URODA I ZDROWIE

K. Głogowska, K. Troszczyńska: Zanim cię zapomnę – recenzja

12 grudnia 2019, dodał: pinkmause

Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska:

Zanim cię zapomnę – recenzja

 

 

Klimatyczny pensjonat Posejdon.

Dwie kobiety.

Historia o przemijaniu, bogata w emocje, wzruszenia i  prawdę.

Czy cuda w dzisiejszym świecie naprawdę się zdarzają?

 

Opowieść o życiu, w której lampki i kolędy są jedynie dodatkiem do opowiadanej historii. Opowieść o przemijaniu, chorobie, o marzeniach i trudnych wyborach, samotności i bezsilności. Życie ukazane jako zlepek wielu chwil i momentów, z których nie zawsze jesteśmy dumni. Nie nad wszystkim mamy kontrolę, nie wszystkiemu potrafimy sprostać. Czasami sumienie nie pozwala nam jednak na to, aby zapomnieć. Każdy ma prawo do pogubienia się w życiu i czasami każdy z nas potrzebuje pomocy i dobrego słowa. Każdy potrzebuje przyjaźni i miłości…

Książka nastrajająca czytelnika do rozliczania samych z siebie. Nietuzinkowa, oryginalna, trudna, przejmująca. Smutnie prawdziwa. Zachwyca realizmem ukazującym, jak ogromny wpływ mają dla nas samych jak również dla naszych najbliższych decyzje podjęte zbyt szybko i jakie niosą za sobą konsekwencje. Nie każda świąteczna książka potrafi tak wzruszyć. Bez świątecznej, ciepłej magii, lecz magią życia, samotności i prawdy.

Emocjonalna, oryginalna, nieprzesłodzona historia z choinką w tle.

Piękna, refleksyjna, zapadająca w serce. Polecam.

Od Wydawcy:

 

Jak odnaleźć magię świąt w zupełnie niemagicznej rzeczywistości? Przeczytajcie nową powieść autorek Innej kobiety i przekonajcie się sami!

Roma Świderska to wielka gwiazda polskiego filmu i teatru. A przynajmniej kiedyś nią była. Przygasłą popularność próbuje ratować mało prestiżowymi fuchami. W tym roku ma być główną atrakcją corocznego bożonarodzeniowego balu charytatywnego w Łebie. A ponieważ jej zakręcona menadżerka myli daty i warunki umowy, Roma zjawia się w opustoszałym zimą miasteczku już 22 grudnia. Niestety nie może się już wydostać, bo na morzu szaleje sztorm, a na lądzie zamieć stulecia i służby ratownicze odradzają wychodzenie z domu. W dodatku zamiast do ekskluzywnego hotelu Roma trafia do pensjonatu Villa Bryza. Villę Bryza prowadzi dobiegająca czterdziestki Sonia. Sonia kocha swoje miasteczko, zwłaszcza poza sezonem, kiedy wreszcie opuści je stonka, jak czule nazywa turystów.

Zanim cię zapomnę to bardzo prawdziwa, pełna cierpkiego humoru powieść, która sprawi, że zapomnicie o całym świecie.

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...
prezenty
Warto kupić coś, co sprawi przyjemność, np. dobre perfumy czy krem z wyższej półki,...