Katarzyna Gacek: W jak morderstwo – recenzja

27 lipca 2019, dodał: pinkmause

Katarzyna Gacek:

W jak morderstwo – recenzja

 

Komedia pomyłek, powieść z gatunku komedii kryminalnych z bogatym zapleczem obyczajowym. Ciekawa, oryginalna fabuła z dużą dawką humoru. Śledztwo, nawracające zapalenie uszu, zdrada i ceramiczny wisiorek. Zbrodnia, która przywołuje traumatyczne zdarzenia z przeszłości i znaleziony paragon z Empiku. Wyważona dawka komizmu i ironii, a jednocześnie poważne, realne problemy.

Uzależnienie od męża i dzieci sięgające absurdu.

Brzydka zbrodnia.

Niewyjaśnione zaginięcie.

I metamorfoza (na szczęście).

Autorka fenomenalnie łączy elementu kryminału z satyrą na życie małżeńskie pod pantoflem. Jest dowcipnie, miejscami irytująco, ale smacznie i gustownie. Lekko i ciekawie. Sama intryga kryminalna także wcale nie łatwa i zaskakująco bogata. Autorka doskonale opowiada. Bawi i zapewnia doskonałą rozrywkę, a jednocześnie wskazuje na problemy, które mogą dotyczyć wielu kobiet. Karykatura, ale bardzo przebiegła. Jest smacznie, dowcipnie, z doskonałym podtekstem.

Książka typowo kobieca i dla kobiet. I dla wielbicielek szczekających czworonogów. Jako zabawna komedia kryminalna na lato – wybór idealny! Lekka, przyjemna,  idealna na urlop. Po prostu trzeba przeczytać. Zachęcam serdecznie.

 

Wydawnictwo Oficynka

Od Wydawcy:

Kryminalne perypetie sympatycznej pani weterynarz

Magda, klasyczna kura domowa, pewnego wieczoru znajduje dowód na zdradę męża oraz obce zwłoki. Okazuje się jednak, że nie do końca obce – ofiara miała na szyi wisiorek, który należał do zaginionej przed laty przyjaciółki Magdy, Weroniki. Podczas gdy policja prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, Magda postanawia zbadać, co łączyło zamordowaną w parku kobietę z jej przyjaciółką. Odkrywając powoli tajemnice z przeszłości, wpada na trop mordercy, któremu sama będzie musiała stawić czoło. Jednocześnie próbuje jakoś ogarnąć swoje życie prywatne, co bywa czasami dużo trudniejsze niż polowanie na mordercę.

Katarzyna Gacek – pisarka i autorka scenariuszy, z wykształcenia psycholog. Wraz z Agnieszką Szczepańską napisała powieści kryminalne: Zabójczy spadek uczuć, Zielony trabant, Dogrywka oraz Mag i diabeł, Wisielec i księżyc, Moc i cesarzowa. Autorka scenariuszy między innymi do seriali Anna Maria Wesołowska (TVN), Przeznaczenie (Polsat) oraz Unia serc (TVP 3 Info). Współautorka scenariusza filmu Za niebieskimi drzwiami. Z Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci Marek i czaszka jaguara. Mieszka pod Warszawą, ma troje dzieci, trzy koty i dwa psy.

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Nuty pikantne wybijające się na tle prażonych orzechów
Cena:
16,11 zł
Podkreśla kontur ust. Nadaje długotrwały, profesjonalny efekt. Miękka lecz trwała kredka
Cena:
40,50 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

dj a zabawy
U mnie był https://www.djfrontman.pl/ i wszystko organizował. Doskonale "czuł" gości, potrafił zachęcić ich...
Powiększanie oraz wypełnianie ust
Zdecydowanie warto, jeśli faktycznie coś chcesz poprawić. Tylko koniecznie znajdź zaufaną osobę, która...
Jedzenie do pracy
A do pracy często zabieram risotto albo kaszotto łowicza, danie tylko do podgrzania, skład,...
Dziecko moczy się w nocy
Poza tym dziecko szybko się przyzwyczaja do alarmy i traktuje go jako coś normalnego.