Jak wzmocnić górne partie ciała?

27 września 2018, dodał: Redakcja

Wzmocnienie ramion, mięśni pleców i klatki piersiowej jest bardzo ważne, choćby ze względu na kręgosłup. Jeśli będzie on miał dobrą podporę, wtedy znacznie zostanie odciążony, a co za tym idzie, zmniejszą się Twoje dolegliwości bólowe. Warto więc ćwiczyć te partie ciała i cieszyć się nienaganną sylwetką oraz zdrowym kręgosłupem.

 

Jakie urządzenia wybrać do treningu?

Orbitrek i maszyna eliptyczna to idealne urządzenia do trenowania wszystkich partii ciała. Ładnie wymodelujesz za ich pomocą mięśnie ud, pośladków, ale też pleców , ramion, pleców i klatki piersiowej. Co więcej, szybciej Twoja sylwetka nabierze smukłego wyglądu, spalisz dużo kalorii, wzmocnisz stawy i będziesz się czuć po porostu fantastycznie. Czym się różnią od siebie te dwa urządzenia? Orbitrek ma koło zamachowe z tyłu, a maszyna eliptyczna z przodu – to je różni wizualnie. Natomiast tak naprawdę chodzi o długość kroku podczas ćwiczeń. Jeśli masz problemy z kolanami urządzenie eliptyczne będzie dla Ciebie zdecydowanie lepsze niż orbitrek. Kolana nie są tak mocno uginane podczas treningu, krok jest wydłużony (trening przypomina trochę jazdę na nartach biegowych).

Orbitrek jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych  i co  ważne, zajmuje mniej miejsca w domu. Ćwiczenie na nim to także sama przyjemność.

Ćwiczenia na drążku treningowym

To bardzo popularne urządzenie sportowe, które można zamontować w każdym domu. Budowę ma banalnie prostą, równie prosto się go montuje na futrynie drzwi pokojowych. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani mogą używać z powodzeniem drążka, ale na pewno nie jest to łatwy, nie wymagający samozaparcia i dużej siły przyrząd.

Jak ćwiczyć na drążku?

Jest kilka różnych rodzajów ćwiczeń, które można wykonać za pomocą tego urządzenia. Pierwsze z nich to podciąganie z podchwytem, czyli musisz chwycić drążek od dołu. Nachwyt jest znacznie trudniejszy, ale lepiej pracują wtedy mięśnie pleców.

Musisz pamiętać, że na górne partie pleców najlepszy jest uchwyt szeroki -i ręce rozstawiasz szerzej niż barki. Wtedy w ćwiczenie angażują się znacznie mocniej mięśnie grzbietu. Bardzo szeroki rozstaw rąk dla początkującego jest raczej nieosiągalny. Lepiej sobie radzą z tym ćwiczeniem mężczyźni, którzy pracują nad znacznym wzmocnieniem i rozbudowaniem mięśni grzbietu. Cóż, jeśli uda Ci się podciągnąć choć kilka razy na drążku, to i tak będzie sukces.

Rodzaje drążków

Drążki są różne, co zobaczysz odwiedzając każdy dobry sklep z takimi przyrządami, np. taki https://specialfitness.pl/21-drazki-do-sciany. Możesz kupić prosty drążek rozporowy, który często wyposażony jest w dodatkowe uchwyty z gąbki na dłonie. Druga opcja zadowoli bardziej wymagających, czyli drążek wielofunkcyjny, bardziej rozbudowany, z  różnymi uchwytami. Można na nim często zawiesić worek bokserski czy piłkę refleksową.  Taki drążek zamontujesz tylko i wyłączne na ścianę.

To tylko cztery urządzenia za pomocą których wymodelujesz górne mięśnie ciała i zadbasz o swoje zdrowie. Warto tez wykonywać proste ćwiczenia na mace, cieczenia z piłką oraz hantlami, aby zadbać o wszystkie partie mięśnie i czuć dużą radość z dobrze wykonanego treningu.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
Dobrym pomysłem na prezent jest zegarek. Dla mężczyzn to jedyna biżuteria jaką powinni...
opadająca powieka
Jeśli chodzi o opadające powieki to gorąco polecam gabinet lekarski Moja Estetyka w Rzeszowie....
Depilacja laserowa
Również biłam się z myślami czy poddać się temu zabiegowi. Ale w końcu się...
Powiększanie oraz wypełnianie ust
Polecam dr Roberta ale jak szukałam info to też dużo dziewczyn zachwalało dr Michała