URODA I ZDROWIE

Jakie są zalety depilacji laserowej?

29 października 2019, dodał: Redakcja

Idealnie gładkie ciało jest marzeniem wszystkich kobiet, które chcą wpisać się w aktualnie obowiązujący kanon piękna. Włosy są mile widziane jedynie na głowie, a pozostałe owłosienie jest z reguły usuwane przez większość pań. Golenie włosków jest jednak czasochłonne i wiąże się z wieloma podrażnieniami, a depilacja woskiem lub depilatorem powoduje silny ból. Jak raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia i zachwycać gładką skórą? Dobrym wyborem jest depilacja laserowa, która daje wręcz spektakularne efekty.

1. Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

2. Jak działa laser do depilacji?

3. Jak przebiega depilacja laserowa?

4. Kiedy wybrać się na depilację laserem?

Depilacja laserowa jest skutecznym sposobem na walkę z niechcianym owłosieniem. Jest to metoda, z której mogą skorzystać zarówno panie, jak i panowie, jednak to kobiety częściej decydują się na zabieg. Jakie są zalety depilacji laserem? Kto powinien się na nią zdecydować? Dowiedz się więcej o usuwaniu niechcianego owłosienia za pomocą lasera kosmetycznego.

Kiedy warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa oferowana przez https://www.oaza-urody.eu/ jest kierowana do osób, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia. Laser skutecznie radzi sobie nawet w przypadku hirsutyzmu, gdy panie cierpią z powodu zarostu pojawiającego się na twarzy, dekolcie, a niekiedy również na plecach i pośladkach. Depilacja laserem jest najskuteczniejsza u pań z ciemnymi włosami i jasną skórą. Wiązka lasera najsłabiej działa w przypadku jasnych włosków na bladej skórze, ze względu na niewielki kontrast pomiędzy barwą owłosienia a cery.

Na depilację laserową warto zdecydować się w każdym przypadku, gdy chce się skutecznie usunąć owłosienie raz na zawsze. Niechcianych włosków można pozbyć się zarówno z twarzy, jak i ze skóry pod pachami oraz z łydek. Laser może być wykorzystany również do depilacji okolic bikini i innych części ciała, na których pojawiło się zbyt dużo ciemnych i widocznych włosków. Ze względu na to, że zabieg powoduje lekki ból lub dyskomfort, w przypadku dużych powierzchni do depilacji, zaleca się dzielić zabieg na kilka etapów. W ich czasie usuwa się włoski z kolejnych partii skóry.

Jak działa laser do depilacji?

Laser do depilacji wykorzystuje wiązkę światła do pochłaniania melaniny, znajdującej się w cebulkach włosowych. Naturalny barwnik wiąże impuls, który następnie jest zmieniany w energię termiczną. W ten sposób dochodzi do uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów, co uniemożliwia ich odrastanie. Cebulki są niszczone, a w ich miejscu nie pojawiają się nowe. Dzięki temu kłopotliwe owłosienie jest usuwane skuteczniej niż w przypadku innych metod, które wiążą się wyłącznie ze zgoleniem zewnętrznej części włosa lub jego wyrwaniem. Golenie maszynką daje efekt gładkości na 1-3 dni, natomiast wosk lub depilator – na okres około 3-4 tygodni. W przypadku przeprowadzenia kilku zabiegów depilacji laserowej, skóra pozostaje gładka do końca życia. Sporadycznie zdarza się potrzeba powtórzenia depilacji po kilku latach od zakończenia serii.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Depilacja laserem obejmuje kilka zabiegów na każdą partię ciała, z której usuwane jest owłosienie. Z reguły seria obejmuje 4-6 zabiegów. Niemożliwe jest przeprowadzenie pełnej depilacji w czasie jednego spotkania z kosmetyczką. Jest to związane z naturalnym cyklem wzrostu włosów. W jednym czasie aktywnych jest tylko określona część cebulek włosowych, pozostałe pozostają „w uśpieniu”. Dopiero po upływie kilku tygodni z nieaktywnych cebulek wyrastają nowe włosy i możliwe jest ich usunięcie na kolejnym zabiegu. Liczba zabiegów jest zależna od ogólnej liczby włosów na ciele, dlatego dla każdej kobiety ustala się ją indywidualnie.

Zabieg może powodować lekki ból lub dyskomfort w zależności od objętej depilacją części ciała i indywidualnej wrażliwości skóry. Po depilacji skóra zwykle jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta przez okres od kilku godzin do kilku dni. Ze względu na podrażnienie i ryzyko pojawienia się trwałych przebarwień na skórze zabronione jest opalanie się po zabiegu. Zakazane jest stosowanie balsamów i innych kosmetyków z alkoholem w składzie, a także stosowanie mechanicznych peelingów i chemicznych preparatów złuszczających.

Kiedy wybrać się na depilację laserem?

Z depilacji laserowej najlepiej jest korzystać w okresie jesienno-zimowym, gdy ekspozycja na słońca jest ograniczona. W tym czasie można sobie pozwolić również na nie do końca perfekcyjny wygląd, gdyż przed zabiegiem powinno się przez kilka dni zrezygnować z golenia włosków. Ponadto jesienią i zimą ma się sporo czasu, by spokojnie bez presji czasowej przeprowadzić pełną serię zabiegów przed rozpoczęciem wiosny lub lata. Dzięki temu skóra będzie miała wystarczająco dużo czasu na pełną regenerację, zanim zrobi się ciepło i sięgnie się po lekkie, odkrywające ciało ubrania. Dodatkowo w chłodniejszych miesiącach podrażnienia skóry po zabiegu są mniej dokuczliwe, gdyż niższe temperatury powodują ograniczenie pocenia się ciała.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Lokówki
u mnie to nie działa, albo coś nie tak z moimi włosami :D dziwne...
Rehabilitacja
Cześć. Słuchajcie jakiś czas temu uległam wypadkowi w wyniku którego straciłam kończynę dolną...
Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)