URODA I ZDROWIE

Jak wybrać suszarkę do włosów?

2 listopada 2020, dodał: Redakcja

Suszarka do włosów – może się wydawać, że jedyne co ma zrobić, to je wysuszyć i nie warto inwestować w drogie produkty. Nie jest to jednak prawda, a suszarki dostępne na rynku oferują wiele ciekawych rozwiązań. Warto dokładnie zastanowić się, do czego będzie ona wykorzystywana i wybrać idealny produkt dla siebie. Sprawdź, co należy wiedzieć o suszarkach do włosów i jak wybrać odpowiednią dla siebie.

suszarka

  • Same suszarki mogą być podzielone na 3 typy, w zależności od tego jak będą one wykorzystywane. Pamiętaj, że to tylko wskazówka, a nie całkowita wytyczna.
  • Moc suszarki warto dobrać do rodzaju i długości włosów, które będą suszone.
  • Zwróć uwagę czy suszarka posiada regulację nadmuchu i temperatury
  • Suszarki mogą posiadać liczne dodatkowe funkcje, zastanów się, czy będą Ci one potrzebne w codziennym użytkowaniu.

Jakie są typy dostępnych suszarek?

Pomimo tego, że suszarka do włosów wydaje się prostym produktem, to możemy wyróżnić przynajmniej 3 rodzaje urządzeń:

  • Suszarki do użytku domowego
  • Suszarki profesjonalne
  • Produkty turystyczne

Suszarki do użytku domowego stanowią chyba najpopularniejsze i zarazem najbardziej zróżnicowane urządzenia. Ich cena waha się od 40 złotych do nawet 250 złotych. Droższe produkty zazwyczaj charakteryzują się wysoką wytrzymałością, a ich dodatkowe funkcje dorównują tym, które oferują profesjonalne suszarki, które dostępne są w salonach fryzjerskich. Urządzenia te są przeznaczone do codziennej eksploatacji i bez problemu znajdziesz idealny stosunek ceny do jakości.

Suszarki profesjonalne to urządzenia, które znajdziesz w salonach fryzjerskich. Zazwyczaj wyposażone są w solidny silnik, który radzi sobie nawet z ciągłym użytkowaniem. Zazwyczaj produkty te są większe niż tradycyjne, domowe suszarki, jednak wciąż zachowują niską wagę. Mocne silniki przekładają się na wysoką wytrzymałość całej suszarki. Ceny wahają się od około 100 do 300 złotych. Wysoka cena zazwyczaj rekompensowana jest długim kablem oraz licznymi końcówkami, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów.

Na rynku dostępne są również suszarki turystyczne. Są to najmniejsze urządzenia, które są wygodne podczas pakowania i idealnie zmieszczą się nawet do najmniejszych bagaży. Należy jednak pamiętać, że mały rozmiar i waga jest osiągnięta dzięki mniejszej mocy. Ceny takich urządzeń wahają się od 40 do 90 złotych.

Pamiętaj jednak, że podział ten jest umowny i nic nie stoi na drodze, aby suszarkę, która jest dedykowana do profesjonalnych salonów, z powodzeniem używać w domu.

Dlaczego moc suszarki jest ważna?

Odpowiednia moc suszarki pozwoli na szybkie i bezproblemowe wysuszenie włosów. Należy jednak pamiętać, że należy ją dobrać odpowiednio do posiadanych włosów. Długie i gęste włosy będą wymagać znacznie mocniejszej suszarki niż krótkie, czy cienkie. W pierwszym z wymienionych przypadków zalecane są suszarki o mocy przynajmniej 2000 wat, w innych wystarczą suszarki, których silnik generuje 1500 watów mocy.

Warto również zainteresować się silnikiem, jaki jest umieszczony w suszarce. Najczęściej są to silniki AC, które zasilane prądem zmiennym generują duże ciśnienie. Cechują się one naprawdę dużą żywotnością. Innym popularnym rozwiązaniem są silniki bezszczotkowe. Jest to najnowocześniejsze rozwiązanie, które generuje nie tylko wyższą moc niż silniki AC, ale również charakteryzują się większą wytrzymałością.

Regulacja nadmuchy i temperatury

Dobra suszarka powinna posiadać regulację nadmuchu oraz temperatury powietrza. Siła nadmuchu i temperatura powinna być regulowana w zależności od wykonywanej czynności. Suszenie wymaga zupełnie innych parametrów niż dokonywanie stylizacji. Dodatkowo regulacja temperatury będzie zbawienna jeżeli posiadasz suche i zniszczone włosy, które należy traktować powietrzem o niższej temperaturze. Regulacja temperatury odbywa się zazwyczaj w skali od 2 do 6 stopni, jednak pamiętaj, że tańsze urządzenia mogą być pozbawione tej funkcji!

Dodatkowe funkcje

Dobre suszarki oferują wiele dodatkowych funkcji. Najpopularniejszym jest możliwość zastosowania zimnego nawiewu. Zazwyczaj jest to wykorzystywane przy kończeniu stylizacji, gdzie zimne powietrze nadaje blasku i gładkości fryzurze. Innym ciekawym rozwiązaniem jest czujnik wilgotności włosów. Technologia ta wykorzystuje czujniki podczerwone i automatycznie dobiera temperaturę powietrza do aktualnego stanu włosów. Suszarka wyposażona w ten czujnik nie tylko szybko wysuszy włosy, ale również zadba o odpowiednią ich kondycję. Warto również sprawdzić, czy urządzenie, które chcesz kupić, posiada ceramiczną powłokę. Umożliwia ona równomierne rozprowadzenie ciepła, głębokie wnikanie do włosa bez naruszania jego rdzenia.

Pamiętaj, że renomowane marki często oferują produkty naprawdę wysokiej jakości w niskich cenach. Uznanymi producentami są Remmngton (do kupienia na https://www.euro.com.pl/suszarki-do-wlosow,_Remington.bhtm oraz Babyliss (do kupienia na https://www.euro.com.pl/suszarki-do-wlosow,_Babyliss.bhtml), a szeroki wybór znajdziesz na stronie https://www.euro.com.pl/suszarki-do-wlosow.bhtml.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
To fakt, ludzie nie chcą dię badać, wolą wierzyć że to...
Nadmierne wydzielanie sebum
Czasem to też efekt srtresu lub zbyt ostrych przypraw, zależy od przypadku.
tworzymy opowiadanie - zabawa
Spotkała tam króla Juliana i jego świtę, i razem nakręcili kolejną cześć ich przygód|:)
Nie mam pieniedzy na święta
Tylko że pożyczkę trzeba spłacić, inaczej takie święta będą dwa razy droższe... Najlepiej...