Jakie soczewki kontaktowe?

21 marca 2019, dodał: pinkmause

Soczewki kontaktowe to doskonały produkt optyczny, który pozwala w sposób niezauważalny korygować każdą wadę wzroku. Soczewki stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić okularów lub czasem chciałby od nich odpocząć. Ich wzrastająca popularność warunkowana jest komfortem użytkowania, bezpieczeństwem i efektem estetycznym. Szkła kontaktowe to także najbardziej dyskretna forma korygowania wad wzroku, która stanowi alternatywę dla okularów.

Soczewki kontaktowe zrewolucjonizowały polski i światowy rynek optyczny. Sięgają po nie osoby z wadą wzroku, które chcą cieszyć się brakiem ograniczeń oraz ukryć problemy z oczami. Wszystko dlatego, że takie rozwiązanie jest dużo wygodniejsze od okularów – pozwala na nieskrępowane ruchy, skutecznie chroni nasze oczy przed promieniowaniem UV oraz skutkami zetknięcia ze smogiem. Największym atutem stosowania soczewek kontaktowych jest to, że są one praktycznie niezauważalne. Mogą być wygodną alternatywą podczas wysiłku fizycznego na treningu, albo wakacyjnego wyjazdu nad morze, czy w góry. Plusem użytkowania soczewek kontaktowych jest to, że pasują one do każdego stroju oraz typu urody. Ponadto nie przeszkadzają podczas aktywności fizycznej tak jak okulary – nie zsuwają się z nosa oraz nie parują w przypadku zmiennej temperatury otoczenia. Noszenie soczewek kontaktowych pozwala też na swobodne uprawianie sportów, w których występują duże wymagania wzrokowe.

Obecnie zwraca się także dużą uwagę na wygląd zewnętrzny człowieka. Niektórzy ludzie czują się skrępowani potrzebą noszenia okularów korekcyjnych, uważają to za swego rodzaju defekt kosmetyczny. Soczewki kontaktowe oprócz oczywistego efektu kosmetycznego dają także lepsze widzenie peryferyjne, a także pozbawione są typowych dla okularów ze standardowymi szkłami zniekształceń obrazu. Soczewki kontaktowe dają możliwość korekcji wady refrakcji wtedy kiedy występuje ona tylko w jednym oku, również przy różnowzroczności tzn. obecności dużej różnicy w wadzie między jednym i drugim okiem można zastosować korekcję przy pomocy soczewek. Także u osób z wysokimi wadami, gdzie szkła potrzebne do skorygowania są grube, soczewki mogą być doskonałym rozwiązaniem.

Soczewki kontaktowe warto wybrać ze względu na ich zalety. Soczewka kontaktowa zapewnia zdecydowanie szersze pole widzenia niż okulary korekcyjne ponieważ porusza się wraz z okiem. Soczewki korygują wzrok niezmieniająca wielkości widzianego obrazu, tak jak okulary. Osoba stosująca szkła kontaktowe widzi świat w realnych rozmiarach. Są również wygodniejsze niż okulary, a w słoneczne dni pozwalają bez przeszkód założyć okulary przeciwsłoneczne.

Zakładanie soczewek może być trudne tylko na początku, kiedy nie mamy wprawy. Nigdy natomiast nie jest bolesne ponieważ w trakcie ich zakładania nie dotykamy palcem oka, jedynie delikatny materiał soczewki ma kontakt z rogówką. Czas jaki jest potrzebny na założenie soczewek zależy od doświadczenia. Oko wyposażone jest w barierę ochronną pokrywającą przednią część gałki ocznej i zawijającą się pod górną i dolną powieką, która nie pozwala soczewce kontaktowej na przesunięcie się za gałkę oczną. Siła, jaka trzyma soczewkę kontaktową na oku, zależy od średnicy soczewki. Miękkie soczewki kontaktowe bardzo rzadko wypadają, a jeśli są właściwie dobrane nie wypadną nigdy. Dlatego warto umówić się na wizytę u specjalisty w celu właściwego dobrania soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe są popularnym środkiem służącym do korekcji wszystkich wad wzroku: dalekowzroczności, krótkowzroczności, astygmatyzmu, czy presbiopii (wady wzroku nabywanej wraz z podeszłym wiekiem). Występuje wiele rodzajów szkieł kontaktowych (jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, twarde i miękkie, kolorowe, progresywne, itd.), a dzięki wygodzie ich użytkowania zyskują one coraz więcej zwolenników. Ze względu na rodzaj wyróżnia się soczewki sferyczne (dla osób krótko- lub dalekowzrocznych), toryczne (astygmatyzm) oraz multifokalne (presbiopia, czyli starczowzroczność), natomiast ze względu na materiał wyróżnia się soczewki hydrożelowe (starej generacji) oraz soczewki silikonowo-hydrożelowe (nowej generacji) – nowoczesne i znacznie częściej wybierane przez użytkowników, które przepuszczają znacznie więcej tlenu do oka. Dodatkowo soczewki różnych producentów, a nawet różne soczewki tego samego producenta, maja różne rozmiary (promień krzywizny soczewki i średnicę).

Soczewki jednodniowe

Soczewki jednodniowe pozwalają użytkownikom maksymalną wygodę w każdej sytuacji, to doskonały wybór szczególnie dla osób żyjących aktywnie ponieważ pozwalają na wykonywanie ulubionych codziennych czynności bez ograniczeń. Soczewki kontaktowe jednodniowe przeznaczone są do jednokrotnego użytku, czyli określenie jednorazowe w tym przypadku jest jak najbardziej słuszne. Używanie codziennie nowej pary soczewek jest nie tylko bardzo wygodne, ale przede wszystkim niezwykle higieniczne. Każdego dnia zakłada się na nową, świeżą czystą soczewkę wyjętą prosto ze sterylnego opakowania. Dzięki temu jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla wszystkich osób z wrażliwymi oczami i tendencją do alergii. Stanowią doskonały wybór zarówno przy codziennym użytkowaniu, jak i w przypadku okazjonalnej zamiany okularów na soczewki np. na basen, na siłownie, na imprezę, do kina. Ten typ wymiany daje użytkownikom maksymalną swobodę noszenia w każdych warunkach bez konieczności pielęgnacji i przechowywania.

Wybór soczewek jednodniowych pozwala na oszczędność czasu poświęcanego na czyszczenie soczewek oraz pieniędzy ponieważ nie ma konieczności zakupu płynów pielęgnacyjnych i pojemników na soczewki. Ponadto ten rodzaj soczewek wykonany jest z najcieńszych materiałów, dzięki czemu są najmniej wyczuwalne spośród wszystkich soczewek. Soczewki jednodniowe polecane są dla każdego. Można je nosić każdego dnia lub zakładać okazjonalnie w wyjątkowych sytuacjach, zamiennie z okularami lub z soczewkami o dłuższym terminie wymiany np. w te dni kiedy chodzimy na basen. To znakomite rozwiązanie dla sportowców, osób żyjących aktywnie, osób często podróżujących, jednym słowem dla wszystkich, którzy potrzebują każdego dnia maksymalnie wygodnej, komfortowej i bezpiecznej soczewki. Ze względu na codzienną wymianę poleca się je także wszystkim zaczynającym przygodę z soczewkami.

Soczewki miesięczne

Soczewki miesięczne to najpopularniejsze obecnie szkła kontaktowe do stosowania czasowego. Są doskonałą alternatywą do noszenia okularów, mogą także być stosowane wtedy, kiedy jest potrzeba zachowania swobody ruchów. Są one doskonałym wyborem dla osób, które użytkują soczewki kontaktowe codziennie – stanowią optymalne i ekonomiczne rozwiązanie. Wymagają one codziennej pielęgnacji – w tym celu należy zakupić odpowiedni płyn do czyszczenia soczewek oraz opakowanie do ich przechowywania. Należy je zdejmować je na noc, płukać w specjalnym płynie oraz umieszczać w pojemniku nim wypełnionym. W grupie szkieł miesięcznych są też takie, których nie ściąga się na noc tzw. soczewki noszone w trybie night&day. Pomimo iż teoretycznie można je nosić przez 30 dni i 29 nocy non stop zalecane jest, aby raz na jakiś czas wyciągnąć soczewki z oka i wyczyścić je tak, jak standardowe.

Soczewki miesięczne są optymalnym wyborem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia albo chcą na stałe zrezygnować z noszenia okularów. Czas miesiąca liczony jest od pierwszego zetknięcia soczewki z okiem. Gdy minie 30 dni należy użyć kolejnej pary. Soczewki miesięczne wykonane są z różnych typów materiałów, o zróżnicowanych właściwościach, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie najodpowiedniejszą soczewkę. Zaawansowane technologie produkcji pozwoliły uzyskać elastyczne i cienkie soczewki, niewyczuwalne podczas codziennego użytkowania gwarantujące wysoki komfort. Soczewki miesięczne to najczęściej wybierany przez użytkowników system wymiany. To grupa soczewek, która może poszczycić się największym zakresem oferowanych opcji dla użytkowników.

Soczewki kolorowe

Kolorowe soczewki kontaktowe cieszą się coraz większą popularnością bowiem pozwalają na zabawę wizerunkiem i praktycznie dowolną zmianę koloru tęczówki oka nawet bez wady wzroku. Miękkie soczewki kolorowe można nosić praktycznie w każdej sytuacji – albo od święta, kiedy chcesz zaskoczyć znajomych nowym wizerunkiem, albo na co dzień, by poprawić barwę oczu. Dostępne są kolorowe soczewki korekcyjne, które oprócz zmiany koloru tęczówki pomagają w walce z wadą wzroku i poprawią widzenie oraz kolorowe soczewki zerówki, które działają jedynie na polu estetycznym, zmieniając wygląd oka. W zależności od chęci utrzymania efektu nowego koloru oczu można wybrać soczewki jednodniowe, albo miesięczne. Można także wybrać soczewki, które dodatkowo powiększają tęczówkę oka. Po kolorowe soczewki sięgają osoby, które chcą nadać swojemu spojrzeniu głębi, intensywności, chcą zaczarować nowym wyglądem. Dla tych, którzy pragną zmiany na każdy dzień ja i dla tych, którzy podczas karnawału, Halloween, Andrzejek, Sylwestra chcą uzupełnić swoje image innym, ciekawszym wyglądem oczu.

Soczewki kolorowe są dzielone na soczewki wzmacniające naturalny kolor oka, soczewki nadające oczom zupełnie nowy kolor, soczewki powiększające oczy, soczewki rozświetlające oczy, soczewki nadające głębię spojrzeniu oraz soczewki z wzorkami geometrycznymi. Należy jednak pamiętać, że nie każdy kolor oczu można zmienić na dowolny inny kolor, nawet stosując soczewki zmieniające kolor. I tak np. z koloru ciemno-brązowego albo czarnego bardzo trudno uzyskać np. niebieski. Wiąże się to z tym, że soczewka zawsze musi przepuszczać światło a więc i naturalny kolor tęczówki (nigdy nie będzie w 100% kryjąca).

 

Zakup soczewek w punktach profesjonalnie zajmujących się ich dystrybucją, jak sklep twojesoczewki.com zapewnia, że materiał, z którego są wykonane jest dobrej jakości, wartości soczewek są zgodne z tym co podaje opakowanie oraz daje gwarancję prawidłowej czystości mikrobiologicznej. Szeroka oferta szkieł kontaktowych dostępna w sklepie Twoje Soczewki pozwala dobrać odpowiednie soczewki praktycznie dla każdej osoby, która boryka się z problemami ze wzrokiem. W asortymencie znajdują się szkła kontaktowe renomowanych marek, m.in. Alcon, Bausch + Lomb, MonoVision, See L’Eau Eye Care, Cooper Vision, Jonson & Jonson, Air Optix, a także duży wybór płynów oraz akcesoriów najlepszych marek na rynku.

Używanie soczewek zgodnie z zaleceniami zapewnia bezpieczną formę korekcji. Soczewki jednnodniowe same w sobie ze względu na system wymiany są najbardziej higieniczne. Pozostałe szkła kontaktowe noszone przez dwa tygodnie czy miesiąc wymagają codziennej pielęgnacji przy użyciu odpowiednich płynów. Należy także pamiętać, że pojemnik do przechowywania soczewek musi być odpowiednio czyszczony.

 

Więcej: twojesoczewki.com

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Przy każdej diecie trzeba unikać cukru oraz przetworzonej żywności
Jaki zabieg na zmarszczki w Krakowi…
Jeśli chodzi o usuwanie/wypełnianie zmarszczek, jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest użycie kwasu hialuronowego,...
Czego nauczyły Was związki?
Moje związki nauczyły mnie aby nie ufać mężczyznom. To smutne...ale to prawda.
Gdzie wyobrażacie sobie idealne zar…
Najlepsze zaręczyny...to plaża i polskie morze.