Konkurs na FB – wygraj najnowsze gry planszowe – wyniki!

12 marca 2014, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

konkurs

Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie! Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi na zadanie konkursowe wybraliśmy 3 najlepsze komentarze. Wcale nie ułatwiliście nam tego zadania, mięliśmy duży problem, aby wybrać zwycięzców! :)

Aby wygrać nagrody od Zgrami.pl należało odpowiedzieć na pytanie: Opisz najciekawszy sposób spędzania wspólnego czasu z rodziną…

 

A oto zwycięzcy:

AndziaAnn

Tworzymy typową rodzinę 2+1, ale nasz wspólny czas nie jest typowy. Gdy zobaczyłam pytanie „Jak spędzasz czas z rodziną?” śmiało stwierdziłam, że jest to NAJTRUDNIEJSZE pytanie na jakie przyszło mi odpowiedzieć od bardzo dawna.
Tak więc czas spędzamy różnie – gdy świeci słońce NIGDY nie siedzimy w domu. Chodzimy do lasu, nad jezioro, na plac zabaw, rysujemy literki na piasku, oglądamy samochody, jedziemy i parkujemy niedaleko lotniska i oglądamy startujące i lądujące samoloty, jeździmy do skansenów (to jest niezła rozrywka – ja i mój partner ćwiczymy wtedy refleks – np. kto z nas pierwszy złapie XIXwieczną wazę, którą zrzucił nasz synek :D )
Gdy jest bardzo zimno – siedzimy w domu – budujemy domki z kartonów, koców, krzeseł i innych rzeczy jakie mamy pod ręką, malujemy – dużo malujemy, zawsze zaczynamy na kartce, ale gdzie się nasze malowanie skończy to ciężko przewidzieć :), skaczemy po łózkach – tak, całą trójką :P albo robimy wojnę na poduszki
Gdy jest nudno, zimno i nic nam się nie chce – wtedy właśnie ratują nas planszówki :) mamy ze 20 różnych i zawsze najpierw z godzinę wybieramy :P oraz xBox Kinect – lepsze niż fitness :D
Gdy jest bardzo gorąco – nie siedzimy w domu, bo nie mamy klimatyzacji, więc wsiadamy do samochodu, który ją ma i jedziemy na początek albo na basen, albo nad jezioro, albo na fontanny na Starym Mieście (Warszawa) – tam się chłodzimy, a później szukamy pomieszczeń klimatyzowanych :D Najczęściej pada na Instytut Nauki Kopernika, który KOCHAMY! Każde z nas bez wyjątku – i w tej kwestii, jako jednej z niewielu, zgadzamy się w 100% :)

Nie rymowałam, nie wymyślałam, pisałam jak jest, a chłopaki mi podpowiadali, jak o czymś zapomniałam :) Podpisujemy się pod tym postem sześcioma rękami :P I jeżeli zgarniemy grę to będziemy przeszczęśliwi :D :*

 

Alice139

Nasza rodzina nie jest duża,
ale czasem to po naszych zabawach dom wygląda jakby przed chwilką przeszła burza.
Jest nas trójka,
Mama, Tata i Zosia – córka.
Nasza Zosia to kilku – latka,
Zmotywowanie Ją do twórczej zabawy, która to nie lada gratka.
Uważam, że rodzic powinien wspomagać rozwój malucha
By w przyszłości było Mu łatwiej, by wyrósł na zucha.
Gdy na zewnątrz aura nie sprzyja,
Nad zabawą myśli moje ciało, głowa i szyja.
I nie oto chodzi, by dziecko przed telewizorem posadzić,
Ale o to, by edukacyjnie Go rozwijać i razem z Nim się bawić.
Każda mama ma swoje sposoby by zmotywować malucha na twórczą zabawę,
Więc ja wymienię je kilka i podam jak „ kawa na ławę”.
Portret ducha razem robić uwielbiamy,
Ohhh jaki wtedy ubaw mamy.
Duży karton papieru przyczepiam do ściany,
A potem ten karton dobrze oświetlamy.
Zosia śmieszne pozy przybiera i zastyga tak na chwilę,
A ja w tym czasie cień na arkuszu obrysowuję.
Gotową postać dziecko koloruje,
Czy jakieś dodatkowe elementy dorysuje.
Sam decyduje o wyglądzie tego ducha,
Wtedy to od córy uśmiech bucha
Od ucha do ucha.
Inna zabawa, która często u Nas jest wykonywana,
To Mumia, którą czasem jest Zosia, ale częściej mama.
Wystarczy tylko kilka rolek papieru toaletowego,
I już coś się dzieje ciekawego.
Owijamy osobę z którą się bawimy,
I powoli mumię zamiast np. mamy widzimy.
A na koniec zdjęcie pamiątkowe,
Podczas oglądania tego zdjęcia to można się złapać za głowe.
KUBECZKOWO to taka zabawa,
Podczas której głowa pracuje sama.
Kilka kubeczków, folię, taśmę i różne ziarenka potrzebujemy,
Wypełniamy tymi ziarenkami i po tyle samo wsypujemy.
Każdy kubeczek folią zaklejamy
I odwracamy, miejsca kubeczków zmieniamy.
Gra już rozpoczęta i par kubeczków z taką samą zawartością szukamy
W tej zabawie słuch rozwijamy i zarazem sprawdzamy.
Oczywiście o zabawach można pisać stron kilkanaście,
Ale te najbardziej lubiane są w Naszym domu właśnie.
Dlatego po króćce je przedstawiłam,
Z naszym jak na razie krótkim (bo ponad 3 letnim) doświadczeniem się podzieliłam.
Najważniejsze by podczas zabawy dziecko się nie nudziło,
Ale przyznam się szczerze , że chodzi też oto by nam rodzicom było miło.
Zima to także znakomita okazja do zabawy,
Choć nie widać na podwórku zielonej trawy.
A przecież można cokolwiek robić na śniegu,
Skaczemy, rzucamy się śnieżkami, po prostu jesteśmy w biegu.
I dżdżownicę z wielkich kul śnieżnych budujemy,
By była ona jak najdłuższa, taką ją zrobić chcemy.
Lepimy wielkie kule śnieżne- takie jak na bałwana,
Ohh nie możemy się jej doczekać z samego rana.
A następnie te kule ze sobą jedna za drugą łączymy,
I długą wijącą się gąsienicę tworzymy.
Zawsze te zawody robimy z sąsiadami,
I jest fajna rywalizacja z tymi gąsienicami.
Najważniejsze że dużo razem czasu spędzamy,
od siebie się nie oddalamy,
wprost przeciwnie po prostu zbliżamy.

 

aleksija

Naszym pomysłem (jednym z wielu) na wspólne spędzenie czasu jest prosta zabawa, zawsze dająca dużo radości (nie tylko dzieciom ;-) a co najważniejsze, cały czas można ją modyfikować, dostosowując poziom trudności do wieku dziecka/dzieci.
Na nasz użytek nazwaliśmy ją „karteczki”, bo rzeczywiście potrzebne są do gry tylko karteczki (i niespodzianka na końcu zabawy). Karteczki chowamy w różnych miejscach w mieszkaniu/domu czy na podwórku. Zanim je schowamy umieszczamy na nich, na jednej stronie prosty rysuneczek z wyglądem / przedmiotem /charakterystycznym szczegółem miejsca w którym jest następna karteczka. Innymi słowy ten rysuneczek jest wskazówką, gdzie szukać następnej karteczki. Ale by dziecko mogło szukać kolejnej karteczki musi wykonać określone zadanie, które to zadania są napisane /narysowane na drugiej stronie tych karteczek. Czyli: dziecko znajduje karteczkę, wykonuje zadanie napisane / narysowane na niej i dopiero po wykonaniu może szukać następnej karteczki, na podstawie rysuneczku, będącego wskazówką, gdzie szukać. Zadania dostosowuje się do wieku i możliwości dziecka/dzieci. Przygotowanie zajmuje 5-7 minut, zabawa trwa zwykle około pól godziny a śmiechu i emocji przy niej mnóstwo. No i nagroda na końcu! Bo po coś ta cała zabawa była przygotowana… Po to by dziecko samo znalazło nagrodę, niespodziankę, zabaweczkę, drobiazg, słodycz… Aha, pierwszą, ze schowanych karteczek, dziecko odnajduje na zasadzie „ciepło-zimno”.
Ta zabawa w naszej rodzinie miała takie powodzenie, ze pomysł kupili inni, znajomi rodzice a żadne urodziny naszego synka nie mogły się bez tej zabawy odbyć. Mali goście sami pytali o to czy będą >>karteczki<<…
Dziś nasz dziesięciolatek czasami nam, rodzicom robi sam takie karteczki, kiedy chce byśmy się powygłupiali; a zadania potrafi wymyślić takie, że ho,ho!
Polecam!

 

Nagrody wysyła sponsor, prosimy o dane do wysyłki nagród na: [email protected], laureatów powiadomimy też drogą mailową.

NAGRODAMI w konkursie były trzy gry planszowe:

1) Mały Książę

mały ksiazeZaprzyjaźnij się z Małym Księciem i spotkaj wszystkich bohaterów tej słynnej powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego!
W tej grze każdy przyjaciel Małego Księcia buduje dla niego własną planetę, dom dla jego ukochanych zwierząt (lisa, owcy, słonia i węża) i postaci, które Mały Książę spotkał w czasie swojej podróży.

Na koniec gry każda planeta będzie oceniana przez jej mieszkańców. Latarnik oceni ją wysoko, gdy będzie oświetlona dużą ilością latarni, Mały Książe najbardziej cenił ją będzie, jeśli znajdzie się na niej dużo pudełek i owieczek w różnych kolorach. Geograf przydzieli dodatkowe noty za każdy kafelek bez wulkanu, a Ogrodnik najszczęśliwszy będzie, gdy znajdzie się na niej przynajmniej jeden, ale najlepiej dwa baobaby, które będzie mógł pielęgnować.

Tworząc planetę należy być jednak uważnym! Gdy na dowolnych kafelkach pojawią się trzy baobaby, to kafelki te zostają obrócone i nie przyniosą  żadnych korzyści! Planeta z uwagi na to, że jest malutka, nie może pomieścić takiej ilości drzew. Dużym zagrożeniem są także wulkany – gracz mający ich najwięcej na koniec gry utraci cenne punkty zwycięstwa, należy się więc ich wystrzegać.

Wspaniała propozycja dla rodzin, które chcą urozmaicić wspólnie spędzane wieczory!

 

2) Auto. Układanka logiczna Smart Games

auta„Auto” – układanka logiczna Smart Games – to drewniana gra, która rozwinie zdolności twojego dziecka. Czy twoje dziecko potrafi zbudować ciężarówkę? Jej kształt pozostaje zawsze ten sam, ale rośnie stopień trudności przy układaniu kolejnych wariantów. Nie zapomnijcie, że oczy autka muszą obserwować drogę.

Koordynacja ręka-oko oraz koordynacja ruchowa jest rozwijana, gdy najmłodsi gracze ustawiają klocki na podwoziu ciężarówki, a później bawią się nią w rajd.
Będziesz zaskoczony tym, że istnieje o wiele więcej możliwości zbudowania ciężarówki z 4 klocków niż możesz przypuszczać. Klocki mogą być układane zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej.

3) Czarne historie 6 Party Game – najnowsza wersja!

czarmne histrieDlaczego trzy osoby przypłaciły życiem pocałunek dwojga ludzi?
Jak niewinny spacer po lesie mógł doprowadzić kobietę do zguby?
Czemu ratownik medyczny zamienił się w oprawcę ofiary wypadku?

Po raz kolejny poznacie śmiertelne związki, makabryczne zdarzenia i mroczne intrygi. Zadając pytania
i odnajdując na nie odpowiedzi, krok po kroku odkrywacie przebieg zdarzeń i mrożące krew w żyłach rozwiązania przerażających zagadek.
Czarne historie 6 to kontynuacja bestsellerowego zestawu Czarne historie, który podbił serca miłośników zagadek kryminalnych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zestaw tworzący Czarne historie 6 został zebrany i przygotowany przez Holgera Böscha, który także tym razem dopilnował, aby w pudełku z grą znalazły się same najlepsze historie, a wszystkie z nich dało się rozwiązać. Za tworzącą doskonały klimat oprawę graficzną i tym razem odpowiedzialny był Bernard Skopnik.

Międzynarodowy bestseller!

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

28 komentarzy do Konkurs na FB – wygraj najnowsze gry planszowe – wyniki!

 1. avatar AndziaAnn pisze:

  Bardzo dziękuję :*

 2. avatar Melania pisze:

  Najciekawszy sposób spędzenia czasu z rodziną to wycieczka plenerowa. Podziwianie przyrody, wspólny posiłek pod gołym niebem. Zdrowe i przyjemne nawyki wpajane dzieciom od najmłodszych lat.
  Gdy pogoda nie sprzyja – wybieramy gry planszowe, przy których świetnie się bawimy :)

 3. avatar gatta pisze:

  Moja rodzina jest bardzo kameralna ;) ja + 1 (i ten jeden to mój sześcioletni syn :) Jako dziecko byłam totalnym beztalenciem sportowym, dlatego od małego staram się zaszczepić w młodym zamiłowanie do sportu, żeby był lepszy w te klocki niż ja ;) szczególnie, że jest chłopakiem. Tak jednak wyszło, że najbardziej lubi pływanie i łyżwy, czyli to samo co ja, więc to tam spędzamy często nasz wolny czas (w zależności od pory roku).
  Gdy jednak pogoda nas nie rozpieszcza spędzamy czas w domu. Czasem się zwyczajnie lenimy i oglądamy bajki, bo daleko mi do perfekcyjnej pani domu i matki roku ;) niemniej często układamy puzzle bijąc tym samym nasze kolejne rekordy dot. ilości puzzli. Dużo bawimy się klockami Lego, do których mam sentyment ze swojego dzieciństwa, a także gramy w różne planszówki i w karty. Z planszówek najbardziej upodobaliśmy sobie Monopol dla dzieci i Ben Tena, w którym młody ma swój szczęśliwy pionek i ciągle wygrywa :( Na szczęście chociaż w karty jak gramy w wojnę to mam szansę się czasem odegrać ;)

 4. avatar ankasss pisze:

  Z trójką małych rozrabiaków nie jest łatwo. Dlatego najlepszym sposobem, aby zjedli kolację bez marudzenia, umyli się i grzecznie położyli spać jest wysiłek fizyczny. Długi spacer, jazda na rowerze, park linowy, karmienie zwierzaków w mini zoo. Ruch działa dobrze na każdego, bo wyzwala endorfiny. A i trochę spalonych kalorii przydaje się mamie i tacie. Dzieciaki po takiej wyprawie śpią jak aniołki. I nie mają siły na kłótnie. A w bardziej deszczowe dni przydaje się chińczyk, domino i inne planszówki, których zawsze mało…:)

 5. avatar AndziaAnn pisze:

  Tworzymy typową rodzinę 2+1, ale nasz wspólny czas nie jest typowy. Gdy zobaczyłam pytanie „Jak spędzasz czas z rodziną?” śmiało stwierdziłam, że jest to NAJTRUDNIEJSZE pytanie na jakie przyszło mi odpowiedzieć od bardzo dawna.
  Tak więc czas spędzamy różnie – gdy świeci słońce NIGDY nie siedzimy w domu. Chodzimy do lasu, nad jezioro, na plac zabaw, rysujemy literki na piasku, oglądamy samochody, jedziemy i parkujemy niedaleko lotniska i oglądamy startujące i lądujące samoloty, jeździmy do skansenów (to jest niezła rozrywka – ja i mój partner ćwiczymy wtedy refleks – np. kto z nas pierwszy złapie XIXwieczną wazę, którą zrzucił nasz synek :D )
  Gdy jest bardzo zimno – siedzimy w domu – budujemy domki z kartonów, koców, krzeseł i innych rzeczy jakie mamy pod ręką, malujemy – dużo malujemy, zawsze zaczynamy na kartce, ale gdzie się nasze malowanie skończy to ciężko przewidzieć :), skaczemy po łózkach – tak, całą trójką :P albo robimy wojnę na poduszki
  Gdy jest nudno, zimno i nic nam się nie chce – wtedy właśnie ratują nas planszówki :) mamy ze 20 różnych i zawsze najpierw z godzinę wybieramy :P oraz xBox Kinect – lepsze niż fitness :D
  Gdy jest bardzo gorąco – nie siedzimy w domu, bo nie mamy klimatyzacji, więc wsiadamy do samochodu, który ją ma i jedziemy na początek albo na basen, albo nad jezioro, albo na fontanny na Starym Mieście (Warszawa) – tam się chłodzimy, a później szukamy pomieszczeń klimatyzowanych :D Najczęściej pada na Instytut Nauki Kopernika, który KOCHAMY! Każde z nas bez wyjątku – i w tej kwestii, jako jednej z niewielu, zgadzamy się w 100% :)

  Nie rymowałam, nie wymyślałam, pisałam jak jest, a chłopaki mi podpowiadali, jak o czymś zapomniałam :) Podpisujemy się pod tym postem sześcioma rękami :P I jeżeli zgarniemy grę to będziemy przeszczęśliwi :D :*

 6. avatar Erna pisze:

  Najciekawszą formą integracji mojej rodziny to gra w chińczyka,
  Bo to jest dobry sposób, aby razem wolny czas spędzić i się nie zmęczyć,
  Tylko grać, wygrywać albo przegrywać i dobrze bawić we własnym gronie,
  Rozmawiać, nawzajem sobie kibicować i rodzinne tematy wałkować,
  Paluszki słone chrupać i śmiechem płuca dotleniać,
  Cieszyć się z cudownej gry i ciepłej rodzinnej atmosfery,
  Aż chciałoby się ją zatrzymać na dłużej, a nie tylko na chwilę.

 7. avatar Alice139 pisze:

  Nasza rodzina nie jest duża,
  ale czasem to po naszych zabawach dom wygląda jakby przed chwilką przeszła burza.
  Jest nas trójka,
  Mama, Tata i Zosia – córka.
  Nasza Zosia to kilku – latka,
  Zmotywowanie Ją do twórczej zabawy, która to nie lada gratka.
  Uważam, że rodzic powinien wspomagać rozwój malucha
  By w przyszłości było Mu łatwiej, by wyrósł na zucha.
  Gdy na zewnątrz aura nie sprzyja,
  Nad zabawą myśli moje ciało, głowa i szyja.
  I nie oto chodzi, by dziecko przed telewizorem posadzić,
  Ale o to, by edukacyjnie Go rozwijać i razem z Nim się bawić.
  Każda mama ma swoje sposoby by zmotywować malucha na twórczą zabawę,
  Więc ja wymienię je kilka i podam jak „ kawa na ławę”.
  Portret ducha razem robić uwielbiamy,
  Ohhh jaki wtedy ubaw mamy.
  Duży karton papieru przyczepiam do ściany,
  A potem ten karton dobrze oświetlamy.
  Zosia śmieszne pozy przybiera i zastyga tak na chwilę,
  A ja w tym czasie cień na arkuszu obrysowuję.
  Gotową postać dziecko koloruje,
  Czy jakieś dodatkowe elementy dorysuje.
  Sam decyduje o wyglądzie tego ducha,
  Wtedy to od córy uśmiech bucha
  Od ucha do ucha.
  Inna zabawa, która często u Nas jest wykonywana,
  To Mumia, którą czasem jest Zosia, ale częściej mama.
  Wystarczy tylko kilka rolek papieru toaletowego,
  I już coś się dzieje ciekawego.
  Owijamy osobę z którą się bawimy,
  I powoli mumię zamiast np. mamy widzimy.
  A na koniec zdjęcie pamiątkowe,
  Podczas oglądania tego zdjęcia to można się złapać za głowe.
  KUBECZKOWO to taka zabawa,
  Podczas której głowa pracuje sama.
  Kilka kubeczków, folię, taśmę i różne ziarenka potrzebujemy,
  Wypełniamy tymi ziarenkami i po tyle samo wsypujemy.
  Każdy kubeczek folią zaklejamy
  I odwracamy, miejsca kubeczków zmieniamy.
  Gra już rozpoczęta i par kubeczków z taką samą zawartością szukamy
  W tej zabawie słuch rozwijamy i zarazem sprawdzamy.
  Oczywiście o zabawach można pisać stron kilkanaście,
  Ale te najbardziej lubiane są w Naszym domu właśnie.
  Dlatego po króćce je przedstawiłam,
  Z naszym jak na razie krótkim (bo ponad 3 letnim) doświadczeniem się podzieliłam.
  Najważniejsze by podczas zabawy dziecko się nie nudziło,
  Ale przyznam się szczerze , że chodzi też oto by nam rodzicom było miło.
  Zima to także znakomita okazja do zabawy,
  Choć nie widać na podwórku zielonej trawy.
  A przecież można cokolwiek robić na śniegu,
  Skaczemy, rzucamy się śnieżkami, po prostu jesteśmy w biegu.
  I dżdżownicę z wielkich kul śnieżnych budujemy,
  By była ona jak najdłuższa, taką ją zrobić chcemy.
  Lepimy wielkie kule śnieżne- takie jak na bałwana,
  Ohh nie możemy się jej doczekać z samego rana.
  A następnie te kule ze sobą jedna za drugą łączymy,
  I długą wijącą się gąsienicę tworzymy.
  Zawsze te zawody robimy z sąsiadami,
  I jest fajna rywalizacja z tymi gąsienicami.
  Najważniejsze że dużo razem czasu spędzamy,
  od siebie się nie oddalamy,
  wprost przeciwnie po prostu zbliżamy.

 8. avatar JOLCIA pisze:

  MAMY 2 SYNÓW-9LETNIEGO FILIPA I 4 LETNIEGO KAZIMIERZA. MOI PANOWIE NAJCHĘTNIEJ SPĘDZAJĄ WOLNY CZAS RAZEM ZEMNĄ PRZYGOTOWUJĄC PYSZNOŚCI W KUCHNI.IDĄC W ODWIEDZINY DO BABCI, KOLEGÓW LUB ZNAJOMYCH PIECZEMY PRZEPYSZNE BABECZKI LUB MAŁY TORT. NAJBARDZIEJ KREATYWNI SĄ W PRZYSTRAJANIU SWOICH SŁODKOŚCI. WSPÓLNE GOTOWANIE, PIECZENIE BARDZO ZBLIŻA WSZYSTKICH CZŁONKÓW RODZINY. DUŻO ROZMAWIAMY I ŚMIEJEMY SIĘ A WIEMY ŻE ŚMIECH TO ZDROWIE.

FORUM - bieżące dyskusje

Projekt mieszkania w 3d
Ale lepiej mieć taką wizualizację, łatwiej jest rozplanować przestrzeń.
Mama lekomanka...?
Matki chcą zapobiec nieszczęściom dziecka i dlatego dają leki, a że one mają skutki...
Pochwal się osiągnięciami - swoimi …
W weekend zrobiłam piękne klomby na działce, bo dotąd zarastała w tym miejscu...
Prezent na wesele
Sama nie chciałabym kwiatów, lepiej już maskotki dla dzieci w szpitalu czy domu dziecka,...