Joanna Tradycyjna Receptura – pielęgnacja włosów z naturalnymi tradycjami | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Joanna Tradycyjna Receptura – pielęgnacja włosów z naturalnymi tradycjami

22 czerwca 2018, dodał: pola90
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Najlepsze składniki dla gęstych, lśniących włosów, pochodzą z natury.Nasze babcie same robiły maseczki z żółtka, szampon z czarnej rzepy, czy płukankę chmielową. Jednak czasy się zmieniły – obecnie pęd życia często nie pozwala na spędzaniu sporej ilości czasu na produktach typu DIY (zrób to sama). To nie oznacza jednak , że musimy rezygnować z natury.
Można używać gotowych produktów do pielęgnacji włosów, z tradycyjnymi składnikami.

Chciałam Ci dzisiaj przedstawić serię kosmetyków do mycia i odżywiania włosów, jak z babcinej apteczki – Joanna Tradycyjna Receptura.
Szampony, odżywki, serum i maski, zawierają sprawdzone i od lat polecane składniki.

Rzepa i Pokrzywa

Jeśli oczekujesz poprawy gęstości włosów oraz regulacji przetłuszczania się skóry głowy, wybierz czarną rzepę i pokrzywę.
Poprawiają mikrocyrkulację krwi w skórze głowy, tonizują ją i wzmacniają włosy.
Szampon Rzepa i Pokrzywa sprawia, że włosy są lekkie, puszyste i świeże.


Odżywka z tej samej linii, nie obciąża włosów, ale ułatwia ich układanie.


Natomiast na wyjazdy przydaje się produkt 2 w 1, czyli Szampon z Odżywką Rzepa i Pokrzywa. Odżywia włosy już podczas mycia, dzięki czemu po spłukaniu są bardziej lśniące i łatwiejsze do rozczesania.

 

Drożdże Piwne i Chmiel

Szampon Drożdże Piwne i Chmiel reguluje pracę gruczołów łojowych. Włosy przetłuszczające się dłużej pozostają świeże, odbite od nasady i puszyste.


Odżywka Drożdże Piwne i Chmiel pielęgnuje i wzmacnia włosy. Nie obciąża ich, ponieważ zawiera te same składniki aktywne, co szampon z tej linii.

 

Miód i Mleko

Są głównymi składnikami w przepisach na pielęgnację suchych włosów. Szampon Miód i Mleko regeneruje włosy i je nawilża, dzięki czemu stają się miękkie i sprężyste.

Odżywka z miodem i mlekiem ułatwia rozczesywanie, wygładza włosy i chroni je przed czynnikami zewnętrznymi.

Raz w tygodniu (lub nawet dwa razy w tygodniu), warto zafundować włosom regenerującą maskę z tej samej linii. Ma bogatszą niż odżywka konsystencję.

Serum Miód i Mleko można nakładać po każdym zastosowaniu szamponu i odżywki lub używać jako kilkutygodniowej kuracji.

 

Żółtko, kiełki pszenicy i olej rycynowy

Żółtko to źródło aminokwasów, lipidów, witamin i minerałów, które wyraźnie poprawiają strukturę włosa. Włosy farbowane lub rozjaśniane warto myć Szamponem Żółtko i Kiełki Pszenicy. Odżywia, nawilża i poprawia ich kondycję.

Po umyciu warto sięgnąć po odżywkę z tej samej linii, ale z żółtkiem i olejem rycynowym. Poprawia kondycję włosów i chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jeśli włosy są bardzo suche i zniszczone, raz w tygodniu warto nałożyć na nie odbudowującą Maskę Żółtko i Olej Rycynowy.

 

Skrzyp i Rozmaryn

Włosy cienkie i delikatne ze skłonnością do wypadania, potrzebują skrzypu i rozmarynu. To składniki, które wzmacniają włosy, działają antybakteryjnie, zapobiegają nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów i ich wypadaniu.

Odżywka Skrzyp i Rozmaryn wygładza i wzmacnia włosy, sprawiając, że stają się bardziej lśniące.

 

Tatarak i tymianek

Jeśli masz tendencję do łupieżu, bardzo Ci się przydadzą takie składniki jak tatarak i tymianek, które działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo i przeciwłupieżowo. To dzięki ich obecności Szampon Tatarak i Tymianek zapewnia długotrwałą ochronę przed nawrotami łupieżu i nieprzyjemnym świądem skóry głowy oraz sprawia, że włosy wyglądają świeżo, są puszyste i miłe w dotyku.

 

Share and Enjoy !

Shares





Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz