Jak urządzić ogród w 2019 r.?

14 marca 2019, dodał: Redakcja

Na corocznej prestiżowej londyńskiej wystawie RHS Chelsea Flower Show spotykają się ogrodnicy i producenci z całego świata. Każdy zainteresowany ogrodnictwem pozna tam najnowsze trendy w branży i zobaczy nowe aranżacje. Wpływy trendów prezentowanych na wystawie są bardzo szybko widoczne w naszych rejonach. Nasze krajowe trendy są prezentowane w Warszawie na corocznej wystawie Zieleń to Życie.

 

(Zobacz jak prezentują się meble ogrodowe – https://www.meblobranie.pl/nardi-meble-ogrodowe)

Kolory w ogrodzie

W tym roku jeszcze bardziej niż w ubiegłym modna będzie rdza. Ten niezwykle elegancki, ciepły kolor zapewnia płynne połączenie z zielenią i tworzy harmonię z takimi roślinami jak irysy, dalie, mieczyki i inne kwiaty koloru rdzawo-brązowego. Oprócz kwiatów możemy zadbać o różne dodatki wykonane z zardzewiałego metalu. Obok rdzy kolorem roku będzie fiolet. Popularność zdobędą wszystkie kwiaty w tym kolorze. Czosnek ozdobny, lawenda czy szałwia znajdziemy na rabatach obok kwiatów roku, którymi na 2019 rok są dalie i maki. Dodają one wręcz sielskiego klimatu.

Maki, delikatne i krótkotrwałe kwiaty, pojawiają się w ogrodach, ze względu na rozwój trendu ogrodowego, jakim jest ogród naturalistyczny i wiejski. Przy planowaniu swojego ogrodu na bieżący rok, inspirujmy się tendencjami światowymi jednak z zastrzeżeniem, że końcową decyzję podejmujemy sami na podstawie naszego gustu, możliwości finansowych i warunków ogrodowych, które u nas panują. Nie każde rozwiązanie jest dobre dla wszystkich.

Elegancja

Rok 2019 stawia na elegancję. Dotychczasowe meble wykonane z palet powoli stają się passé. Wypierają je eleganckie, trwałe, unikatowe, wysokiej jakości designerskie meble, które zapewnią wygodę komfort i relaks, ale także pozwolą wyróżnić nasz ogród i pochwalić się modnymi rozwiązaniami. Takie kryteria spełniają meble z technorattanu, który jest znacznie bardziej wytrzymały od rattanu i równie lekki. To syntetyczna żywica z włókien polietylenowych. Materiał nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych i jest odporny na warunki atmosferyczne jak: deszcz, śnieg, mróz, wysokie temperatury i grad. Co bardzo ważne, jest również odporny na zabrudzenia lub przebarwienia przy kontakcie z tłuszczami, kawą, solą, alkoholem, i innymi substancjami co sprawia, że technorattan przez długi czas zachowuje swój pierwotny, świeży wygląd.  Pomimo tego, że to produkt syntetyczny, w niczym nie przypomina tworzywa sztucznego, lecz jego naturalny odpowiednik rattan. Jest przyjemny w dotyku. Doskonale wpasowuje się w pejzaż ogrodu i tworzy harmonię z otoczeniem.

Blisko natury

Gdy popatrzymy na dzisiejsze ogrody, widać w nich mniej iglaków niż jeszcze dziesięć lat temu. Ich miejsce zajmują zioła z kwiatami i warzywami. Poprzez niebanalne połączenia można tworzyć piękne, eleganckie kompozycje, a jednocześnie warzywniak. Wyobraźmy sobie do tego motyle i pszczoły… Przez taką fuzję ogród nabierze sielskiego klimatu, a nam dostarczy świeże owoce i warzywa. Wystarczy trochę kreatywności i znajomi z pewnością będą nas podziwiać, a my zbliżymy się do natury. Postawmy na naturalne ozdoby, kamienie i roślinność. Hitem są nadal oczka wodne. Im bardziej przypominają swoim kształtem naturalne akweny, tym lepiej. 

Mamy coraz większą świadomość ekologiczną i wiemy, że jesteśmy częścią natury. Dlatego zgodnie z trendami coraz bardziej dbamy o naturę i staramy się żyć z nią w zgodzie. Możemy także zadbać o inne gatunki naszych braci mniejszych poprzez ustawienie poidełek, budek lęgowych, karmników lub domków dla owadów. Jako ogrodowe ozdoby możemy wykorzystać stare skrzynie, rowery czy krzesła, które odpowiednio przygotowane i wyeksponowane mogą być ciekawym elementem naszego ogrodu.

(Więcej inspiracji znajdziesz na https://www.meblobranie.pl/porady/)

Nie zapominaj o indywidualizmie

 

Moda dotycząca wystroju wnętrz co roku dyktuje nowe warunki. Obserwowanie i interesowanie się trendami ogrodowymi może być ciekawym zajęciem. Nie powinno się ignorować mody, gdyż mimo iż nie wszystkie trendy są zawsze godne powielania, znajdą się takie, dzięki którym możemy uczynić coś dobrego. Powinniśmy trzeźwo oceniać popularne elementy i wybierać te, które nam osobiście odpowiadają. Przy projektowaniu własnego ogrodu postawmy przede wszystkim na indywidualizm i swoje upodobania, mając jedynie z tyłu głowy wiedzę o tym, co obecnie modne. Najważniejsze, żebyśmy czuli się w ogrodzie dobrze i swobodnie. Sprawmy, aby był miejscem, w którym z przyjemnością wypoczywamy i oddajemy się różnym aktywnościom.

Artykuł przygotowany przez ekspertów z https://www.meblobranie.pl/.

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Przyjęcie zaręczynowe - tak czy nie…
No właśnie, im więcej szumu przed ślubem, tym bardziej podejrzewam, że to wszystko...
Partner na wesele poszukiwany
Ja bym się w ogóle nie spodziewała, że taki przypadkowy towarzysz w...
Jak szybko poruszać się po internec…
Na pewno nie trzeba sugerować się reklamami w przeglądarce, ja zawsze pomijam "górę"...
Pierwszy rok małżeństwa...
Wg mnie to jest właśnie czas, kiedy decyduje się przyszłość związku, czy on przetrwa...