URODA I ZDROWIE

Konkurs na Dzień Babci z firmą Eveline – wyniki!

17 stycznia 2014, dodał: Redakcja

babcia

Dziękujemy za tak liczny udział i piękne słowa o Waszych Babciach! Po długich obradach ogłaszamy listę laureatów:

Makler

Moja Babcia Gienia, jest niewątpliwie wyjątkowa. Wychowała pięcioro dzieci sama, bo dziadek bardzo wcześnie zmarł. Będąc tylko z dzieciakami na gospodarstwie rolnym, pracowała ponad siły i bardzo ciężko zachorowała.
Pomagała wtedy cała wieś i jakimś cudem udało jej się pokonać chorobę i wychować dzielnie całą piątkę. Chociaż ten czas dla niej był bardzo ciężki. Dzisiaj moja babcia ma 86 lat uwielbia krzyżówki i książki, jeździ swoim wysłużonym samochodzikiem i rozsiewa niesamowity urok i radość i ciepło. Włosy kręci misternie na wałeczki, różowi delikatnie policzki i zakłada perły(nigdy jak uważa przed południem) taka z niej dama i elegantka!
Dla mnie jest zachwycająca i fascynująca!!!

takaja

Spracowane dłonie z czułością gładziły mnie po twarzy,
kiedy jako dziecko siadałam na Jej kolanach.
Wtulona w materiał bawełnianego fartuszka czułam się bezpiecznie…..

To do Niej pierwszej biegłam, kiedy coś zbroiłam,
a Ona zamiast mnie strofować, dawała wsparcie.
Wiedziałam, że mi pomoże…

Z Jej zdaniem rodzice nie próbowali nawet dyskutować,
kiedy mądrze tłumaczyła przed nimi moje wybryki.
Na Nią zawsze mogłam liczyć….

Przed Nią nigdy niczego nie próbowałam ukryć,
bo to było niemożliwe, od razu wiedziała, gdy coś było nie tak.
Z Nią zawsze mogłam być szczera…

Moja Babcia to osoba wyjątkowa, której jestem bardzo wdzięczna za to,
że przez te wszystkie lata była obok, cierpliwie ucząc mnie życia
i wspierając swoją mądrością. Czasami trudno mi pojąć, skąd tyle siły
w tej drobnej osóbce, aby “dźwigać” w piersi tak ogromne serce po brzegi wypełnione miłością.

zezowaty_kot

To ona nadała imię moim marzeniom. Ona Zabrała mnie na spacer po łące, gdzie spotkałyśmy Ślimaka Miecia, Biedronkę Zosię i motyla Andrzejka. Oj, a wtedy, gdy ta żaba siedziała na drodze a ja zapłakana prosiłam żeby ją zabrać – Babcia jej nie zabrała. Babcia mi wytłumaczyła, że każda istota ma prawo istnieć. Nigdy nie zapomnę tych schowanych w stodole szczeniaków, które ktoś wyrzucił na cmentarzu. Dziadek krzyczał, że żadnych psów a Babcia na przekór złu świata je przygarnęła. Jeden jest nadal ze mną – 13-letni Krakers. Moja Babcia jest najwspanialsza na świecie, bo zaszczepiła mi całe kilogramy empatii. To dzięki niej widzę świat w kolorach cudzych oczu. Wtedy kiedy mama i tata starali się uszczęśliwić mnie na siłę dobrym wychowaniem, wykształceniem i sukcesami, Babcia skupiła się na czymś dużo ważniejszym – na pokazaniu mi człowieka w człowieku.

anulagadula

Moja Babcia jest moją idolką.
Pierwsze i ponad wszystko: przeżyła wojnę, widziała rzeczy, o których mnie nawet się nie śniło, ale potrafiła z tym, żyć mimo, że straciła swoich rodziców i wychowała się ze swoją babcią.
Po drugie – mimo swojego wieku ma świetna kondycję, chodzi z kijkami, spaceruje, gimnastykuje się, a nawet ostatnio zapisała się na jogę dla seniorów;
Po trzecie – jest skromną emerytką, ale to nie stoi na przeszkodzie żeby pomagać innym. Aktywnie działa w fundacji pomagającej ubogim. Załatwia formalności, zbiera datki, księguje przychody, zajmuje się papierologią;
Po czwarte – ummie obsłużyć smartfona, komputer, DVD. Chodzi do kina, teatru, centrów handlowych. Wciąż dzwoni pytając ” a jak ja mam w Excelu zrobić tę formułę?”.
Po piąte ale wcale nie najmniej ważne – wywiązuje się rzetelnie z obowiązków babci – jest miła, ciepła, kochana i gotuje pyszne obiadki. Zawsze służy radą, pomocą i swoimi ramionami.
Kocham ją za to, że jest i uważam, że jest wyjątkowym człowiekiem.

aek

Babcia to wyjątkowa osoba, wychowała czwórkę dzieci bez pralki, zmywarki, robota kuchennego, słoiczków, pampersów, dojeżdżając 20 km do pracy i nigdy nie usłyszałam od niej słów, że nie miała czasu dla siebie. Nie skończyła zarządzania a mimo swych 85 lat potrafi bez telefonu komórkowego/tabletu/internetu/facebooka zgrać na jedną godzinę kombajn, kombajnistę, woźnicę, konia i wóz w czasie żniw. Nie ma pojęcia kto to Magda Gessler czy Karol Okrasa, nie wyjeżdżała nigdy na warsztaty kulinarne a mimo to potrafi zrobić coś z niczego, nie kupuje “pomysłu na…” a mimo to jej obiady zawsze są nieziemsko pyszne. Babcia jest wyjątkowa bo zna dokładnie wszystkich bohaterów telenowel, które ogląda – ich imię, wiek, stan cywilny, pokrewieństwa i powinowactwa. :) Babcia to wyjątkowa osoba bo potrafi w ciągu jednego popołudnia wyczarować ciepłe skarpetki dla całej rodziny. :) Moja Babcia mieszka w górach od zawsze i gdy w ubiegłym roku odwiedziła mnie nad morzem nie mogła pojąć, że dookoła nie ma żadnych górek i jest równo jak na stole. :) Moja babcia jest po prostu wspaniała i jedyna w swoim rodzaju!!! :)

Serdecznie gratulujemy!

Wasze kochane babcie otrzymają wspaniałe zestawy kosmetyków zawierające kosmetyczne wspaniałości:

Cell Skin Care 65+ PROFESSIONAL ODBUDOWA KOMÓRKOWA

 

serum

 

krem

bioHyaluron 4D kremowy balsam do ciała SOS intensywna regeneracja

przec

 

Z laureatami skontaktujemy się drogą mailową.

Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ

 

Zobacz również:

 1. Idzie nowe! Konkurs z Eveline
 2. Ślub Marzeń – wygraj kosmetyki Chantarelle!
 3. Dodaj stylizację i wygraj bransolety od Bydziubeka!
 4. Konkurs z Naszą Księgarnią

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

253 komentarzy do Konkurs na Dzień Babci z firmą Eveline – wyniki!

 1. avatar kamila pisze:

  Nieraz gdy sen skrzydła uniósł, Ciebie widziałem Babuniu, jak swą delikatną ręką w śnie okrywasz mnie kołderką…I codziennie widzę stale, jak się troszczysz mną wytrwale więc ode mnie przyjm w wdzięczności zapewnienie mej miłości.

  Moja Babcia jest dla mnie najwspanialszym nauczycielem.Tak wiele mnie nauczyła, kiedy chciałam na spacery ze mną chodziła. Kiedy byłam jeszcze małą dziewczynką to Ona była przy mnie blisko.To Ona do snu nuciła kołysanki, opowiadała przepiękne opowieści.To Ona piekła najlepsze w świecie pierniczki.To Ona przez pewien okres w moim życiu była dla mnie drogowskazem, który oświecał drogę, którą podążałam.Chcę Jej podziękować za trud wychowania, za wszystkie chwile, które spędziłyśmy wspólnie.

 2. avatar edyta pisze:

  DŁONIE-Kiedy patrzę na Jej spracowane dłonie, mogę sobie tylko wyobrazić jak ciężko pracowały na moje utrzymanie-ale zawsze są nawilżone a przyjemna woń unosi się dookoła.To te dłonie były zawsze gotowe nieść pomoc. WŁOSY-zawsze ufarbowane, kocha być kameleonem, raz machoniowe, raz granatowa czerń FIGURA-twierdzi, ze nie warto się odchudzać, choć nie należy do grubasków, musi panować równowaga. Kocha naturalność, Po prostu pokochała siebie, kocha kremy, Jest piękna
  USTa-choć ma X wiosenek , niejednemu facetowi zawróciłaby w głowie, posiadając tak piękne usta potrafi to wykorzystać np..migając się od mandatu za złe parkowanieJ
  UŚMIECH I POGODA DUCHA -to piękno i szlachetność
  Zawsze mogę na Nią liczyć, zrezygnowała z własnej pracy, aby opiekować się wnukiem, bym sama mogła się kształcić i rozwijać. To Ona potrafi w każdym wydarzeniu znaleźć te dobre strony, Potrafi rozśmieszyć nawet największego smutasa. Natura obdarzyła ją wyjątkową, spontaniczną szczególna osobowością . Dziękuję ze Jesteś:)

 3. avatar Agata pisze:

  Babcia-to z nią mam jedne z najmilszych i pięknych wspomnień z dzieciństwa i nie tylko. To ona mnie wychowała w większość kiedy rodzice byli w pracy. To jej zawdzięczam swoją kulturę osobistą,umiejętności kulinarne i kawałek dobrej historii gdzie na lekcjach nie byłam prymusem ale II Wojnę Światową doskonale umiem.. To ona podzieliła się ze mna swoim bólem i cierpieniem gdy trafiła do obozu i walczyła o życie. To ona nauczyła mnie ufać ludziom,wybierać tych którzy są wobec mnie uczciwi i którym „dobrze z oczu patrzy”. Za te wszystkie rady,pomoc,trud pracy i dozgonną miłość dziękuję Ci Babciu-jesteś moim wzorem do naśladowania,który tworzę przez całe życie. Pokazałaś mi właściwą ścieżkę,którą mam kroczyć przez życie..

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Magnesy na lodówkę
Ja mam kilka przywiezionych z wycieczek, z motywami z danych miejsc.
On pije. Czy taki związek ma sens?
Sens ma tylko terapia albo odejście... Niestety ale na nałóg nie ma innych sposobów...
Fajne sklepy na zakupy prezentów
Dla każdego coś na prezent znajdziesz tutaj :D https://www.manoki.pl/
Krem ,czy baza?
Wszystko zależy od składy podkładu jaki nakładamy na krem lub bazę