Klub Fitness – Jakie zajęcia wybrać?

26 listopada 2019, dodał: Camila
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dziś kluby fitness mają bardzo bogate oferty. Ciągle pojawiają się nowe zajęcia pod różnorodnymi nazwami, pod którymi tak naprawdę kryją się klasyczne rodzaje treningów. Każda z nas powinna dobrać odpowiednie zajęcia pod względem obranego celu oraz poziomu zaawansowania.

Co chcesz osiągnąć?

Utrata wagi – najlepszymi treningami na walkę ze zbędnymi kilogramami są treningi intensywnie angażujące całe ciało, najlepiej prowadzone w sposób interwałowy. Przykładem takiego treningu jest HIIT (High Intensive Interval Training – wysoko intensywny trening interwałowy), podczas którego w krótkim czasie ciało zmuszane jest do wykonywania ćwiczeń do granic możliwości. Dzięki temu kalorie spalane są nie tylko podczas zajęć, a także w ciągu następnych 12h.

Wykonywanie ćwiczeń kardio również przyczyni się do utraty masy tłuszczowej, a oprócz tego poprawi naszą wytrzymałość. Mówi się, że trening kardio przedłuża życie. Jak sama nazwa wskazuje kardio dba o mięsień sercowy. Poprawia jego wydolność i pracę, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony a mocne serce wolniej się „zużywa”.

Trening kardio polega na podniesieniu podczas treningu tętna do ok. 80 – 85% maksymalnego tętna oraz utrzymaniu go przez cały czas wykonywania ćwiczeń. Aby tkanka tłuszczowa zaczęła się spalać, należy ćwiczyć ponad 30 minut. Do treningów kardio zaliczają się również: Spinning (jazda na rowerach), Jumpit (fitness na trampolinach), Step.

Ukształtowanie sylwetki – do osiągnięcia tego celu potrzebne są treningi, które skupią się na pracy mięśni. Najlepiej nadadzą się wszelkiego rodzaju Body Pumpy, BPU (brzuch pośladki uda), Fit Ball (trening na piłkach) lub treningi skupiające się na wybranej partii mięśni np.: Płaski Brzuch, Sexi Pupa. Za pomocą tych treningów jednocześnie wyszczuplisz, wzmocnisz oraz wymodelujesz sylwetkę.

Jaki jest twój poziom zaawansowania?

Początkujący – kiedy po raz pierwszy idziesz na siłownię, lub nie pamiętasz kiedy ostatni raz ćwiczyłaś, nie warto wybierać treningów, które narażą ciało na zbyt intensywny wysiłek. Zakwasy oraz nieumiejętność wykonywania skomplikowanych ćwiczeń tylko cię zniechęcą. Na początek warto się wdrożyć takimi treningami jak Pilates czy Shape. Jeżeli miałaś już jakąś styczność z treningiem możesz wybrać BPU lub Płaski Brzuch.

Zaawansowany – jeżeli trenujesz i masz już dobrą wydolność organizmu, to możesz podjąć się wyzwania trampolin (Jumpit), Spinningu czy HIITu. Treningi te wymagają bardzo dużej wytrzymałości i wytrwałości. Wyjdziesz z nich cała czerwona i mokra, ale za to jak zadowolona.

Jeżeli twoim celem jest modelowanie sylwetki śmiało wybieraj Body Pumpy lub treningi z Mini Bands (lateksowe gumy).

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Ciekawe jak długo się czeka na takie zabiegi, bo pewnie zainteresowanie jest spore...
Profesjonalny piercing - gdzie?
Fajna sprawa, warto iść do kogoś, kto umie to robić w bezpieczny sposób,...
Bambino i akcja UNICEF
Ja popieram też krajowe akcje, np. Rossmann ma taką pomagającą kobietom na życiowym zakręcie..
Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Warto korzystać, są np. skierowania na tlenoterapię dla osób z problemami oddechowymi, gdzie prywatnie...