Jak zostać mistrzynią makijażu permanentnego? Linergistka – zawód dla Ciebie

18 grudnia 2018, dodał: Redakcja

 

Zawód linergistki daje wiele satysfakcji – dobrze wykonany makijaż permanentny poprawia samopoczucie klientek, a niekiedy dodatkowo podwyższa ich samoocenę. To także profesja z szerokimi perspektywami. Obecnie w Polsce makijaż permanentny jest coraz popularniejszy, a dobrze wyszkolone linergistki są poszukiwane na rynku kosmetycznym. Kto może zostać linergistką? Gdzie uczyć się tego zawodu? Jakie szkolenie makijażu permanentnego wybrać?

 

Zawód dla każdego?

Z punktu widzenia prawnego nie ma żadnych przeciwwskazań co do wykonywania zawodu linergistki. Polskie prawo nie determinuje, jakimi certyfikatami powinna się legitymować osoba, która wykonuje makijaż permanentny. To duży plus, ponieważ zmniejsza barierę wejścia do kariery, która jest świetnym pomysłem na przebranżowienie się. Żeby jednak osiągnąć sukces w tym zawodzie, należy posiadać pewien zespół cech indywidualnych. Jaka powinna być linergistka? Z pewnością – dobrze wyszkolona. Wiedza i umiejętności to klucz do tworzenia makijażu permanentnego, z którego klientki będą zadowolone. A makijaż klientek, to wizytówka każdej linergistki.

Po drugie, powinna być kontaktowa i mieć łatwość w nawiązywaniu relacji.

Po trzecie, bardzo przydatne okazują się zdolności manualne i wyobraźnia.

Po czwarte, istotne są opanowanie, dokładność i cierpliwość. Warto wspomnieć, że płeć nie ma tutaj większego znaczenia – w Polsce faktycznie więcej jest kobiet w tym zawodzie, jednak w Stanach Zjednoczonych nie jest już to tak oczywiste i pracuje tam sporo linergistów.

Masz wszystkie te cechy, brakuje Ci jedynie szkolenia? W Polsce dostępnych jest wiele miejsc, w których nauczysz się podstaw zawodu.

Jednym z nich jest NEWLOOK’s Permanent Makeup w Warszawie

Warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły czy kursu.

Dyplomowana linergistka ćwiczy jak najwięcej

Jeżeli podjęłaś decyzję o zostaniu linergistką, do wyboru masz liczne szkoły, kursy i szkolenia. Jest to zawód, w którym najważniejszą część pracy będziesz wykonywać samodzielnie i manualnie, dlatego przeglądając oferty szkoleń zwracaj uwagę przede wszystkim na część praktyczną. Im więcej zajęć szkoleniowych, w których będziesz mogła ćwiczyć swoje zdolności praktyczne pod okiem instruktora, tym większy bagaż doświadczenia wyniesiesz do swojej praktyki zawodowej.

Nie ma zatem większego znaczenia, czy zdecydujesz się na intensywny kurs kilkudniowy czy kilkumiesięczną szkołę makijażu permanentnego. Najważniejsze są godziny, które spędzisz na manualnym wykonywaniu ćwiczeń. Tutaj jednak pojawia się kolejny aspekt, na który powinnaś zwrócić uwagę.

Indywidualne szkolenia – inwestycja w przyszłość

Wiele dziewczyn marzących o karierze linergistki decyduje się na grupowe szkolenia. Mają one swoje niezaprzeczalne zalety, z których główną jest ich stosunkowo niska cena. Jeżeli po ukończonym kursie uznamy, że jednak to nie jest zawód dla nas, poniesione koszty nie będą znaczne. Problem w tym, że po szkoleniach liczących kilka czy nawet kilkanaście studentek w grupie, można mylnie dojść do takiego wniosku. Grupowe szkolenia nie dają możliwości zapoznania się z tym interesującym zawodem w pełni. Zajęcia polegają głównie na obserwowaniu trenera lub innych studentek przy pracy, rzadko kiedy oferują sprawdzenie swoich umiejętności na modelkach. Kończąc taki kurs studentki często nie czują się na tyle pewnie, aby przystępować do samodzielnej pracy. Dlatego jeśli są zdeterminowane, aby być linergistką, decydują się wykupić indywidualne godziny szkolenia. I ponoszą dodatkowe koszty.

Bardziej ekonomiczne zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym, okazuje się zatem podjęcie kursu indywidualnego lub w grupie 2-3 osobowej już na samym początku. Pozwala on na zapoznanie się z teorią w skondensowanej formie, a największy nacisk kładziony jest od samego początku na praktykę. Dzięki temu, umiejętności manualne i wiedza niezbędna do wykonywania zawodu od samego początku idą w parze, a postępy są bardzo szybkie.

Więcej o tym jak wybrać dobre szkolenie z makijażu permanentnego przeczytasz na naszym blogu: Dobry kurs makijażu permanentnego

Jak wygląda kurs indywidualny?

Twoim trenerem jest osoba, która ma wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu makijaży permanentnych. Dzięki temu, masz możliwość nie tylko zadawania pytań związanych z praktyczną stroną zawodu, ale także rozwiewania naturalnych wątpliwości dotyczących sytuacji problematycznych, takich jak usuwanie makijażu permanentnego, niezadowolenie klientki z usługi etc. Na tym etapie nie ma pytań absurdalnych, a Twój indywidualny kontakt z trenerką sprzyja opartej na zaufaniu relacji student-nauczyciel.

Dobre, doświadczone szkoły makijażu permanentnego uczą metodą kuli śnieżnej: od szczegółu do ogółu. W indywidualnych szkoleniach trenerka dokładnie śledzi Twoje postępy i wprowadza kolejne zagadnienia po uprzednim upewnieniu się, że opanowałaś dotychczas przedstawiony materiał. Dzięki temu masz pewność, że nic nie umknie Twojej uwadze. Zaczynasz od podstawowych metod mikropigmentacji: dowiadujesz się o historii makijażu permanentnego, rodzajach pigmentów i form znieczulenia, poznajesz zasady doboru kolorystyki. To też czas na pogłębienie swoich umiejętności w zakresie dobierania kształtu makijażu do twarzy klientki. Nieocenioną wartością jest zatem praca z modelkami – wybierając szkołę warto dowiedzieć się ile modelek jest przewidzianych dla każdej kursantki.

Szkolenie ukończone. Co teraz?

Szkoły makijażu permanentnego oferujące indywidualne szkolenia, największy nacisk kładą na jakość kształcenia, a nie ilość studentek. Dlatego każdej z osobna oferują wsparcie po kursie. Możliwość konsultowania zawodowych zagadnień z trenerką okazuje się nieocenioną wartością w czasie stawiania pierwszych kroków w zawodzie. Stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest także o wiele łatwiejsze, jeśli mamy stały kontakt ze sprawdzoną szkołą.

Na początek wiele linergistek wybiera zatrudnienie się w salonie makijażu permanentnego, z czasem część przechodzi na indywidualną działalność i wykonywanie pracy na zlecenie lub otwiera własną praktykę. Przy każdym z tych wyborów przydaje się wsparcie doświadczonej trenerki. Cierpliwość i ciągłe inwestowanie w swoje umiejętności to klucz do sukcesu w tym zawodzie.

Zapraszam serdecznie na szkolenia dla początkujących jak i doświadczonych linergistek do NEWLOOK’s Permanent Makeup w Warszawie

Agnieszka Feifer

www.permanentny.comMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP