URODA I ZDROWIE

Konkurs na Forum z Wydawnictwem FILIA – wyniki!

23 maja 2014, dodał: Redakcja

  vanilia

 Miło nam ogłosić wyniki kolejnego konkursu na naszym Forum, w którym do zdobycia była najnowsza książka Magdaleny Witkiewicz: ” Szczęście pachnące wanililią”.

Zadanie konkursowe polegało na wypowiedzi TUTAJ temat: „Z czym kojarzy Ci się zapach wanilii?”

Dziękujemy, że podzieliliście się z nami swoimi przemyśleniami i historiami – 3 najciekawsze i najbardziej oryginalne odpowiedzi nagradzamy egzemplarzami tej właśnie książki – oto one:

Anuka
Wanilia kojarzy mi się z rajskimi wyspami
i mocno opalonymi egzotycznymi chłopcami…
Tropikalne klimaty to moja obsesja,
tam właśnie wyjadę, gdy skończy się sesja:)
by wśród kwiatów wanilii opalać swe ciało,
któremu ciągle i wciąż słońca jest mało!!!

Gabika
Z zapachem wanilii kojarzy mi się zabawne wspomnienie z dzieciństwa, kiedy podkradałam mamie z kuchni cukier waniliowy i później nie miała do ciasta więc zawsze mnie posyłała do sklepu po niego:) Raz jednak przedobrzyłam, bo zostawiłam sobie w kieszeni spodni trochę cukru” na zaś”, a mama wzięła je do prania, wyprała z cukrem i miały potem plamę od kolorowych nadruków z torebki na kieszeni, oczywiście torebka w końcu wypłynęła w pralce i wszystko się wydało – że to ja jestem waniliowym skrytożercą:/

rosie
Wanilia to w moich wspomnieniach przede wszystkim część tytułu słynnego, cyklicznego programu Elżbiety Dzikowskiej i Tony’ego Halika, którego byłam stałym widzem jako dziecko. To była moja pierwsza, bardzo ciekawa i pouczająca lekcja geografii, którą oglądałam między zabawą lalkami i klockami, a dzięki której nauczyłam się tolerancji dla inności i dowiedziałam wiele o różnych kulturach i cywilizacjach. Wiadomość o śmierci Tony’ego Halika była dla mnie jak znak końca pewnej epoki, wraz z Nim niejako odszedł cały ten egzotyczny świat, który znałam z Jego programów, a którego częścią był  ten wybitny podróżnik… Szkoda, że dziś już nie ma programów tworzonych z taką pasją jak właśnie „Pieprz i wanilia”.

Serdecznie gratulujemy!

Regulamin:

1. Organizatorem konkursu jest portal urodaizdrowie.pl.
2. Konkurs trwa od 23 maja do 30 maja br. włącznie.
3. Laureaci zostaną wyłonieni w dniu 31 maja br.
4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 31 maja br.
5. Laureaci zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.
6. Wysyłka nagród nastąpi w ciągu 7 dni od daty otrzymania adresów od laureatów.

A oto nasza nagroda:

Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię, bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga, szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę, singielkę nie z wyboru, Magdę, żonę faceta, który najbardziej kocha swój…samochód oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą.
I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet, które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek.
W „Szczęściu pachnącym wanilią” spotkamy także bohaterów znanych z innych powieści autorki – Bachora martwiącego się tym, że jego Milenka cudzołoży! znaczy się śpi w cudzym łóżku i Parysa Antonia, który z niezmiennym wdziękiem arystokraty pęta się bohaterom pod nogami.
Magdalena Witkiewicz zaprasza na jedno z gdańskich osiedli gdzie uroczo, mądrze i z humorem po raz kolejny opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu, o szczęściu, pachnącym wanilią…

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.

FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
W tej szczepionce nie ma wirusa, tylko kwas rybonukleinowy, który pobudza komórki do produkcji przeciwciał!
Wirtualne znajomości
Do przyjaźni pewnie można kogoś poznać, ale do prawdziwego zwiazku? Wątpię. Internet nauczył...
Koronkowe sukienki
Był czas że szalałam za koronkami i mam teraz 3 takie sukienki, których...
Nasi Faceci
Mój facet dba o porządek, mamusia go nauczyła na szczęście:) Czasem i po...