Jak zapewnić sobie długotrwałą gładkość nóg po depilacji?

15 listopada 2018, dodał: Redakcja

Utrzymanie gładkiej skóry nóg po goleniu, czy też depilacji, to prawdopodobnie zarówno marzenie jak i kłopot większości kobiet. Niezależnie od sposobu pozbywania się uciążliwych włosków, mają one tendencję do odrastania. Oczywiście istnieją trwałe sposoby depilacji, takie jak na przykład specjalistyczne, profesjonalne zabiegi laserowe, które, po kilku seriach powodują trwały zanik większości włosów porastających obszar nóg. Jednakże cały proces jest długotrwały i dość kosztowny.

Wiele kobiet – wiele możliwości

Kobiety posiadają wiele sposobów na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Jedne z nich preferują golenie maszynką, inne podejmują decyzję o depilacji woskiem. Korzystanie z maszynki do golenia oferuje błyskawiczny, ale niestety krótkotrwały efekt gładkiej skóry nóg. Wiele kobiet, już drugiego dnia po goleniu zauważa, ze włoski odrastają a skóra staje się nieprzyjemna w dotyku. Z kolei grupa pań, które są fankami depilacji woskiem może liczyć na nieco dłuższy efekt. Po zabiegu depilacji specjalnym woskiem, włoski mogą nie pojawiać się nawet przez okres 3 tygodni. Być może dlatego, depilacja woskiem zaczyna być coraz bardziej popularna i cieszyć się coraz większym powodzeniem. Wykazano także, że z każdym kolejnym zabiegiem mają tendencję do osłabiania się i często – wrastania.

Komplikacje po depilacji

Wrastanie włosów to częsta komplikacja po goleniu i depilacji, która dotyczy wielu kobiet. Obecnie, jest wiele różnego rodzaju preparatów, które zapobiegają wrastaniu włosów. Wrastający włos – czyli taki, który rośnie w innym kierunku – nie wystaje nad warstwą skóry, lecz rośnie pod nią – powodując często stan zapalny. Taka zmiana na skórze nie jest ani estetyczna, ani przyjemna. Na szczęście, oprócz przestrzegania zasad prawidłowego golenia, kobiety posiadają do dyspozycji coraz więcej specjalistycznych kosmetyków, które pozwalają na zapobieganie wrastaniu włosów. Czeska marka RYOR oferuje bardzo skuteczny – naturalny preparat przeznaczony do specjalnej pielęgnacji skóry po goleniu i depilacji.

Odpowiednia pielęgnacja kluczem do sukcesu

Warto także wiedzieć, że duże i prawdopodobnie kluczowe znaczenie ma odpowiednie traktowanie skóry po usunięciu włosów. Olejek kokosowy, zastosowany na skórę nóg po goleniu sprawi, ze nogi będą gładkie i nawilżone przez dłuższy czas. Olejek kokosowy posiada także działanie antybakteryjne, dzięki któremu, podrażniona skóra nóg poczuje ulgę. Podobne do niego działanie – nawilżające, łagodzące i odżywiające, posiada także znane chyba wszystkim, uniwersalne masło shea.  Soaporia Organic, w swojej ofercie posiada wiele ekologicznych, naturalnych kosmetyków. Jeżeli pragnie się nawilżenia dla skóry nóg do depilacji warto skorzystać z olejku kosmetycznego.

Zbliżający się Black Friday i nadchodzące wraz z nim obniżki cen w jednej z większych drogerii internetowych Iperfumy, są doskonałą okazją do zaopatrzenia się w profesjonalne produkty specjalnie dedykowane do pielęgnacji wrażliwej skóry nóg po goleniu/depilacji. Zatrzymanie czasu i cieszenie się gładkimi nogami jest możliwe i to bez ingerencji lasera!

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Dobra odzywka do włosów blond
a co sadzicie o zabiegach na wlosy? u mnie pielegnacja ogranicza sie do odzywki/maski...
Dojrzewanie młodzieży
Przede wszystkim powinno sie opierać na zasadzie rozmawiania, tlumaczenia, dyskutowania a nie zakazywania...
Który krem na rozstępy?
Nie ukrywam - ostatnimi czasy zrobily mi sie dosc brzydkie rozstepy, ale wyczytałam...
Dania na imprezę dla dzieci
Sprobuj upiec jakies mniej slodkie ciasto może. Do tego może jakieś frytki i kiełbaski...