Jak stosować olejki do twarzy?

4 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Wiele z nas zastanawiało się nad stosowaniem olejków do twarzy. Takie produkty są w Polsce niestety wciąż mało popularne, więc nie wiemy, jak z nich korzystać. Natomiast olejki do twarzy to w pełni bezpieczne i delikatne oraz naturalne preparaty. Kosmetyki te są dużo lepsze dla naszej skóry twarzy niż klasyczne kremy z drogerii. Podpowiadamy jak prawidłowo stosować olejki do twarzy.

Jak dobrać olejek do twarzy?

Podstawą stosowania olejków do twarzy jest wybór odpowiedniego produktu do naszych potrzeb i preferencji. Na rynku jest bardzo wiele tego rodzaju kosmetyków. W zależności od tego, z czego produkt jest wykonany, ma bardzo zróżnicowane działanie. Inne olejki stosuje się do cery suchej, inne do mieszanej, a jeszcze inne do tłustej. Zupełnie inne produkty potrzebuje cera z trądzikiem a inne naczynkowa. Olejki do twarzy na stronie https://triny.pl/202-olejki-do-twarzysą dokładnie opisane możesz więc się dowiedzieć o zastosowaniu interesującego cię produktu. Olejek myjący do twarzy dobierzesz, sugerując się jego składnikami oraz działaniem. Jest jedna zasada, która dotyczy wszystkich typów skóry, bez względu na ich potrzeby. Otóż olejek do twarzy powinien być niesomatogenny, czyli nie zatykać porów. Jest to absolutna podstawa, ponieważ ciężkie oleje powodują powstanie zaskórników i innych zmian, a także nadmiernie obciążają naszą skórę.

Olejek do mycia twarzy

Olejki do twarzy możesz stosować bezpośrednio na skórę. Pamiętaj jednak, że olejek do twarzy to nie to samo co olejek eteryczny. Ten drugi jest skondensowaną emulsją o bardzo silnym działaniu. Rozprowadzenie go po ciele może powodować podrażnienia. Olejki eteryczne stosuje się jako dodatki do kosmetyków. Natomiast olejek do twarzy to kosmetyk gotowy do użycia. Jest on delikatny i zawsze ma działanie nawilżające. Nie należy więc przesadzać z ilością stosowanego kosmetyku na raz. Wystarczy niewielka ilość, rozprowadzona za pomocą opuszków palców. Warto podczas tego procesu dokonać delikatnego masażu twarzy, aby produkt lepiej się wchłoną, a skóra była jeszcze bardziej zrelaksowana.

Kosmetyki z olejkami do twarzy

Pomimo tego, że bezpośrednie stosowanie olejków jest całkowicie zasadne, warto poświęcić czas na wykonanie w domu kosmetyków z ich użyciem. Stworzony produkt będzie dzięki temu w stu procentach przystosowany do twoich potrzeb i nie będzie zawierał zbędnych, często alergennych składników. Takie produkty są również dużo tańsze i bardziej wydajne niż kosmetyki z drogerii. Wpasowują się w trend zero waste, ponieważ stosując je, nie zużywasz plastikowych opakowań. Przepisy na takie kosmetyki są bardzo proste. Zawierają najczęściej produkty stosowane w kuchni oraz właśnie olejek do twarzy.

Olejki do twarzy to produkty do wielu zastosowań. Jest ich tak wiele, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Porzuć na zawsze kremy niewiadomego pochodzenia i używaj naturalnych produktów, a twoja skóra Ci się za to odwdzięczy pięknym wyglądem.

 

 

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Wirtualne znajomości
Ja też uważam, że w sieci można poznać naprawdę wartościowych ludzi. Po prostu przekonałam...
Czy warto "dawać szansę" facetowi?…
Dokładnie tak. Niech pokaże swoje starania, bo bazując na samej obietnicy nie powinno...
Męska dusza...
> Kalinka01 napisał/a:> Urazy mężczyzn do kobiet, wynikają z urażonej miłości własnej. Stąd...
Pierwsza rocznica...:/
Ja chciałabym, żeby mój facet pamiętał o rocznicach. Każdy po kolei twierdzi,...