URODA I ZDROWIE

Jestem EKO! – kolorowanki ekologiczne AMEET

3 października 2020, dodał: pinkmause

Pokażmy dzieciom, że moda na ekologię, to nie tylko trend, ale i zdrowy styl życia, troska o naturę i dbanie o naszą planetę. Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii, jakie korzyści może nam przynieść nastawienie i dobre wybory – i to wcale nie za 10, 20 lat, tylko już teraz. Jak dbać o środowisko bez wysiłku? Czy to możliwe? Przedstawiamy niezwykłe książki – kolorowanki Wydawnictwa AMEET, które pomogą nam poznać ten temat najlepiej.

 

W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia „ekologia” oraz „ochrona środowiska”.
Środowisko wpływa na człowieka, również człowiek oddziałuje na miejsce, w którym żyje, z tą różnicą, że nasze oddziaływanie jest często destrukcyjne. Znaczną część tych niewłaściwych działań możemy jednak wyeliminować, przyjmując postawę przyjazną środowisku. Każdy z nas pragnie żyć w domu, który jest zdrowy, i w którym czuje się dobrze. Zmieniając własne zachowania możemy wytworzyć w sobie nawyki takiego postępowania, które przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. Często są to bardzo proste działania. Dbanie o środowisko to proces, którego wiele efektów zobaczymy po dekadach. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody i papieru oraz innych zasobów przyniesie widoczne rezultaty najwcześniej za kilka lat. Ale są rzeczy, które zaowocują od razu. I dlatego własne wybory warto uzupełnić uświadomieniem maluchów, dlaczego ekologiczne życie jest dziś kluczowym wyzwaniem dla człowieka. A w tym oczywiście pomogą rozmowy i odpowiednie książki.

Kolorowanki EKO Wydawnictwa AMEET dedykowane są wszystkim, którym dobro naszej planety nie jest obojętne. Do ich produkcji zostały użyte specjalnie wyselekcjonowane materiały: pozyskiwany w odpowiedzialny sposób papier oraz organiczny klej, których jakość potwierdzają certyfikaty. Wybór książki z tej serii to świadomy wybór – dzięki niemu pomagamy przyrodzie, a dzieci od najmłodszych lat stają się przyjaciółmi środowiska naturalnego!

 

Bądź eko! Sprawdź, co zrobić, by chronić przyrodę bez wysiłku!

Bądź eko i zarażaj zarówno miłością do książek, jak i naszej planety!

 

Minnie. Kolorowanka EKO

Minnie i Daisy zapraszają na łono natury. W ich towarzystwie odwiedzimy zwierzęta na safari, a potem zajrzymy na pobliską farmę. Jak się tam dostać? Wystarczą kredki i odrobina wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko w kolorowy świat przyrody.

 

Kraina lodu. Kolorowanka EKO

W Arendelle każdy wie, że z naturą warto się przyjaźnić. Tu wszyscy mieszkańcy krainy – ludzie, zwierzęta i rośliny – są jedną wielką rodziną. To prawdziwa magia! Wystarczą kredki i odrobina wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko do kolorowego świata przyrody.

 

 

Kubuś i przyjaciele. Kolorowanka EKO

Kubuś i przyjaciele zapraszają do Stuwiekowego Lasu. Jego mieszkańcy dbają o swoje otoczenie. Dzięki temu woda w strumyku jest czysta, a powietrze bardzo świeże. Co zrobić, by odwiedzić to miejsce? Wystarczą kredki i odrobina wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko do kolorowego świata przyrody.

 

Barbie™. Kolorowanka EKO

Sposób na dużo energii? Zdrowe odżywianie, spotkania z przyjaciółmi, sport – no i śmiech! Ale Barbie dba nie tylko o siebie, ale także o najbliższych, zwierzęta i środowisko. Co zrobić, by do niej dołączyć? Wystarczą kredki i odrobina dziecięcej wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko do kolorowego świata przyrody.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Badania wzroku dzieci
Fundacja ZobaczyćJutro prowadzi kampanię na rzecz wdrożenia programu przesiewowych badań wzroku dzieci na terenie...
Ile herbaty dziennie można wypić?
Zielona herbata i czerwona są uznawane za bardzo zdrowe. Podobno zielona to najzdrowszy...
Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam