Jak rozpoznać pierwsze objawy nadchodzącego przeziębienia u dziecka?

5 kwietnia 2018, dodał: Redakcja

Zazwyczaj uczucie ogólnego rozbicia i podwyższona temperatura ciała u dzieci stanowią pierwsze objawy, które powinny zaniepokoić rodziców. W jaki sposób prawidłowo rozpoznać symptomy przeziębienia u dziecka i jak można pomóc mu w trakcie choroby?

1541_l

Przeziębienie u dziecka trudniej zaobserwować niż u dorosłego. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że niemowlak lub małe dziecko nie będzie mogło wprost zasygnalizować swoim opiekunom, że coś je boli. Z tego właśnie względu tak ważne jest baczne obserwowanie pociechy. Wśród pierwszych objawów, które powinny zaniepokoić wymienia się ogólne rozbicie dziecka czy podwyższoną temperaturę.

 

Dlaczego dziecko choruje?

 

O przeziębienie najłatwiej w okresie wiosenno-jesiennym, choć nie tylko. Na infekcję narażony jest przede wszystkim organizm osłabiony lub zmęczony. Warto też zwrócić uwagę na dietę – w przypadku dziecka powinna być ona dobrze zbilansowana, jak również bogata w witaminy i substancje odżywcze. Zaniedbanie tych zasad może doprowadzić do tego, że organizm zostanie zaatakowany przez wirusy. Przeziębienie wywołują  różnorodne wirusy, w tym rynowirusy czy adenowirusy.

 

Typowe objawy

 

Przeziębienie jest chorobą, która rozwija się w organizmie stopniowo.  Jednak jak tylko pojawią się pierwsze objawy infekcji (na przykład gorączka, uczucie rozbicia, suchy kaszel, czy ból gardła), warto zastosować Oscillococcinum – dla dzieci jest bezpieczny – po konsultacji z lekarzem można go podać także pociechom poniżej 6. roku życia.

 

Uniknąć przeziębienia

 

Według starego porzekadła lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli prawidłowo zadbasz o dziecko, możesz zminimalizować ryzyko złapania przez nie przeziębienia. W tym celu pamiętaj o  aktywności ruchowej czy dostosowaniu odzieży do pory roku.

 

Skuteczne łagodzenie objawów
Jeżeli jednak okaże się, że mimo podjętych środków ostrożności u dziecka pojawiły się pierwsze symptomy przeziębienia, staraj się je złagodzić. Oscillococcinum opinie wśród rodziców zbiera pozytywne. Uważają oni ten lek za skuteczny w łagodzeniu objawów przeziębienia i bezpieczny, gdyż nie powoduje działań niepożądanych  nie wchodzi w interakcje z innymi lekami


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Jak rozpoznać pierwsze objawy nadchodzącego przeziębienia u dziecka?

  1. avatar wanesa napisał(a):

    Ja też od razu probiotyk podaję, bo dobrze odporność wzmacnia, jak widzę, że taki jest marudny, oczy ma świecące, wypieki i mało energii. Natomiast jak się choroba rozwinie, to leczę raczej naturalnymi sposobami typu czosnek, syrop z cebuli czy sok z malin własnej roboty.

  2. avatar jamesa napisał(a):

    Długo podajesz dziecku probiotyki?

  3. avatar grysska napisał(a):

    ja widzę po synku że zaczyna mieć szklisty wzrok, robi się bardziej marudny, słychać że ciężej oddycha to już wiem, że coś jest na rzeczy. Dobrze że ostatnio to dawno nie chorował, bierze tran, i na szczęście jak na razie infekcje nas omijają

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Bestsellerowa bateria wannowa + zestaw prysznicowy!
Sprawdź najlepszą jakość w najlepszej cenie z 2-letnią gwarancją!
Cena:
68,99 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Włosy a ozdoby ślubne
Białe ozdoby są najlepsze, delikatne kwiaty, siateczka, tiara, zależy od typu urody i rodzaju sukienki
Projekt domu gotowy i indywidualny
Gotowe są tańsze, a ja bym wolała mniej na niego wydać, bo...
Urlop na wsi
A ja bardzo dobrze wspominam wakacje jakie spędziliśmy rodzinnie w Bajkowym Zakątku....
Jak dbać o włosy?
Warto zakwaszać włosy po umyciu (woda + ocet jabłkowy), żeby zamknąć łuskę włosa...