URODA I ZDROWIE

Kartka z życzeniami na dzień babci – zrób to po swojemu

3 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Polacy należą do stosunkowo rodzinnych narodów w porównaniu z innymi społeczeństwami Europy. Krewni są dla nas ważni. Większość z nas troszczy się o dobre relacje z bliskimi. Jednym ze sposobów na okazywanie im, że są dla nas istotni – jest wysyłanie kartek z okolicznościowymi życzeniami. Doskonałe okazje do wysłania sympatycznej kartki to dzień babci oraz dzień dziadka. Wspólne układanie życzeń z najmłodszymi (dla tych jakże ważnych członków rodziny) to także dobry sposób na to, by móc wpajać dobre nawyki naszym dzieciom.

 

Spersonalizowana kartka na dzień babci lub dziadka

Co możemy zrobić, by nasza kartka na dzień babci była bardziej wyjątkowa niż zawsze? Odpowiedzią może być wykorzystanie spersonalizowanej wersji tego drobiazgu. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują tego typu dodatki do prezentów i to na praktycznie każdą okazję. Kartki dla babci, ozdobione fotografiami wnuków, z pomysłowym i zabawnym lub też wzruszającym tekstem, na pewno spełnią swoje zadanie dużo lepiej niż standardowe wydruki z szablonowymi treściami oraz grafikami.

Oryginalne życzenia szyte na miarę

Warto dodać, że niektórzy producenci i dystrybutorzy spersonalizowanych kartek z życzeniami okolicznościowymi umożliwiają nawet wpływ na gramaturę oraz rozmiar wykorzystanego papieru. Standardem jest także staranne i możliwie estetyczne pakowanie w gustowne koperty, ozdobione ręcznym, kaligraficznym pismem.

Emocjonalna wartość niepowtarzalnych drobiazgów

Wartość takich życzeń będzie z pewnością znacznie wyższa. Prezent oraz kartka dla babci lub dziadka które wiążą się z nieco większym nakładem czasu, pewnego (choćby drobnego) wysiłku oraz oryginalnym pomysłem, to bardzo dobre wyjście. Możemy w ten sposób sprawić, że nasi bliscy poczują się wyjątkowo potraktowani, a przez to ważni i kochani.

Czy papier jest retro?

Niektórym może się wydawać, że tradycyjna wersja kartek dla dziadków to pewien przeżytek. Przecież żyjemy w dobie internetu oraz smartfonów. Warto jednak mieć na uwadze, że duża część seniorów nie bierze udziału w ogarniającej nas coraz mocniej rewolucji cyfrowej. Dla takich, konserwatywnie nastawionych starszych ludzi – starszy rodzaj nośnika treści będzie optymalny.

Tradycyjna forma kartki na dzień babci lub dzień dziadka będzie również jak najbardziej na miejscu, gdy nie mieszkamy tam, gdzie nasi przodkowie. Jest to dosyć powszechne zjawisko, gdyż mobilność Polaków jest duża. Wielu decyduje się na wyjazd ze względów zarobkowych, a wizyta na drugim końcu kraju lub wręcz Europy nie zawsze wchodzi w grę.

Gdy mamy pustkę w głowie…

Jeżeli nie jesteśmy ekspertami w tworzeniu dobrze brzmiących i oryginalnych tekstów – to nie problem. Zamawiając spersonalizowaną kartkę z życzeniami dla naszych bliskich, możemy poprosić obsługę sklepu, który realizuje zamówienie, by nas w tym wyręczyła. Przykładowe propozycje znajdziemy na https://www.twojakartka.pl/dzien-babci/.

Decydując się na żartobliwy wariant życzeń, zachowajmy jednak pewną ostrożność. Na tej płaszczyźnie łatwo o nieporozumienia – zwłaszcza przy dużej różnicy wieku. Zadbajmy więc o to, by dowcip, jaki będzie zawarty w naszej kartce nie godził w powszechnie przyjęte tabu i zasady dobrego wychowania. Nikt z nas nie chce przecież, by nasz drobiazg, wysłany ze specjalnej okazji był powodem drobnego konfliktu lub wręcz urazy.

Troska o dobre kontakty rodzinne to bardzo istotna kwestia. Nie żałujmy więc wysiłku ani czasu, by nasi bliscy mieli jak najwięcej dobrych wspomnień, związanych z naszą osobą. Pamiętając o rozmaitych – większych i mniejszych – świętach, rocznicach oraz okazjach właśnie takich jak dzień babci oraz dzień dziadka, pokazujemy się niewątpliwie z dobrej strony. Każdy przecież lubi, gdy się o nim pamięta, okazuje się mu szacunek oraz przywiązanie. Spersonalizowane kartki z życzeniami pomogą nam osiągnąć ten cel zdecydowanie lepiej, niż ich standardowe i szablonowe, produkowane masowo, odpowiedniki.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy polski specjalista honorowany j…
Inny problem jest w Polsce - napływ lekarzy z Ukrainy itp, więc na początku...
Czy malujecie się codziennie?
W weekendy odpuszczam pełny makijaż, tylko szminki używam.
krotkie wlosy
Może kiedyś będę miała krótkie, ale teraz lubię siebie wyłącznie w długich...
Jak poprawić samopoczucie?
Ja mam sprawdzony sposób - pyszne lody śmietankowe z dodatkiem soku malinowego:)