URODA I ZDROWIE

Jak zaaranżować wnętrze w stylu smart?

30 lipca 2018, dodał: Redakcja

 

Dekoria.pl, kolekcja tkanin Milano

Rewolucja spod znaku smart rozpoczęła się, gdy na rynek trafiły pierwsze smartfony – urządzenia łączące funkcje różnych innych sprzętów. W ciągu kilku lat do codziennego użytku weszły kolejne gadżety tego typu, a koncepcja smart na stałe wpisała się we współczesny tryb życia. Dziś obecna jest nawet w metodzie aranżacji wnętrz. 

W jaki sposób?

Mieszkanie może stać się smart już na etapie projektowania – wystarczy, że zostanie wyposażone w nowoczesne urządzenia techniczne, jak sterowane pilotem oświetlenie czy wideomonitoring. Podejście to warto także realizować, wybierając meble i dodatki. Eksperci z firmy Dekoria.pl wyjaśniają, na co zwrócić uwagę.

 

Praktyczne meble i mądre życie

Koncepcja smart living jest rozumiana przede wszystkim jako optymalizacja i ułatwianie sobie życia. Najczęściej odbywa się to poprzez rozsądne korzystanie z nowinek technologicznych, ale może również polegać na wyborze bardzo praktycznych sprzętów.

W mieszkaniu w stylu smart ważne miejsce będą zajmować więc wielofunkcyjne meble, takie jak kufer lub skrzynia, które staną się jednocześnie pojemnym schowkiem do przechowywania różnych przedmiotów oraz wygodnym siedziskiem czy stolikiem okolicznościowym.

Koncepcję smart doskonale realizują również modułowe stoliki Shiro dostępne w sklepie Dekoria.pl. Dzięki prostej, oryginalnej formie mogą pełnić funkcję stolika kawowego, pomocnika przy sofie lub szafki nocnej. Stalowa, minimalistyczna konstrukcja będzie świetnie pasować do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnym stylu.

Podwójną funkcję pełnią również rolety rzymskie duo, które łączą role zasłony i firany. Wierzch rolety stanowi dekoracyjna tkanina, spód – elegancki, półprzezroczysty woal.
Każda z warstw jest sterowana niezależnie. Jeden produkt pozwala więc zastąpić dwa inne przedmioty, co pomaga zoptymalizować koszty oraz zaoszczędzić miejsce.

Sprytne rozwiązania nie tylko spod znaku nowych technologii

Optymalizacja życia spod znaku smart nie musi się ograniczać do zastosowania bardzo zaawansowanych nowych technologii, których cena wyklucza powszechną dostępność.
Warto przemycić sprytne i praktyczne mechanizmy w miejscach, w których początkowo nikt się ich nie spodziewa. Do sprytnych trików, wpisujących się w aranżację wnętrza w stylu smart, należą m.in. lampki i kinkiety z regulowanym ramieniem (np. kinkiet Efren od Dekoria.pl) lub praktyczne kolorowe przyborniki przywieszane do dziecięcych łóżeczek. Okazuje się bowiem, że koncepcję smart we własnym domu można realizować głownie dzięki bardzo funkcjonalnym szczegółom.

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Port Łódź
Sklep Dla Spania ma dostawę gratis - w związku z pandemią
Koszalin
Zapraszam do popisania osoby z Koszalina i nie tylko, nudzę się w domu...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Ja korzystam z darmowych informacji w internecie, często są tam konkretne przypadki opisane, więc...
Płytki, parkiet czy panele
Żadnych paneli, to śmierdzi chemią! Najlepsze są deski drewniane, naturalna podłoga jak dawniej...