URODA I ZDROWIE

Jak sprawić, aby rzęsy wyglądały cudownie?

4 września 2019, dodał: Redakcja

Rzęsy jak firanki to marzenie każdej kobiety. Kiedy zafundujemy im odpowiednią pielęgnację i poświęcimy im chwilę podczas makijażu, uzyskamy piękny efekt. Jak pielęgnować rzęsy? Jak je upiększyć? Oto kilka rad.

Odżywka

Dobra odżywka sprawi, że rzęsy będą długie, gęste i ciemne. Oprócz witamin, odżywki do rzęs zawierają substancje, które stymulują wzrost rzęs na długość. W ten sposób można uzyskać efekt prawie jak przy założeniu sztucznych włosków. Tego typu odżywki należy stosować przynajmniej przez miesiąc, aby zobaczyć efekty. Jest to bardzo dobry sposób dbania o rzęsy, gdyż najmniej ingeruje w organizm. Na rynku obecnie dostępnych jest mnóstwo dobrej jakości odżywek np. Long 4 Lashes, Biotebal rzęsy, Revitalash.

Makijaż

Makijaż jest najprostszym i najszybszym sposobem, aby spojrzenie nabrało wyrazu. Upiększanie oka zaczynamy od podwinięcia rzęs zalotką, potem nakładamy tusz do rzęs i gotowe. Zalotkę należy używać sporadycznie, na ważniejsze wyjścia. Na co dzień wystarczy odpowiednie pociągnięcie tuszem. Pamiętajmy, że więcej wcale nie znaczy lepiej i nadmiar kosmetyku na rzęsach wygląda tandetnie, a posklejane włoski wyglądają po prostu źle.

Sztuczne rzęsy

Założenie sztucznych rzęs daje najbardziej spektakularne efekty. Zabieg trwa około półtorej godziny i jest wykonywany przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Kiedy zdecydujemy się na założenie sztucznych rzęs, powinniśmy wykonać próbę uczuleniową. Jest to bardzo ważne przy pierwszej aplikacji. Pielęgnacja sztucznych rzęs polega na ich rozczesywaniu i regularnym uzupełnianiu ubytków. Pamiętajmy, że sztuczna rzęsa przyklejana jest do naturalnej i wypada razem z nią. Po długim noszeniu sztucznych rzęs nasze naturalne mogą stać się cienkie i słabe.

Kiedy zdecydujemy się na upiększanie rzęs, powinniśmy zacząć od ich odżywienia i prawidłowego makijażu. Jeśli efekt tych działań nie będzie nas zadowalał, dopiero wtedy powinniśmy zdecydować się na sztuczne. Na szczęście naturalność jest w modzie i im mniej sztucznych elementów na naszym ciele tym lepiej dla naszego zdrowia i wyglądu.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Płyn do higieny intymnej
Ja używam mydełka ręcznie wytwarzanego, które ma 99% składników naturalnych i już nie...
Remont mieszkania
Ja zainwestowałam w strecz i dużo folii, więc przykrycie mebli przesuniętych na środek pomieszczeń...
Solary i inne ekologiczne źródła en…
Jak skończy się u nas węgiel (ten w miarę dobrej jakości podobno już się skończył...)...
Genetyczna "Biała Sobota"
W onkologii jest trochę szybciej, ale jednak nadal odstajemy od standardów zachodnich, no i...