Jaki zrobić świąteczny świecznik? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jaki zrobić świąteczny świecznik?

7 grudnia 2017, dodał: Myszka
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

sw4
Wszyscy z radością czekamy na Święta Bożego Narodzenia, aby z cała rodziną spędzić ten magiczny czas. Ubieramy choinkę, przygotowujemy wieczerzę wigilijną i różne dekoracje domu czy stołu, aby stworzyć wyjątkowy nastrój. Nie wszystkie przecież ozdoby musimy kupić. Większość z nich można wykonać w domu, razem z dziećmi. Będzie to dla nich świetna zabawa, a my zyskamy oryginalne dekoracje, m.in. świeczniki świąteczne. Jak je zrobić? Przeczytaj!

Christmas-candles-colors-decor
W ostatnim czasie ozdabianie domów – wewnątrz i z zewnątrz stało się bardzo popularne. Ozdób jest mnóstwo, światełka mienią się kształtami i kolorami. Światło jest symbolem Chrystusa i radości z jego narodzenia. Ma za zadanie również oświetlać nam drogę w nowym roku, żebyśmy byli lepszymi ludźmi. Wedle wierzeń ludowych świeczki mają wskazać drogę duszom, które przybywają na wieczerzę wigilijną. Jak widać świeczka to ważny element świąt, wykonaj więc piękny świecznik własnymi rękoma!

świecznik

sw2

Zrób świecznik w szkle!

 

ozdoby
Najłatwiej i najtaniej wykonać świecznik w szkle. Wystarczy tylko wziąć ładny słoik, szklankę czy kieliszek. Następnie należy szkło wypełnić.

I tu możliwości jest wiele – wszystko zależy od pomysłu i produktów, które posiadamy w domu. Jako wypełniać doskonale sprawdzi się susz: szyszki, suszone pomarańcze, gwiazdki anyżu itp., ale też produkty spożywcze: kasze, kukurydza, makaron a także ziarna kawy! Wystarczy wybrać produkt i napełnić nim szkło.

świecznik

Na wierzchu kładziemy świeczkę – podgrzewacz o wybranym aromacie. Słoik można ozdobić naklejkami, koronką, kokardą czy cynamonem. Wyobrażacie sobie ten cudowny aromat unoszący się z takiego świecznika? Ustawiony na stole wigilijnym zachwyci niejednego gościa…

 

świecznik

 

A może wolisz świecznik tradycyjny na żywym świerku?

 

świąteczna dekoracja
Wykonanie stroika ze świerku też nie jest trudne. Wystarczy dobry pomysł, a wiadomo, że im więcej chętnych do pracy, tym stroik ciekawszy. Do wykonania tej ozdoby potrzebne będą: gałązki świerku lub jodły, świeczki (wybór należy do was), gąbka florystyczna, podstawka, klej, ozdoby do wyboru: bombki, dzwonki, prezenciki, szyszki, orzechy itp. Gąbkę należy przymocować do podstawki, następnie wbijać gałązki świerku. Potem należy przymocować świeczki i ozdoby. Efekt zadziwiający?!

dekoracje

Świecznik na podstawce czy deseczce też zachwyci!

świeca

Jak widać świeczniki są różne i pomysły też. Możemy wykonać świecznik np. na deseczce czy jakiejś innej podstawce. Jeśli wybierzemy podstawkę z drewna świecę i inne dodatki musimy przykleić, do talerza niekoniecznie. Ozdoby też mogą być różne: mikołaje, orzechy, szyszki, kwiaty, laski cynamonu – jednym słowem wszystko, co mamy. Tworzymy kompozycje według własnego pomysłu, wtedy będzie to piękny oryginalny świecznik.

stroik

Świeczka pływająca w wodzie – wspaniały widok!

Do szkła: słoiczka, kieliszka czy innego naczynia wkładamy np. kwiaty i zalewamy woda do ¾ objętości. Następnie na wierzch kładziemy specjalną świecę. Stroik gotowy. Szybko? Nic trudnego, ale jaki efekt?

Christmas-Candle-Decor

Wykonanie świecznika nie jest trudne, a może sprawić wiele przyjemności całej rodzinie. Świecznik wykonany własnoręcznie będzie niezapomnianą ozdobą, która stworzy wyjątkowy nastrój w ten cudowny, magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia!

świeczkon tradycyjny

 

zobacz również:

  1. Porady dla domu

  2. Pomysły na gwiazdkowe prezenty dla najbliższych

  3. Świąteczne dekoracje stołu – piękne aranżacje!

  4. Świąteczne dekoracje domu magiczne przez cały rok!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile naprawdę kosztuje mieszkanie na…
Pewnie skupiają się na wysokości rat, bo to jest istotne tu i teraz....
Uchodźcy - jak im pomagać?
Fundacje też to potrafią robić, ale oczywiście te z prawdziwego zdarzenia...
Zegarek na rękę. Jakiej marki?
Lubię białe niewielkie zegarki
Ile naprawdę kosztuje mieszkanie na…
Ciekawa informacja, ciekawe czy ludzie w ogóle pytają o to, ile finalnie zapłacą, biorąc...