„JOGA. Jak zmienić postrzeganie swojego ciała i życia” – recenzja

16 października 2015, dodał: Ksymena
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Melanie Klein Anna Guest-Jelley: „JOGA. Jak zmienić postrzeganie swojego ciała i życia”

joga
Dotychczasowe książki na temat jogi były pisane z punktu widzenia ekspertów i jej wieloletnich praktyków. Czytelnik był prowadzony przez kręte ścieżki tajników jogi przez mistrza, a lektura była nastawiona na zapamiętanie jak największej ilości szczegółów, które pozwolą samodzielnie ćwiczyć z jak najlepszym skutkiem. Joga jest omawiana w związku z naszym zdrowiem, funkcjonowaniem poszczególnych części ciała i narządów wewnętrznych. Często jest także podkreślany wyciszający wpływ jogi na naszą psychikę.

Tymczasem w tej książce mamy wiele punktów widzenia na jogę – bo aż 25 osób wypowiada się na temat własnych doświadczeń z jej praktykowaniem. Są wśród nich osoby powszechnie znane, jak piosenkarka Alanis Morissette. Omawiają one m.in. powiązania między uprawianiem jogi a kształtowaniem własnego wizerunku, postrzeganiem własnego ciała i wewnętrznym przekonaniem o własnej wartości. Ich wypowiedzi są pełne głębokiej refleksji nad szeroko pojętą kwestią naszego życia, istnienia tu i teraz, czy radzenia sobie z kompleksami i wszelkimi negatywnymi wyobrażeniami na temat własnego życia.

Joga jest ściśle związana z naszą kulturą i tożsamością na wielu płaszczyznach. Lektura tego przewodnika pomaga zrozumieć, jak zadbać o swoje zdrowie i rozwój duchowy, by cieszyć się lepszym samopoczuciem i pełniejszym życiem. Wielogłos w kwestii korzyści praktykowania jogi jest bardziej przekonujący dla czytelnika, który może utożsamić się z doświadczeniami poszczególnych uczestników dyskusji. Warto podążyć ich drogą, by na nowo odnaleźć harmonię między duchem i ciałem. Polecam Wam tę lekturę, szczególnie w jesienne wieczory, kiedy potrzebujemy wyciszenia oraz refleksji nad sobą i życiem.

Poprzez ich inspirujące historie osobiste Ty również odkryjesz, że joga wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również na stosunek do siebie samego. Dzięki tej publikacji będziesz w stanie wyzbyć się kompleksów czy negatywnych przekonań, jakie nieświadomie wpojono Ci jeszcze w dzieciństwie. Tworzy ona kolekcję różnych głosów, które podejmują tematy związane z całym spektrum ludzkich doświadczeń, od kultury i mediów po płeć i seksualność. Tym samym pomoże Ci odbudowywać więzi ze swoim ciałem i życiem. Odkryj w sobie piękno!

Książkę poleca Wydawnictwo VITAL – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy za udostępnienie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......