URODA I ZDROWIE

Jak uchronić mieszkanie przed nagrzaniem?

21 czerwca 2018, dodał: Redakcja

Latem fale gorąca napływają do naszych mieszkań i powodują, że jest nam duszno oraz czujemy się zmęczeni. Jak zapobiec takiej sytuacji? Rolety i zasłony to ważny element dekoracyjny w każdym pomieszczeniu. Stanowią ostateczne dopełnienie aranżacji wnętrza i tworzą przytulną atmosferę w mieszkaniu. Ponadto chronią prywatność domowników, którzy mogą dzięki temu czuć się swobodnie we własnym domu. Zadaniem rolet i zasłon jest również zabezpieczenie mieszkania przed nagrzaniem. Zobacz, jak skutecznie ochronić dom przed upałem za pomocą rolet dzień noc oraz zasłon lub rolet zaciemniających.

Dekoria.pl, zasłona zaciemniająca na kółkach , kolekcja tkanin Blackout

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach znacząco wpływa na komfort życiowy mieszkańców. Zadanie to jest szczególnie trudne latem, kiedy palące promienie słoneczne ogrzewają mieszkanie ze wszystkich stron. W tej sytuacji wiele osób próbuje ratować się wentylatorami, które jednak w najgorsze upały często nie zdają egzaminu. W zabezpieczeniu mieszkania przed nadmiernym nagrzaniem pomogą odpowiednie rolety lub zasłony.

Rolety zaciemniające – odetnij się od fali upałów

W przypadku, gdy mieszkanie jest szczególnie silnie nasłonecznione, dobrym rozwiązaniem będą rolety zaciemniające. Rolety te, w przeciwieństwie do standardowych modeli, wykonane są z tkaniny typu blackout, która w 95% blokuje promienie słoneczne. Dzięki roletom zaciemniającym można uzyskać nawet o 10oC niższą temperaturę we wnętrzu od tej panującej na zewnątrz.

Dekoria.pl, roleta zaciemniająca z kolekcji tkanin Blackout

Nie musisz wybierać między efektowną ozdobą okna a praktyczną tkaniną blackout. Rolety rzymskie zaciemniające elegancko układają się na oknie – łączą estetykę z funkcjonalnością. W sklepie Dekoria.pl znajdziesz szeroki wybór rzymskich rolet zaciemniających, które dobierzesz do aranżacji każdego mieszkania.

Zasłony zaciemniające – nowoczesne tkaniny w tradycyjnej wersji

Zasłony są klasyczną ozdobą okien, która dodaje pomieszczeniom szyku i elegancji. Zazwyczaj kojarzą się z lekką i zwiewną tkaniną, która co prawda jest bardzo dekoracyjna, jednak nie chroni wystarczająco pomieszczeń przed nagrzaniem. Wśród dostępnych na rynku modeli zasłon można jednak znaleźć zasłony zaciemniające wykonane z tkaniny blackout. Pozwalają zablokować promienie słońca równie skutecznie co rolety zaciemniające – są zatem idealnym rozwiązaniem dla osób przywiązanych do klasycznej oprawy okna, szukających przy okazji dobrej ochrony domu przed upałem.

Dekoria.pl, zasłona zaciemniająca na szelkach, kolekcja tkanin Blackout

Dekoria.pl oferuje szeroki wybór kolorów i modeli zasłon zaciemniających, wśród których znajdują się zasłony na:

  • kółkach,
  • szelkach,
  • taśmie,
  • kanale z grzywą.

Dzięki dużej różnorodności zasłony zaciemniające można dobrać zarówno do sypialni w stylu romantycznym, jak i do nowoczesnego salonu. Ciężka, aksamitnie gładka tkanina jest również bardzo dekoracyjna

Rolety rzymskie dzień noc – kontroluj stopień zaciemnienia pomieszczeń

Oryginalny typ stanowi roleta duo dzień-noc, składająca się z dwóch, niezależnie podciąganych warstw. Roleta łączy w sobie funkcję firany i zasłony. Warstwa spodnia jest wykonana z białego, prześwitującego woalu, wierzchnia z kolei z tkaniny dekoracyjno-zaciemniającej.

Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają one swobodne regulowanie ilości światła, które dostaje się do pomieszczeń. Wszystko w zależności od potrzeb. Rolety duo (dzień noc) są więc doskonałym rozwiązaniem latem, kiedy palące promienie słoneczne zwiększają temperaturę w mieszkaniu. W takiej sytuacji wystarczy całkowicie zasłonić okna i zablokować falę gorąca z zewnątrz.

Dekoria.pl, roleta rzymska Dzień – Noc, kolekcja tkanin Brooklyn

Szukasz innych pomysłów na aranżację wnętrz z roletami i zasłonami zaciemniającymi? Znajdziesz je na stronie: https://www.dekoria.pl/aranzacje.html.

Z uwagi na zbliżające się lato wszystkie rolety i zasłony zaciemniające w ofercie sklepu Dekoria.pl w dniach 19.06–02.07 dostępne są w promocyjnej cenie -10%.

Źródło: www.dekoria.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Z kim najchętniej poszłybyście do ł…
Ja to najchętniej chodzę do łóżka sama :D Chyba całkowicie już straciłam zainteresowanie tymi sprawami...
Jeździcie autostopem?
Jak miałam 16-19 lat to jeździłam bardzo chętnie :) Poznałam w ten sposób trochę...
niechciane prezenty...
Mi jest zawsze smutno, kiedy dostanę coś nietrafionego. Na szczęście dzieje się to bardzo...
Doradzicie mi?
Podpisuję się pod PaTix. Ogromna strata czasu. Może te 20-30 km to jeszcze...