Karmienie dziecka nie musi być trudne ani uciążliwe. Poznaj produkty, które ci pomogą karmieniu

1 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kobiety lubią się oceniać i nawet gdy zostają matkami to się nie zmienia, a wręcz jest jeszcze gorzej. Tematem starym jak rzeka jest sposób karmienia dziecka. Wiadomo, że najlepiej jest karmić naturalnie, czyli piersią, ale można karmić też swoim mlekiem, ale butelką bądź po prostu mlekiem modyfikowanym. Każda kobieta powinna podjąć taką decyzję samodzielnie i każda decyzja jest dobra. Najważniejsza jest miłość do dziecka, a nie sposób karmienia. Nie każda matka może karmić dziecko piersią, ale też nie każda chce. W żadnym wypadku nie można nikogo krytykować. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam produkty, które przydadzą się niezależnie od sposobu karmienia.

stopy noworodka

Bolą Cię sutki – nie męcz się i postaw na butelkę

Szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko. Jeżeli więc karmienie sprawia Ci ból, to po co się męczyć? Zawsze możesz wybrać butelkę, która jest świetnie wyprofilowana i rzeczywiście niejako przypomina kształtem sutek. Możesz nią podawać mleko swoje czy też modyfikowane. Taka butelka tak naprawdę sprawdzi się dla każdego maluszka. W końcu nie zawsze macie możliwość karmienia piersią. Także, jeżeli zwyczajnie uważacie, że takie karmienie nie jest dla Was, to tego typu butelka sprawdzi się idealnie. Jej faktura, ale i kolorystyka zbliżona jest do piersi matki. Do tego smoczek przypomina sutek. Warto także zwrócić uwagę na konstrukcję, która wpływa na fizjologiczną potrzebę ssania u dziecka. Jeżeli zastanawiacie się nad pojemnością butelki, to 120 ml będzie w sam raz. Niemal każdy sklep z artykułami dla niemowląt oferuje także antykolkową butelkę, która wizualnie przypomina także pierś kobiecą i posiada smoczek o wolnym przepływie. Gdy dziecko jest starsze można zastosować smoczek o średnim przepływie. Gdy zaczniecie już podawać kaszki, lepiej wybrać butelkę wyposażoną w sitko-mikser, który rozprowadza kaszkę i zapobiega powstawaniu grudek. Oczywiście taki model sprawdzi się i do mleka modyfikowanego. Nie zapomnijcie jeszcze o butelce do przechowywania, w której podgrzewanie jest banalnie proste i szybkie. A skoro o podgrzewaniu mowa, to…

Wygoda rzecz ważna – postaw na podgrzewacz do butelek

Pomyślcie tylko, nasi rodzice, podgrzewając mleko czy kaszkę, musieli stać przy piecu i mozolnie mieszać zawartość garnka, następnie chłodzić, gdy podgrzało się za bardzo. Współcześni rodzice nie mają tego problemu. W ich przypadku doskonale sprawdzi się podgrzewacz do butelek. Odgrzewa on pokarm równomiernie, ale też pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę, zatem jedzenie nie będzie ani za ciepłe, ani za zimne. Kolejną zaletą tego urządzenia jest fakt, że butelka podgrzewana jest parą wodną, dzięki temu mleko nie traci żadnych wartości odżywczych. To wygoda, na którą warto, a nawet trzeba sobie pozwolić.

Funkcjonalność na miarę XXI wieku – laktator

Nie zawsze chcecie karmić piersią dziecko, ale nie oznacza to wcale, że nie możecie odciągać pokarmu, by potem je karmić swoim mlekiem, tyle, że z butelki. Laktator przydaje się, gdy masz też za dużo pokarmu bądź, gdy odciągasz, a następnie przechowujesz w lodówce. Dzięki temu możesz wyjść na zakupy, a ojciec może nakarmić dziecko. Także, gdy przestaje się karmić, czy chce się zakończyć laktację albo gdy chce się ją wywołać, laktator się sprawdzi. Tutaj możecie postawić na model z pompką klasyczny bądź elektryczny.

Poduszka rogal do karmienia i nie tylko

Nieważne jak karmisz – jednak jest pewne akcesorium, które Ci się przyda, nawet wtedy, gdy jesteś jeszcze w ciąży. Mamy na myśli poduszkę typu rogal. W dobrym sklepie z artykułami dla niemowląt bez problemu taką znajdziesz. Warto wybrać taki model, który jest maksymalnie funkcjonalny, a więc może służyć jako poduszka typu C do spania dla ciężarnej, potem jako rogal do karmienia, jest też poduszką podpierającą dla noworodka, a ponadto przyda się mamie po cesarskim cięciu.

Oto nasze zestawienie produktów, które są absolutnym must have dla każdej mamy i to niezależnie od tego, jak karmi. Przypominamy, aby przy zakupie kierować się jakością, a nie ceną. W końcu bezpieczeństwo i wygoda dziecka, ale i Wasza są najważniejsze.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz