URODA I ZDROWIE

Kobieca kosmetyczka nie zna granic

30 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Lecimy na wakacje, na spotkanie biznesowe i chcemy wyglądać perfekcyjnie. Bierzemy nasze kosmetyki, ulubiony szampon, krem i biegniemy na lotnisko, a tam? Jak spakować kosmetyki by bez problemu przejść odprawę na lotnisku?

Bardzo trudno to wytłumaczyć, trzeba jednak spojrzeć prawdziwe w oczy – choć każda z nas posiada mnóstwo kosmetyków różnego rodzaju, to zawsze jest ich i tak za mało. W warunkach domowych często znajdują sie one w rozmaitych miejscach – w łazience, na toaletce, kilku szufladach w sypialni oraz oczywiście osobistej torebce. Nie jesteś przecież ograniczona żadnymi limitami, możesz więc mieć w zasięgu ręki (lub nieco dalej) wszystko to, co jest ci mniej lub bardziej potrzebne.

Schody zaczynają się jednak w przypadku podróżowania samolotem. Ograniczenia bagażowe narzucane przez linie lotnicze oraz wymogi bezpieczeństwa doprowadziły do tego, że spakowanie damskiej kosmetyczki do bagażu podręcznego stało się zadaniem trudniejszym niż 12 prac mitycznego Heraklesa. Oczywiście – gdzieżby porównywać antycznego herosa do kobiety na miarę XXI wieku. Na pewno poradzisz sobie z zabraniem wszystkich niezbędnych kosmetyków, warto jednak poznać kilka praktycznych wskazówek.

Po pierwsze – planowanie

Może wydawać się to oczywiste, ale przed spakowaniem bagażu podręcznego, dobrze jest dokładnie przemyśleć, czego będziesz potrzebowała. Zaplanuj swoje najważniejsze zajęcia, zastanów się, które kosmetyki będą ci niezbędne, a z których możesz zrezygnować. Jeśli wybierasz się na zagraniczny trekking, cień do powiek czy tusz do rzęs mogą okazać się zbędne. Przy wakacyjnym wypadzie z codziennym plażowaniem z pewnością konieczne będą takie kosmetyki jak olejek do opalania czy balsam po opalaniu.

Po drugie – minimalizm

Każda z nas lubi mieć zawsze zapas – nieważne, czy dotyczy to dodatkowej bluzki, bielizny, czy właśnie kosmetyków. Jedyny zapas, którego raczej nie kontrolujemy, to czas – na szczęście nie ma to żadnego znaczenia w kontekście pakowania kosmetyczki.

Pakując bagaż podręczny do samolotu należy zachować umiar – nie tylko w liczbie kosmetyków, o czym już wspomniano, lecz także odnośnie do ich wielkości. W dużej mierze nakazują to też wymogi bezpieczeństwa. Pamiętaj, ze do bagażu podręcznego możesz zabrać ze sobą maksymalnie 1 litr płynów. Co więcej – wszystkie płyny muszą znajdować się w buteleczkach o pojemności nie większej niż 100 ml. Nie ma natomiast ograniczeń dotyczących liczby pojemników – jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą nawet 20 buteleczek o pojemności 50 ml. Pozwoli ci to też na spakowanie większej liczby kosmetyków w płynie.

Bardzo ważne jest też to, abyś nie wkładała do kosmetyczki resztek kosmetyków w dużych pojemnikach. Wspomniany limit 100 ml dotyczy bowiem nie tyle zawartości płynu w buteleczce, co pojemności całego pojemnika. Dlatego też włożenie do walizki np. butelki szamponu o pojemności 250 ml z jedynie resztą jego zawartości skończy się odebraniem produktu podczas kontroli bezpieczeństwa.

Pojemniki o właściwej wielkości możesz nabyć w drogeriach lub sklepach podróżniczych, dzięki czemu przelejesz do nich kosmetyki posiadane w domu. Ponadto w sklepach kupisz także gotowe kosmetyki podróżne w minimalistycznej wersji – idealnej do bagażu podręcznego.

Po trzecie – szczelność opakowań

To czynnik, który wiele z nas lekceważy podczas pakowania, a przecież nie ma nic gorszego od zalanej kosmetyczki. Nie dość, że cała jej zawartość jest brudna, a czasem może nie nadawać się do użytku, to jeszcze stracisz w ten sposób jeden z zabranych kosmetyków. Dlatego powinnaś sprawdzić każde opakowanie przed spakowaniem. Pamiętaj też, że wszystkie płyny w bagażu podręcznym powinny znajdować się w osobnej torebce foliowej, którą należy wyjąć podczas kontroli bezpieczeństwa.

Przygotowanie do podróży samolotem związane jest też ze sprawdzeniem dokładnych wymogów bagażowych w wybranej linii lotniczej. Zależnie od przewoźnika różne mogą być bowiem dopuszczalne wymiary czy waga bagażu podręcznego, a także rejestrowanego. Warto też sprawdzić, jakie są inne regulacje dotyczące jego zawartości, a także tego, czego nie możesz wnieść na pokład samolotu. Poznaj więcej informacji i wskazówek związanych z bagażem podręcznym, by twoja podróż minęła bez problemu, a wyjazd był czystą przyjemnością.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurtka czy płaszcz?
Zgadzam się z poprzedniczką. Osobiście miałam kiedyś płaszcz, bo tak bardzo mi się podobał....
zakupy przez internet
Ja ostatnio jeszcze zamawiałam torebki i worki foliowe na nowaplast.pl Ponieważ ich produkty...
czy szampony z olejkami działają?
Mam taki szampon, z samym myciem nie ma problemu, ale zauważyłam że szybciej...
Mieszanie podkładów
też mi się zdarzało czasem tak mieszać ;)