Jak skutecznie pielęgnować skórę bardzo dojrzałą?

28 października 2018, dodał: Redakcja

Cera dojrzała wymaga naprawdę zaawansowanej pielęgnacji. Tu już nie wystarczy zwykły krem nawilżający. Tu trzeba przemyślanej strategii i dobrze skonstruowanej listy kosmetyków. W tym spisie musi znaleźć się wszystko, począwszy od dobrego preparatu myjącego, poprzez odpowiedni peeling dla cery dojrzałej, aż po serum dogłębnie odżywiające i krem anty aging. Podstawowym pytaniem jednak jest to, czy to już nadszedł ten moment, kiedy taki program pielęgnacyjny trzeba wdrożyć.

 Jak skutecznie pielęgnować skórę bardzo dojrzałą?

Obojętnie, czy Twoja cera jest sucha, tłusta, czy mieszana – w pewnym momencie stanie się po prostu cerą dojrzałą. Kiedy musisz wybrać na półce peeling dla cery dojrzałej, zamiast tego, który wybierałaś do tej pory? Otóż zwykle przyjmuje się, że skóra dojrzała dotyczy kobiet po czterdziestym piątym roku życia. To wówczas znacząco spada poziom estrogenu i progesteronu. Następuje jednocześnie znaczne obniżenie gęstości, jędrności oraz elastyczności skóry. Dodatkowo ścianki naczynek krwionośnych, znajdujące się bezpośrednio pod skórą, stają się coraz cieńsze i łatwo ulegają uszkodzeniom. Skóra traci swój koloryt, a zmarszczki pojawiają się w przyspieszonym tempie. To wszystko świadczy o tym, że Twoja skóra reprezentuje już „dojrzałą” kategorię oraz wymaga specjalnego traktowania. Sprawdź, jak o nią dbać.

Peeling dla cery dojrzałej to podstawa

Złuszczanie martwego naskórka jest niezwykle ważnym elementem z co najmniej kilku względów. Dobry peeling dla cery dojrzałej potrafi zdziałać cuda. Dlaczego peeling, a nie krem? Te kosmetyki nie mogą się wykluczać – powinny się się raczej uzupełniać. Skóra posiada zdolność do samodzielnego odbudowywania. Zewnętrzne komórki naskórka obumierają, spowalniając w ten sposób automatyczną odbudowę skóry. Dobry peeling dla cery dojrzałej z łatwością usunie martwy naskórek, tworząc miejsce dla nowych komórek skóry. Dzięki temu spłycone zostaną także zmarszczki, a cała skóra nabierze świeżości.

Peeling dla cery dojrzałej przynosi jeszcze jeden znakomity efekt. Usuwając martwy naskórek, zwiększa zdolność skóry do przyjmowania cennych składników zawartych w kosmetykach. Za każdym razem gdy weźmiesz do ręki peeling dla cery dojrzałej, chwilę potem zastosuj bogate w składniki odżywcze serum oraz krem przeciwzmarszczkowy.

Ochrona przed słońcem

Słońce oraz promieniowanie ultrafioletowe są wrogami każdej skóry. W przypadku cery dojrzałej bywają wręcz katastrofalne, gdy przydarzy jej się mocna, postarzająca optycznie opalenizna. Słońce niezwykle silnie podkreśla zmarszczki i powoduje powstawanie przebarwień. Skóra dojrzała nawet bez słońca skłonna jest do przebarwień, a promieniowanie UV potęguje ten efekt. Wszystko to oznacza, że skóra dojrzała musi być chroniona kremami z wysokimi faktorami SPF. Warto korzystać z preparatów, które mają wskaźniki powyżej SPF 30. Bardzo istotny też jest fakt, że tuż przed ekspozycją skóry na słońce należy zapomnieć, iż istnieje coś takiego, jak peeling do skóry dojrzałej. Wykonywać go należy w okresach pochmurnych lub przynajmniej tuż przed snem, a następnego dnia trzeba zabezpieczyć skórę, nawet biorąc ze sobą na spacer parasol przeciwsłoneczny.

Intensywne odżywianie skóry dojrzałej

Dojrzała skóra potrzebuje wszystkiego. Witaminy i mikroelementy potrzebne są na równi ze składnikami nawilżającymi oraz tymi, które są w stanie wspomagać lub zastępować naturalne procesy zachodzące w skórze. W życiu przychodzi taki moment, że kwas hialuronowy łatwiej dostarczać w zwiększonej ilości niż czekać, aż skóra cokolwiek w tym zakresie wyprodukuje. Trzeba pamiętać, iż peeling dla skóry dojrzałej, wykonywany regularnie, znacznie ułatwi wchłanianie dobroczynnych składników. Warto więc stosować zarówno serum, jak i dobre, wartościowe kremy przeznaczone dla cery dojrzałej.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP