Kolczyki z kamieniami – brylantem, szafirem i inne…

14 maja 2019, dodał: Redakcja

Kolczyki to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych rozwiązań biżuteryjnych. Stawia się na nie jako prezencie dla małej dziewczynki, nastolatki jak i dojrzałej kobiety. W każdym z tych przypadków można jednak dokonać innego wyboru. Wszystko za sprawą szerokiej oferty sklepów.

Kolczyki z onyksem

Onyks to kamień, który kojarzony jest z ludźmi odważnymi. Uznawany jest on za swego rodzaju amulet. Jego cechą charakterystyczną jest głębokie czarne ubarwienie. Onyks połączony ze szlachetnym kruszcem jak np. srebro da bardzo efektowny rezultat. Właśnie dlatego jest tak popularny przy tworzeniu elementów biżuterii. Kolczyki z onyksem odznaczają się elegancją i stylem. Biorąc pod uwagę kolor kamienia, można śmiało zaryzykować stwierdzenie że jest on jednym z najbardziej uniwersalnych. Będzie on bowiem pasował do większości elementów garderoby. Warto wspomnieć o tym, że onyks w medycynie niekonwencjonalnej traktowany jest jako kamień wspomagający koncentrację, a także nadający wewnętrzny spokój. Co więcej ma on pozytywnie wpływać na pamięć.

Kolczyki z markazytami

Markazyt wykorzystywany jest w jubilerstwie już od czasów starożytnych. Jego popularność wynika przede wszystkim z faktu iż oszlifowany swoim połyskiem przypomina diament. Kolczyki z markazytami to wyrób, który nadaje stylizacji elegancji i wysmakowanego stylu. Bardzo często jest on kojarzony z modą retro. On również ma swoje znaczenie. Sprawdzi się jako prezent dla osoby, której brakuje pewności siebie. Bowiem ma on za zadanie podnieść samoocenę i wpłynąć na podejmowanie słusznych decyzji. Co więcej uważa się, że jego zasługą jest stymulacja intelektu, wyostrzenie zmysłów, a także zniwelowanie frustracji i niepokoju. Ma on również wpłynąć na ułatwienie wewnętrznej harmonii i wyeliminowanie negatywnych cech charakteru. Przypisuje się mu również eliminowanie stanów rozkojarzenia, przyciąganiu pieniędzy i zdrowia.

Kolczyki z brylantem

Brylanty to drogocenne kamienie, które są pożądane przez większość, jak nie wszystkie kobiety. To one wpływają na zmysły i rozpalają serca. Kolczyki z brylantem potrafią osiągać niebagatelne cenę, która jest uzależniona od kilku czynników. Mowa tutaj tak o wadze, barwie jak i czystości i rodzaju szlifu. Mimo kwot jakie trzeba za nie zapłacić cały czas cieszą się ogromna popularnością. Warto zaznaczyć, że nie każdy diament można nazwać brylantem. Tej nazwy używa się dopiero w przypadku oszlifowanego kamienia, który otrzymuje przeznaczenie jubilerskie. Dzięki odpowiedniemu szlifowi ukazane zostaje prawdziwe piękno diamentu. Wówczas gołym okiem można dostrzec załamujące się w kamieniu światło. Brylanty idealne, które posiadają niezwykle rzadkie cechy nabierają wartości kolekcjonerskiej. Natomiast te mniej specyficzne wykorzystuje się do stworzenia np. kolczyków z brylantem. Można to sprawdzić np. tutaj https://esclusiva.pl/kolczyki-z-brylantem.To je można podarować najważniejsze kobiecie w swoim życiu. Bardzo często są one prezentem ślubnym.

Kolczyki z rubinem

Kolczyki z rubinem są doskonałym pomysłem na prezent, który może podarować mężczyzna ukochanej kobiecie. Wszystko przez to, że od wieków rubin jest symbolem namiętności i miłości kochanków. Tego typu dodatek biżuteryjny sprawdza się głównie w stylizacjach przeznaczonych na wieczorne, eleganckie wyjścia. Kolczyki z rubinem to zazwyczaj połączenie kamienia ze złotem. Takie zestawienie sprawia, że od biżuterii wręcz nie sposób oderwać wzroku.

Kolczyki ze szmaragdem

Szmaragd to kamień, który bardzo dobrze prezentuje się w połączeniu ze szlachetnymi metalami. Kolczyki ze szmaragdem są dość uniwersalnym pomysłem na prezent. Podarować je warto kobietom urodzonym w maju lub tym spod znaku byka, bliźniąt lub barana. Warto podkreślić, że przypisuje mu się zapewnienie wierności, a także miłości ze strony obdarowanej osoby. Kobiety, które są posiadaczkami kolczyków ze szmaragdem powinny dobrze przemyśleć pozostałą część stylizacji. Wszystko przez to, że kamień ten bardzo przyciąga spojrzenia. Nie warto więc dodatkowymi ozdobami, czy tez zbyt wzorzystymi kreacjami wprowadzać niepotrzebnego chaosu w odbiór swojej osoby.

Kolczyki z szafirem

Szafir to drugi po diamencie kamień pod względem trwałości. Kobiety na całym świecie zachwycają się jego barwą, a także właśnie wytrzymałością. Jego nazwa wywodzi się z języka greckiego i oznacza po prostu niebieski kamień. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że szafir występuje w dość szerokiej gamie odcieni. Jednak to błękit kaszmirski cieszy się największą popularnością. W starożytności szafir opisywany był jako kamień prawdy i sprawiedliwości. Obecnie kojarzy się z magią połączoną z luksusem. Wszystko przez jego rzadkość występowania. Kolczyki z szafirem zazwyczaj charakteryzują się szlifem brylantowym lub schodkowym, co zapewnia im elegancję, a także wytworny charakter. Kolczyki z szafirem są połączeniem kamienia z metalem szlachetnym. Współcześnie w jubilerstwie mamy do czynienia z szafirem naturalnym jak i syntetycznym. Warto zwrócić na tę różnicę uwagę przy zakupie prezentu dla bliskiej osoby.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)
Oglądanie filmów w sieci
Ostatnio w ogóle nie mam na to czasu...:/ A iść do kina to...
Problemy z leczeniem w publicznej s…
Chyba też muszę sprawdzić, na co się leczyłam, żeby później nie było zaskoczenia ;)
Jak często się badać?
Oszczędność ma to do siebie że potem i tak trzeba zapłacić i to...