URODA I ZDROWIE

Jak wybrać odpowiedni prezent na Dzień Babci i Dziadka?

13 stycznia 2021, dodał: Redakcja

Początek roku to dla wielu osób ważny okres, jednak właśnie wtedy przypadają dwa święta, które pozwolą docenić starszych członków naszych rodzin. W przedostatnim tygodniu stycznia obchodzone są kolejno Dzień Babci i Dzień Dziadka, które od lat wpisują się w kalendarz okazji, a o których zwyczajnie wypada pamiętać. Z tego właśnie powodu dobrze jest, by wnuczka albo wnuczek pamiętali o złożeniu życzeń z tej okazji oraz przygotowaniu odpowiedniego prezentu. No właśnie, co jednak warto kupić na Dzień Babci i Dziadka? Sprawdź, czym kierować się przy okazji doboru prezentu na te okazje oraz na jaki podarunek dobrze się zdecydować?

babcia i dziadek

Prezent na Dzień Babci – czym powinien cechować się ten właściwy?

Tak jak w przypadku innych okazji, prezent powinien być dopasowany do osoby, której planuje się go wręczyć. Warto wziąć pod uwagę zainteresowania, jak i to, czym dana osoba zajmuje, bądź zajmowała się na co dzień. O ile w przypadku kolegi/koleżanki z pracy czy innej bliskiej osoby, z którą spędza się dużo czasu, nie stanowi to dużego problemu, to w przypadku nestora czy nestorki rodziny nie zawsze sprawa jest aż tak prosta. Nie zawsze utrzymuje się bliskie relacje z dziadkami, a krótkie, weekendowe spotkania służą raczej wymianie uprzejmości, niż bliższemu poznaniu się.

W takich sytuacjach, zastanawiając się, jaki będzie odpowiedni prezent dla babci, dobrze jest postawić na coś uniwersalnego. Wiele starszych kobiet zajmuje się domem, dlatego dobrze jest wybrać coś, co ułatwi im codzienną pracę. Artykuły gospodarstwa domowego jak mikrofalówka, blender, sokowirówka czy wypiekacz do chleba sprawią, że przygotowanie posiłków będzie prostsze i szybsze. Dzięki temu babcia będzie miała więcej czasu dla siebie, by rozwijać swoje zainteresowania lub odkryć jakieś nowe hobby.

Oczywiście, nic nie stoi też na przeszkodzie, by postawić na coś bardziej nowoczesnego, jednak należy wziąć pod uwagę to, że nie wszystkie starsze osoby dobrze radzą sobie z technologią.

Prezent na Dzień Dziadka, który zachwyci głowę rodziny – w jaki sposób wybrać trafiony podarek?

Podobnie jak w przypadku prezentu dla babci, upominek dla dziadka powinien w jakiś sposób podkreślać zainteresowania nestora rodziny lub ułatwiać mu codzienną pracę. Przykładowo osoba, która lubi majsterkować, z pewnością ucieszy się z zestawu elektronarzędzi jak wkrętarka, wyrzynarka czy szlifierka kątowa. Dziadek z prawem jazdy i własnym autem może również docenić elementy pozwalające zmodernizować jego samochód. Warto tutaj wspomnieć m.in. o głośniku, łatwym w montażu radiu CB czy zwyczajnym radiu samochodowym zwiększającym komfort każdej przejażdżki.

Z kolei czymś, co pozwoli zadbać o zdrowie dziadka jest prosty w obsłudze ciśnieniomierz na ramię, który przeprowadza pomiar automatycznie – wystarczy założyć urządzenie na ramię i nacisnąć przycisk.

Dzień Babci i Dziadka 2021 – kiedy wypada?

Zastanawiając się, jaki prezent na Dzień Babci i Dziadka będzie odpowiedni, warto wiedzieć, na kiedy dokładnie przypadają owe dni. Tradycyjnie oba święta obchodzone są w trzecim tygodniu pierwszego miesiąca roku – Dzień Babci to 21 stycznia, a Dzień Dziadka świętujemy dzień później, czyli 22 stycznia.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak wybrać odpowiedni prezent na Dzień Babci i Dziadka?

  1. avatar Gosiaczek pisze:

    Zawsze mam problem z prezentem dla babci, chce żeby było zdrowo, smacznie i nietypowo oraz żeby babuszka się ucieszyła, w tym roku kupiłam zestaw herbatek wspomagających odporność z jeżówką purpurową, boski skład i podobno wysoka skuteczność bo ta jeżówka w naturalny sposób wzmacnia organizm

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

tworzymy opowiadanie - zabawa
Po tygodniu miała jednak dosyć śpiewania w kółko tych samych piosenek sprzed...
Jestem debilem - dałem jej odejść..…
Zauważyłam, że faceci obecnie to tak przeginają - próbują, na ile kobieta bezie tolewrancyjna,...
utłuczony palec
Warto schładzać to miejsce i obserwować, jeśli jest opuchnięcie dłużej to bez lekarza...
Odśnieżanie
W końcu śnieg sam zginie:) Jednak przejście przez zaspę gdy trzeba wyjść...