wszystkie one sprawiają, że szare myśli uciekają gdzieś daleko, a problemy robią się jakby mniejsze. I choć moje poradniki nigdy nie doczekają się pewnie publikacji, ważne jest, że działają:)

monstra:

Każdy kto mnie zna dobrze wie, że ja czytam dużo poradników… Najbardziej lubię te, które dotyczą relacji międzyludzkich – może dlatego, że zawsze mi się wydaje, że wiem tak mało, że zawsze można coś poprawić w kontaktach z bliskimi, z mężczyzną czy koleżankami w pracy. Jednak moim „poradnikowym konikiem” są publikacje dotyczące żywienia – książki kucharskie oraz publikacje w stylu działania jakie ma żywność na człowieka. O ile „w sieci” można szybko znaleźć wiele – zarówno przepisów jak i porad typu zdrowotno-żywieniowego – o tyle książki są mi bliższe… Mogę wracać do nich bez włączania komputera, w leniwą niedzielę – ot, żeby powertować, żeby coś wykorzystać, pokombinować, zrozumieć. Zawsze też mogę na te tematy podyskutować z tatą, który jest bardzo wyczulony i mnie także wyczulił na kwestie żywieniowe. Kocham jedzenie i całą otoczkę z nim związaną – od sadzenia, zbierania, przetwarzania, zdobienia – dlatego tak istotną rolę odgrywają dla mnie poradniki.

Nulek:

Nie będę tu oryginalna,
nie przepadam za radami,
nie lubię, jak się mnie stara
rozpracować ktoś czasami,
nie znoszę tych przemądrzałych
ksiąg, co mówią, jak wieść życie,
bo wierzę, że sama radzę
sobie z tym wręcz znakomicie,
ale za to… KOCHAM. KOCHAM
KSIĄŻKI PRAKTYCZNE z natury,
z przepisami na potrawy,
na cuda matki Natury,
na maseczki, na porządki,
na utrzymanie czystości –
takie tylko poradniki
chcę na swoich półkach gościć.
Tysiąc przepisów na dżemy!
Setka zastosowań sody!
Jak sprzątać rzadziej, a dobrze!
Na włosy mądre sposoby!
To moje biblie domowe,
to księgi, z których czerpanie
wiedzy sprawia mi przyjemność.
Zawsze chętnie zerkam na nie!

I dzięki nim z przyjemnością
– daję na to moje słowo –
przyznaję to wśród znajomych,
że… jestem KURĄ. DOMOWĄ!

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

29 komentarzy do Konkurs z księgarnią Platon24: wyniki!

 1. avatar Dorota pisze:

  Każda z nas chce być piękna, bogata i szczęśliwa, choć to niewątpliwie trudne wobec problemów współczesnej kobiety, które wynikają z tempa życia, zanieczyszczenia środowiska i stresu, dlatego najbardziej lubię czytać poradniki pełne urody i zdrowia, i to zarówno fizycznego, jak i psychicznego, które ułatwiają życie. To zbiory łatwych i skutecznych sposobów, by przekształcać energię myśli i niezdrowe nawyki w twórcze oraz pozytywne działania, zamiast marnować je na błahostki. Dowiaduję się z nich jak przejąć kontrolę nad swoim życiem i osiągnąć to, o czym zawsze marzyłam. Zwłaszcza sięgam po nie, by uzyskać spokój umysłu i poczucie wewnętrznego szczęścia w obliczu trudności. Gdy już zadbam o swoje zdrowie psychiczne, pora poświęcić czas swojemu ciału. Lubię czytać poradniki dające mi wskazówki żywieniowe i porady dotyczące zdrowego trybu życia, które zawierają konkretne rady, jak stracić dodatkowy bagaż- fizyczny i emocjonalny.

 2. avatar Kela pisze:

  Osobiście lubię poradniki, które nie są jedno tematyczne. Uwielbiam poradniki ogrodnicze w których są porady dotyczące upraw różnych roślin tych ozdobnych i te które z przyjemnością zjadamy. Taki poradnik powinien mieć też coś dla duszy mam namyśli coś co u mnie wywołuje uśmiech kiedy otwieram następną stronę widzę ilustrację np. kot siedzącego w słońcu na kamieniu ,u stup starszej pań.

 3. avatar aneczka pisze:

  Wszystkie poradniki nas w pewien sposób rozwijają i nie pozwalają stać w martwym punkcie. Działają motywująco. Człowiek w końcu uczy się przez całe życie, więc warto korzystać z porad innych. Dlatego najbardziej uwielbiam poradniki dotyczące motywacji, które w pozytywny i skuteczny sposób „ściągają mnie z kanapy” i dają kopa do działania:) …jest przecież tyle do zrobienia, zobaczenia, zasmakowania…szkoda na to czasu, żeby tracić czas!Pozdrawiam

 4. avatar - Hanna - pisze:

  Powszechnie wiadomo, że nic tak fenomenalnie się nie sprzedaje jak poradniki właśnie. A to dlatego, że ludzie uwielbiają i potrzebują zarazem korzystać z różnego rodzaju porad, pomocy, pociechy i dobrego słowa… Chcą pozytywnie myśleć, zdrowo się odżywiać, gotować po mistrzowsku, być modnym i urodziwym. Ja takie poradniki także bardzo lubię. Są kolorowe, pełne ciekawostek i fachowych opisów, przyjemnie się je ogląda i zarazem czyta. I tak obecnie gotuję z ”Małą, wielką ucztą”, nastawiam się pozytywnie do życia z ”Potęgą podświadomości”, ubieram z ”Radzka. Tobie dobrze w tym” malując jednocześnie z pozycją o znamiennym tytule ”Z miłości do makijażu” nie zapominając przy tym o własnej kreatywności oraz intuicji, którą posiadam.

 5. avatar Ewelina S. pisze:

  Czytam dużo poradników…

  … jednym z nich są PORADNIKI SAVOIR-VIVRU. Opierają się one na czterech fundamentalnych zasadach, będących filarem sztuki życia. Są nimi zasada: szacunku, dostosowania, umiaru i zdrowego rozsądku. Postępując w codziennym życiu staram się kierować tymi zasadami… to dobre życiowe drogowskazy, które pomagają obyć się w tym dzisiejszym jakże „obcym” świecie…

  drugim poradnikiem, do którego regularnie sięgam to PORADNIKI z serii: „JAK ZBUDOWAĆ POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI”. Jestem osobą skromną i nie rzadko mam poczucie osamotnienia, bezsilności, poczucia niższości w otaczającym mnie świecie… zrozumiałam, że przyczyną tego jest moja słabość charakteru, słabość i wrażliwość na słowa kierowane pod moim adresem.. czasem koś zupełnie nieświadomie powie coś przykrego, skrytykuje, pouczy- wówczas robi mi się przykro….zaczynam się dołować, zamartwiać.. przesadzam wiem..:) Dzięki tym poradnikom uczę się budować poczucie swojej wartości… zrozumiałam, że jestem wartościową osobą tak jak każdy człowiek, tylko zagubiłam się we własnym wnętrzu… staram się optymistycznie patrzeć na świat… a krytykę przyjmować i wnioskować!

  Kolejnym poradnikiem są PORADNIKI KULINARNE..- jak każda kobieta zajmuję się kuchnią, gotowaniem.. to moja pasja… kocham gotować dla rodziny;) Jednak nigdy nie będę idealną kucharką, dlatego sięgam co rusz po nowe rady, pomysły, udoskonalam swoją pasję… pierwsze poradniki przekazała mi babcia…dużo się z nich nauczyłam… teraz sama wyszukuję nowości i poszerzam gamę kulinarnych nowości w moim domu:)

  Jeszcze jedną grupą poradników są PORADNIKI BIZNESOWE. W dzisiejszej dobie kobieta musi być specjalistą w każdej dziedzinie… wymaga tego ode mnie posiadany zawód ale także chęć bycia profesjonalistą w tej dziedzinie. Spotkania biznesowe, konferencje, które są w zasięgu mojej ręki chcę odbywać na profesjonalnym poziomie i odznaczać się bogata wiedzą i umiejętnościom.

 6. avatar mk1 pisze:

  Najbardziej lubię poradniki kulinarne. Najprostsza droga do serca wiedzie przez żołądek. :) W ten sposób zjednałam sobie przychylność mojego chłopaka. Od czytania poradników kulinarnych zaczęła się moja trudna droga, kiedy to zerwałam z nudną pracą księgowej na rzecz tego co kocham – gotowania w niedużym bistro. :)

 7. avatar Freemaniaczka pisze:

  Najbardziej lubię czytać poradniki na temat zdrowego odżywiania, mogę nawet zaryzykować stwierdzeniem, iż jest to moją obsesją. Można dowiedzieć się z nich dużo przydatnych i potrzebnych w codziennym życiu informacji, ważnych dla naszego zdrowia. Dzięki takim poradnikom, wiem jak przygotować dobrze zbilansowany posiłek, aby dostarczył nam energii na cały dzień, umiem czytać etykiety produktów, wiem jak łączyć produkty, aby nawzajem nie eliminowały swoich właściwości odżywczych.

 8. avatar Daksi pisze:

  Najbardziej lubię poradniki, z których można dowiedzieć się, jak zyskać pewność siebie i zjednać sobie ludzi. Moim zdaniem dotykają one problemów, z którymi mierzy się wiele osób. Dzięki takim poradnikom udało mi się przełamać i zmienić sposób myślenia o sobie. Poradnik nie jest rozwiązaniem problemu, lecz wskazówką, jak sobie z nim poradzić. Porady i praca nad sobą przyniosły w moim przypadku efekty. Zyskałam przyjaciół i większą pewność siebie :)

 9. avatar milky pisze:

  Lubię czytać poradniki o tym jak zbudować idealny związek, ale nie traktuję ich zbyt serio, bo jak dotąd te rady u mnie nie działają:/

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Projekt mieszkania w 3d
Ale lepiej mieć taką wizualizację, łatwiej jest rozplanować przestrzeń.
Mama lekomanka...?
Matki chcą zapobiec nieszczęściom dziecka i dlatego dają leki, a że one mają skutki...
Pochwal się osiągnięciami - swoimi …
W weekend zrobiłam piękne klomby na działce, bo dotąd zarastała w tym miejscu...
Prezent na wesele
Sama nie chciałabym kwiatów, lepiej już maskotki dla dzieci w szpitalu czy domu dziecka,...