Karmienie dziecka w pierwszych miesiącach życia – co warto kupić | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Karmienie dziecka w pierwszych miesiącach życia – co warto kupić

17 października 2016, dodał: Milena
Artykuł zewnętrzny

Każda mama wie, jak ważne jest zdrowe odżywianie swojego dziecka, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Niezależnie od tego czy młoda mama decyduje się na karmienie piersią czy odpowiednikami mleka matki, istnieje kilka akcesoriów, które powinny znaleźć się w domu każdej mamy.

dzidzia

 

 1. Biustonosz do karmienia – maleństwo będzie domagać się pokarmu średnio, co 3 godziny, dlatego mama powinna możliwie jak najbardziej zadbać o swoją wygodę podczas karmienia. Jednym z niezwykle pomocnych akcesoriów z pewnością okaże się specjalny biustonosz do karmienia, który posiada otwieraną klapkę umożliwiającą szybki dostęp do sutka, bez konieczności wykonywania większych akrobacji, by się rozebrać.

stanik 2

 

 1. Wkładki laktacyjne – to bardzo wygodne i niedrogie „waciki”, które doczepiamy do biustonosza by uniknąć ubrudzenia naszej ulubionej bluzeczki czy sukienki w najmniej oczekiwanym momencie.

wk-adki 2

 

 1. Laktator – to „must have” każdej mamy karmiącej piersią. Przydaje się on zarówno w sytuacji, gdy mama wytwarza ilość mleka przekraczającą potrzeby jej dziecka, jak również w sytuacji, gdy mama planuje dłuższy wyjazd albo powrót do aktywności zawodowej. Na rynku dostępne są zarówno laktatory ręczne, jak i automatyczne.

 

laktator

 

 1. Butelki – nawet jeśli mama zakłada, że będzie karmić piersią, warto by zaopatrzyła się w 2-3 buteleczki. Przydadzą się one do przechowania odciągniętego mleka lub do podania dziecku herbatki koperkowej. Na początku wystarczą małe buteleczki o pojemności około 125 ml. Jeśli w planach jest zakup sterylizatora do butelek tworzywo, z jakiego wykonana jest butelka nie ma znaczenia, natomiast jeśli mama stawia na wyparzanie butelek w garnuszku to lepiej postawić na szklane buteleczki. Warto tu również wspomnieć o tym, że bardzo pozytywną opinią cieszą się dostępne na rynku buteleczki o właściwościach antykolkowych.

butelki 3

 

 1. Smoczki do butelek – dobierając smoczek do buteleczki należy zwrócić uwagę na przedział wiekowy, dla jakiego jest on dostosowany. Na początku warto zdecydować się na jak najmniejszą granicę np. 0-3 miesiące. Dlaczego? Zakupując smoczek o przedziale 0-6 czy 0-12 miesięcy istnieje ryzyko, że poziom przepływu obecny z smoczku będzie dla maluszka za duży i łatwo będzie o to by zachłysnął się on podczas karmienia.

smoczek

 

 1. Szczotka do mycia butelek – buteleczki mają wąską nasadę, przez którą ciężko byłoby włożyć choćby kilka palców, dlatego warto zainwestować w wąską i długą szczoteczkę, która umożliwi dotarcie do wszystkich zakamarków i ich skuteczne umycie.

szczotka

 

 1. Sterylizator do butelek – to urządzenie, które pozwala na szybką i wygodną dezynfekcję butelek i smoczków. Na rynku dostępna jest szeroka gama sterylizatorów – od tych wymagających udziału kuchenki mikrofalowej po wersje parowe.

sterylizator 2

 

 1. Podgrzewacz do butelek – to z pewnością jeden z niezbędników dla młodej mamy. Umożliwia on szybkie i łatwe podgrzanie mleka do temperatury odpowiedniej do spożycia przez dziecko. Z reguły posiada on również funkcję podtrzymania osiągniętej temperatury, co bywa pomocne w sytuacji gdy nagle coś odciągnie naszą uwagę na dłuższą chwilę.

podgrzewacz

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Karmienie dziecka w pierwszych miesiącach życia – co warto kupić

 1. avatar ewelina247 pisze:

  Moim przyjacielem był laktator elektryczny. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie karmienia bez niego. Teraz będą w drugiej ciąży również się za nim rozglądam, bo stary oddałam.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...
Problemy z trądzikiem
Kłopoty z trądzikiem można rozwiązać, stosując kosmetyki apteczne. Pozbawione konserwantów i sztucznych barwników znakomicie...