Jak ukoić podrażnioną skórę? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jak ukoić podrażnioną skórę?

21 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kiedy mamy do czynienia z podrażnioną skórą, zazwyczaj czujemy, że jest ona wysuszona i ściągnięta. Dodatkowo szczypie i jest zaczerwieniona. Do takiego stanu może doprowadzić kontakt z czynnikami drażniącymi, na przykład nieodpowiednimi kosmetykami czy detergentami, ale również promieniowaniem słonecznym. Podrażniona skóra nierzadko wywołana jest także przez nieumiejętną depilację, ale również choroby takie jak na przykład AZS. Jak można ją ukoić? Podpowiadamy.

podrażniona skóra

Woda termalna na podrażnioną skórę

Jeżeli w ciągu dnia, kiedy mamy na sobie pełny makijaż i jeszcze wiele obowiązków poczujemy, że nasza skóra jest podrażniona, zaczerwieniona i ściągnięta, możemy spryskać twarz wodą termalną. Czym właściwie ona jest? To woda głębinowa wydobywana z podziemnych źródeł, dzięki czemu jest niezwykle czysta i wolna od biologicznych zanieczyszczeń, a jednocześnie wzbogacona w cenne minerały. Woda termalna do twarzy dzięki zawartości magnezu, żelaza czy wodorowęglanów pobudza mechanizmy obronne skóry i wspomaga naturalne procesy regeneracyjne. Wykazuje więc właściwości kojące i przeciwzapalne. Z tego też powodu polecana jest osobom z podrażnioną, wrażliwą czy alergiczną skórą.

Kojące kremy na podrażnioną skórę 

Warto znaleźć przyczynę odpowiadającą za podrażnienie naszej skóry, aby móc ją wyeliminować ze swojego otoczenia. Bardzo często za stan taki odpowiada niewłaściwa pielęgnacja skóry, a więc stosowanie kosmetyków, w których składzie znajdują się silne detergenty, SLS-y, SLES-y, parabeny czy substancje zapachowe lub związki komedogenne wywołujące szereg negatywnych reakcji w naszym organizmie. 

Podrażniona skóra to również problem, z którym bardzo często borykają się osoby z wrażliwą cerą, a także ze skłonnościami do alergii. W takim przypadku należy unikać czynników alergizujących lub wywołujących podrażnienie. Dodatkowo warto stosować delikatne preparaty do oczyszczania skóry, a także kojące kremy dedykowane wrażliwej i alergicznej cerze. Powinny być one hipoalergiczne i pozbawione wszelkich substancji zapachowych, barwników czy parabenów. 

Maseczki na podrażnioną skórę

Pomocne w przypadku podrażnionej skóry mogą być też różnego rodzaju maseczki. Tutaj jednak także obowiązuje zasada, która dotyczy wszelkich kosmetyków, a więc muszą być one pozbawione mocnych detergentów, substancji zapachowych czy parabenów, a także barwników. Możemy sięgnąć po gotowe preparaty dostępne w drogeriach czy aptekach lub samodzielnie wykonać maseczkę ze składników, które każdy z nas ma w domu, na przykład z nagietka, oliwy z oliwek czy dyni. W gotowych maseczkach szukajmy składników łagodzących, a więc na przykład pantenolu, aloesu, alantoiny czy nawilżającego kwasu hialuronowego. Zwróćmy uwagę również na wodę, którą myjemy twarz. Być może to ona odpowiada za jej podrażnienie.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz