Karmienie dziecka w pierwszych miesiącach życia – co warto kupić

17 października 2016, dodał: Milena

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Każda mama wie, jak ważne jest zdrowe odżywianie swojego dziecka, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia. Niezależnie od tego czy młoda mama decyduje się na karmienie piersią czy odpowiednikami mleka matki, istnieje kilka akcesoriów, które powinny znaleźć się w domu każdej mamy.

dzidzia

 

 1. Biustonosz do karmienia – maleństwo będzie domagać się pokarmu średnio, co 3 godziny, dlatego mama powinna możliwie jak najbardziej zadbać o swoją wygodę podczas karmienia. Jednym z niezwykle pomocnych akcesoriów z pewnością okaże się specjalny biustonosz do karmienia, który posiada otwieraną klapkę umożliwiającą szybki dostęp do sutka, bez konieczności wykonywania większych akrobacji, by się rozebrać.

stanik 2

 

 1. Wkładki laktacyjne – to bardzo wygodne i niedrogie „waciki”, które doczepiamy do biustonosza by uniknąć ubrudzenia naszej ulubionej bluzeczki czy sukienki w najmniej oczekiwanym momencie.

wk-adki 2

 

 1. Laktator – to „must have” każdej mamy karmiącej piersią. Przydaje się on zarówno w sytuacji, gdy mama wytwarza ilość mleka przekraczającą potrzeby jej dziecka, jak również w sytuacji, gdy mama planuje dłuższy wyjazd albo powrót do aktywności zawodowej. Na rynku dostępne są zarówno laktatory ręczne, jak i automatyczne.

 

laktator

 

 1. Butelki – nawet jeśli mama zakłada, że będzie karmić piersią, warto by zaopatrzyła się w 2-3 buteleczki. Przydadzą się one do przechowania odciągniętego mleka lub do podania dziecku herbatki koperkowej. Na początku wystarczą małe buteleczki o pojemności około 125 ml. Jeśli w planach jest zakup sterylizatora do butelek tworzywo, z jakiego wykonana jest butelka nie ma znaczenia, natomiast jeśli mama stawia na wyparzanie butelek w garnuszku to lepiej postawić na szklane buteleczki. Warto tu również wspomnieć o tym, że bardzo pozytywną opinią cieszą się dostępne na rynku buteleczki o właściwościach antykolkowych.

butelki 3

 

 1. Smoczki do butelek – dobierając smoczek do buteleczki należy zwrócić uwagę na przedział wiekowy, dla jakiego jest on dostosowany. Na początku warto zdecydować się na jak najmniejszą granicę np. 0-3 miesiące. Dlaczego? Zakupując smoczek o przedziale 0-6 czy 0-12 miesięcy istnieje ryzyko, że poziom przepływu obecny z smoczku będzie dla maluszka za duży i łatwo będzie o to by zachłysnął się on podczas karmienia.

smoczek

 

 1. Szczotka do mycia butelek – buteleczki mają wąską nasadę, przez którą ciężko byłoby włożyć choćby kilka palców, dlatego warto zainwestować w wąską i długą szczoteczkę, która umożliwi dotarcie do wszystkich zakamarków i ich skuteczne umycie.

szczotka

 

 1. Sterylizator do butelek – to urządzenie, które pozwala na szybką i wygodną dezynfekcję butelek i smoczków. Na rynku dostępna jest szeroka gama sterylizatorów – od tych wymagających udziału kuchenki mikrofalowej po wersje parowe.

sterylizator 2

 

 1. Podgrzewacz do butelek – to z pewnością jeden z niezbędników dla młodej mamy. Umożliwia on szybkie i łatwe podgrzanie mleka do temperatury odpowiedniej do spożycia przez dziecko. Z reguły posiada on również funkcję podtrzymania osiągniętej temperatury, co bywa pomocne w sytuacji gdy nagle coś odciągnie naszą uwagę na dłuższą chwilę.

podgrzewacz

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Karmienie dziecka w pierwszych miesiącach życia – co warto kupić

 1. avatar ewelina247 pisze:

  Moim przyjacielem był laktator elektryczny. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie karmienia bez niego. Teraz będą w drugiej ciąży również się za nim rozglądam, bo stary oddałam.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...