URODA I ZDROWIE

Jestem EKO! – kolorowanki ekologiczne AMEET

3 października 2020, dodał: pinkmause

Pokażmy dzieciom, że moda na ekologię, to nie tylko trend, ale i zdrowy styl życia, troska o naturę i dbanie o naszą planetę. Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii, jakie korzyści może nam przynieść nastawienie i dobre wybory – i to wcale nie za 10, 20 lat, tylko już teraz. Jak dbać o środowisko bez wysiłku? Czy to możliwe? Przedstawiamy niezwykłe książki – kolorowanki Wydawnictwa AMEET, które pomogą nam poznać ten temat najlepiej.

 

W dobie gwałtownych zmian i szybkiego rozwoju cywilizacyjnego coraz większego znaczenia nabierają pojęcia „ekologia” oraz „ochrona środowiska”.
Środowisko wpływa na człowieka, również człowiek oddziałuje na miejsce, w którym żyje, z tą różnicą, że nasze oddziaływanie jest często destrukcyjne. Znaczną część tych niewłaściwych działań możemy jednak wyeliminować, przyjmując postawę przyjazną środowisku. Każdy z nas pragnie żyć w domu, który jest zdrowy, i w którym czuje się dobrze. Zmieniając własne zachowania możemy wytworzyć w sobie nawyki takiego postępowania, które przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. Często są to bardzo proste działania. Dbanie o środowisko to proces, którego wiele efektów zobaczymy po dekadach. Segregacja śmieci, oszczędzanie wody i papieru oraz innych zasobów przyniesie widoczne rezultaty najwcześniej za kilka lat. Ale są rzeczy, które zaowocują od razu. I dlatego własne wybory warto uzupełnić uświadomieniem maluchów, dlaczego ekologiczne życie jest dziś kluczowym wyzwaniem dla człowieka. A w tym oczywiście pomogą rozmowy i odpowiednie książki.

Kolorowanki EKO Wydawnictwa AMEET dedykowane są wszystkim, którym dobro naszej planety nie jest obojętne. Do ich produkcji zostały użyte specjalnie wyselekcjonowane materiały: pozyskiwany w odpowiedzialny sposób papier oraz organiczny klej, których jakość potwierdzają certyfikaty. Wybór książki z tej serii to świadomy wybór – dzięki niemu pomagamy przyrodzie, a dzieci od najmłodszych lat stają się przyjaciółmi środowiska naturalnego!

 

Bądź eko! Sprawdź, co zrobić, by chronić przyrodę bez wysiłku!

Bądź eko i zarażaj zarówno miłością do książek, jak i naszej planety!

 

Minnie. Kolorowanka EKO

Minnie i Daisy zapraszają na łono natury. W ich towarzystwie odwiedzimy zwierzęta na safari, a potem zajrzymy na pobliską farmę. Jak się tam dostać? Wystarczą kredki i odrobina wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko w kolorowy świat przyrody.

 

Kraina lodu. Kolorowanka EKO

W Arendelle każdy wie, że z naturą warto się przyjaźnić. Tu wszyscy mieszkańcy krainy – ludzie, zwierzęta i rośliny – są jedną wielką rodziną. To prawdziwa magia! Wystarczą kredki i odrobina wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko do kolorowego świata przyrody.

 

 

Kubuś i przyjaciele. Kolorowanka EKO

Kubuś i przyjaciele zapraszają do Stuwiekowego Lasu. Jego mieszkańcy dbają o swoje otoczenie. Dzięki temu woda w strumyku jest czysta, a powietrze bardzo świeże. Co zrobić, by odwiedzić to miejsce? Wystarczą kredki i odrobina wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko do kolorowego świata przyrody.

 

Barbie™. Kolorowanka EKO

Sposób na dużo energii? Zdrowe odżywianie, spotkania z przyjaciółmi, sport – no i śmiech! Ale Barbie dba nie tylko o siebie, ale także o najbliższych, zwierzęta i środowisko. Co zrobić, by do niej dołączyć? Wystarczą kredki i odrobina dziecięcej wyobraźni, by czarno-białe strony przeniosły dziecko do kolorowego świata przyrody.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mikrofalówka?
Racja, a do tego pożera prąd - ja nie używam jej...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
Ostrzegam przed oszustwami typu sprzedaż leku na koronawirusa (bo go jeszcze nie ma!), ostatnio...
Czy stosował ktoś produkty konopne?…
Tylko jak sprawdzić, czy dany produkt jest naprawdę cenny zdrowotnie a nie tylko nazwany...
oszczędzanie ;)
Promocje też są fajne, ja kupiłam ostatnio w lidlu taniej kaszę gryczaną,...