URODA I ZDROWIE

Klimatyczne AZS?

19 października 2015, dodał: DesignPR
Mother helps her daughter get ready for school. Mom support child to wear a backpack

Dermaveel – najlepszy na AZS w jesienne dni!

Występowanie Atopowego Zapalenia Skóry determinowane jest między innymi przez czynniki środowiska, w dużej mierze to schorzenie zależy od klimatu, w jakim żyjemy. W końcu nie bez powodu większość chorujących to Europejczycy o jasnej karnacji.

AZS to choroba pojawiająca się już w dzieciństwie, jednak przyczyny jej występowania nie są całkowicie znane. Po części obwinia się za to geny, ale nasilenie objawów AZS  zależy także od czynników alergicznych, na które organizm nie jest uodporniony, skutkiem czego jest:  swędzenie, są obrzęki, zaczerwienienia czy łuszczenie się skóry. A jak to jest z wpływem otaczającego nas klimatu?

Przede wszystkim wysoka temperatura generuje potliwość skóry, a jak wiadomo, pot doprowadza do nasilenia się objawów chorobowych. Kolejnym czynnikiem jest występowanie alergenów, których ilość zależy od przestrzeni geograficznej. Im więcej roślin jest w danym klimacie, tym zwiększa się ryzyko tego, że pyłki doprowadzą do reakcji alergicznej.

Najcięższe okazuje się przebywanie w wilgotnym klimacie, tak więc warto zastanowić się, czy nadmierne deszcze, albo lokalizacja morska nie doprowadzają do rozwoju zmian skórnych.

Nie obwiniajmy jednak klimatu w każdym przypadku. Atopowe Zapalenie Skóry to cały szereg czynników, które „uruchamiają”  chorobę. Teraz kiedy wraz z jesienią odczuwamy przypływ chłodu, stan skóry może się pogorszyć. Ponadto szkoła, nowe wyzwania i związane z nimi sytuacje stresowe mogą nasilić objawy choroby. Dodatkowo świąd skóry mogą nasilać ciepłe ubrania. Nie jesteśmy w stanie zapanować nad warunkami atmosferycznymi i nie powinniśmy z tego powodu wyjeżdżać z kraju, dlatego warto zrobić co w naszej mocy, by czynniki na które mamy wpływ okazały się jak najmniej uciążliwe.

Aby złagodzić objawy AZS polecamy Dermaveel – bezpieczny i skuteczny krem na tę uciążliwą dolegliwość.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żywienie psa
Podając szczeniakowi takie jedzenie wyrządza się mu wielką krzywdę. Powinien dostawać zbilansowaną dietę, pełną...
Brak miłości- co zamiast?
Hobby, udzielanie się w wolontariacie, to też są jakieś pomysły na taką sytuację... Imprezować...
Witaminy a komórki rakowe
Witaminy wzmacniają organizm, więc mogą przeciwdziałać procesom nowotworowym, ale żeby leczyły raka, to wątpię.
Odszkodowanie
Im mniejsza składka OC tym mniejszej kwoty później można się spodziewać przy wypadku... \niestety,...