Konkurs na Forum z Wydawnictwem SENSUS – wyniki!

13 maja 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Miło nam ogłosić  wyniki kolejnego konkurs z książką, w którym do zdobycia były 3 egzemplarze najnowszej książki Dr. Jana Pokrywki i Filipa Żurakowskiego „Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”   od Wydawnictwa SENSUS!

Zadanie konkursowe polegało na wypowiedzi w dyskusji na naszym Forum – TUTAJ – na temat:  Mój niecodzienny sposób na zachowanie zdrowia.
Dziękujemy, że podzieliliście się z nami swoimi pomysłami i ciekawostkami – 3 najciekawsze wypowiedzi nagradzamy tą właśnie książką:

avianna:
By zachować dobre zdrowie, można stawać na swej głowie,
lecz ja sposób lepszy mam, który tu przedstawię wam.
Przede wszystkim myśleć pozytywnie, no i spędzać czas aktywnie.

Bardzo lubię pieski wszystkie – te lękliwe, towarzyskie.
Każde zwierzę kocha bezinteresownie, to miłość po prostu – mówiąc dosłownie.
Nawet gdy człowiek krzywdzi to zwierzę, ono kocha go nadal – sama w to wierzę.
Zwierzaki potrafią dodać siły, wiedzą kiedy trzeba być dla kogoś miłym,
potrafią wyczuwać moje nastroje, i są obok mnie – wtedy się nie boję.
Przeciwnościom  wszystkim z nimi dam radę, pocieszą, przytulą, nawet gdy mam wadę.
To dzięki psiakom mam dobre zdrowie, i niech się każdy o tym właśnie dowie.

Moje dziecko też działa pozytywnie na mamę, a muszę powiedzieć, że mam piękną damę.
Gdy płacze przychodzi – podaje chusteczkę – czasem opowie śliczną bajeczkę.
Przytuli, pogłaszcze, mamie „cacy” zrobi, doda mi odwagi, moje życie zdobi.
Wiem, że mnie kocha, to dla niej moje zdrowie, zawsze coś miłego do swej mamy powie.
Dzięki mojej córci lepiej się czuję, swą miłość jej okazuję.
Ona mi pomaga, ja pomagam jej, dzięki czemu nasze życie jest okej.
Piękny jest śmiech na jej cudnej twarzy, nie tylko gdy sprawię, że się spełni to o czym ona marzy.

Zatem sposobu szukając dobrego, nie pytam : „którego?”
Wiem, że mam przy sobie córkę i swe zwierzę, wiem już także o tym, że one we mnie, a ja w nie wierzę.
Jeśli czasem się sytuacje zdarzą, że swą obecnością mnie nie obdarzą
piesek, czy córka to nic nie szkodzi, bo wspomnienie o nich mi życie osłodzi.
Wiem także tyle, że zawsze i wszędzie, nigdzie mi z nikim lepiej nie będzie.

lipstick:
Obcowanie ze zwierzętami, które uspokajają moją skołataną duszę… Wszystkie przykrości, jakie sprawią mi ludzie, rekompensują mi ukochane zwierzaki, które zawsze wiedzą, jak się zachować, w przeciwieństwie do niektórych ludzi… To dzięki nim odzyskuję wewnętrzną harmonię, skupiam na tym, co tu i teraz, odrzucam smutne myśli…

eastgirl:
To pomaganie innym:) Z niczego nie jestem tak zadowolona jak właśnie z tego, że udało mi się komuś pomóc, wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy, czy pocieszyć kogoś w trudnej sytuacji. Gdy człowiek czuje się choć trochę lepszy dzięki pomocy innym, potrzebny i chociaż na chwilę uwierzy, że może zmienić na lepsze czyjś świat, to od razu lepiej się czuje…:)

Serdecznie gratulujemy!

A oto prezentacja naszej nagrody:

Dr Jan Pokrywka, Filip Żurakowski: „Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu”

Czytając wiele publikacji książkowych czy prasowych na temat polecanych diet, można pogubić się w sprzecznych stwierdzeniach naukowców na temat zasad zdrowego odżywiania. Dlatego propozycja dr. Jana Pokrywki z pewnością przemówi do większości osób starających się pogodzić swoje kulinarne upodobania z dbałością o stan swojego organizmu.

Ten specjalista nie zabrania jedzenia smacznych, choć uznanych za niezbyt odpowiednie dla człowieka, potraw czy produktów. Znajduje jednak złoty środek między naszym apetytem i zdrowym rozsądkiem: zaleca jeść wszystko, byle z umiarem. Uznaje za dzienną normę kaloryczną przedział między 1500 a 1800 kcal, warunkując ją naszą budową ciała i trybem życia. Dieta dr. Pokrywki jest więc oparta na filozoficznych podstawach – ograniczenie potrzeb staje się w nich drogą do osiągnięcia stanu szczęścia, a co za tym idzie, także zdrowia.
Autor odwołuje się także do autorytetu dr. Juliana Aleksandrowicza, który widział człowieka jako całość, w której wszystkie elementy powinny właściwie współdziałać.
Jedynymi bardzo krytykowanymi w jego diecie są produktami: cukier, sól i biała mąka oraz ograniczenie spożycia mięsa. Ich eliminowanie z menu w połączeniu z codziennym ruchem, dostosowanym do naszego zdrowia i wieku, to klucz do sukcesu.

Organizm, któremu zostanie to zapewnione, będzie sam dążył do homeostazy – czyli stanu równowagi, który warunkuje nasze zdrowie. Ważne jest też dobranie odpowiednich pod względem energetycznym potraw – to z tej książki dowiadujemy się, które potrawy są rozgrzewające, które neutralne, a które wychładzające. Doktor tłumaczy, dlaczego picie wody mineralnej wcale nie jest tak korzystne dla naszego zdrowia, jak to głoszą reklamy, skąd się bierze najczęściej rak piersi u kobiet i jak sprawić, by nasze życie było pełniejsze i lepsze. W tym celu prowadzi rozmowy z coachem Filipem Żurakowskim, które bardzo urozmaicają jego wywód, wprowadzają element żywej dyskusji i uczą nas, jakie zmiany wprowadzić do naszej codzienności, by być szczęśliwszym.
Znajdujemy tu wiele wskazówek na temat zasad moralnych i wartości duchowych, z których nie warto rezygnować nawet w imię doraźnych celów.
Ważne jest, aby dbać zarówno o ciało, jak i o duszę, o relacje z przyjaciółmi, tryb życia zgodny z własnym zegarem biologicznym, właściwy sen i wypoczynek i dostarczanie organizmowi witaminy C, magnezu oraz ksylitolu. Zwłaszcza ten ostatni – zamiennik cukru, nieposiadający jednak jego negatywnych cech, jest istotnym składnikiem zdrowej diety.
To dzięki temu unikniemy szerzących się obecnie chorób cywilizacyjnych.
Autorzy to specjaliści w swoich dziedzinach: medycynie, tematyce długowieczności i zdrowego odżywiania, coachingu biznesu i rozwoju osobistego. Łączą swoją wiedzę i zainteresowania, by dać kompleksowy poradnik o tym, jak żyć zdrowo i szczęśliwie.
Podkreślają, jak ważne jest życie w harmonii ze sobą, swoimi potrzebami i zasadami. Ciało, dusza i umysł stanowią triadę składającą się na niepowtarzalną jednostkę, jaką jest każdy z nas.
Jak zyskać nową, lepszą jakość życia, czerpać radość z każdego dobrze przeżytego dnia, cieszyć się zdrowiem i szczupłą sylwetką przez długie lata? Zapraszam do lektury!

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.

FORUM - bieżące dyskusje

Dłonie zimą
A ja nie noszę rękawiczek i sam krem też daje radę:)
Stylizacja paznokci
Ja maluję kiedy potrzebuję, nie muszę mieć cały czas kolorowych paznokci, a poza...
Najtańszy gaz
Najtaniej jest z butli, bo nie płacisz wszystkich tych stałych opłat, jakie są...
paznokcie na ślub
tylko ecru - białe są niemodne!