Jak rozpoznać pierwsze objawy nadchodzącego przeziębienia u dziecka?

5 kwietnia 2018, dodał: Redakcja

Zazwyczaj uczucie ogólnego rozbicia i podwyższona temperatura ciała u dzieci stanowią pierwsze objawy, które powinny zaniepokoić rodziców. W jaki sposób prawidłowo rozpoznać symptomy przeziębienia u dziecka i jak można pomóc mu w trakcie choroby?

1541_l

Przeziębienie u dziecka trudniej zaobserwować niż u dorosłego. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że niemowlak lub małe dziecko nie będzie mogło wprost zasygnalizować swoim opiekunom, że coś je boli. Z tego właśnie względu tak ważne jest baczne obserwowanie pociechy. Wśród pierwszych objawów, które powinny zaniepokoić wymienia się ogólne rozbicie dziecka czy podwyższoną temperaturę.

 

Dlaczego dziecko choruje?

 

O przeziębienie najłatwiej w okresie wiosenno-jesiennym, choć nie tylko. Na infekcję narażony jest przede wszystkim organizm osłabiony lub zmęczony. Warto też zwrócić uwagę na dietę – w przypadku dziecka powinna być ona dobrze zbilansowana, jak również bogata w witaminy i substancje odżywcze. Zaniedbanie tych zasad może doprowadzić do tego, że organizm zostanie zaatakowany przez wirusy. Przeziębienie wywołują  różnorodne wirusy, w tym rynowirusy czy adenowirusy.

 

Typowe objawy

 

Przeziębienie jest chorobą, która rozwija się w organizmie stopniowo.  Jednak jak tylko pojawią się pierwsze objawy infekcji (na przykład gorączka, uczucie rozbicia, suchy kaszel, czy ból gardła), warto zastosować Oscillococcinum – dla dzieci jest bezpieczny – po konsultacji z lekarzem można go podać także pociechom poniżej 6. roku życia.

 

Uniknąć przeziębienia

 

Według starego porzekadła lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli prawidłowo zadbasz o dziecko, możesz zminimalizować ryzyko złapania przez nie przeziębienia. W tym celu pamiętaj o  aktywności ruchowej czy dostosowaniu odzieży do pory roku.

 

Skuteczne łagodzenie objawów
Jeżeli jednak okaże się, że mimo podjętych środków ostrożności u dziecka pojawiły się pierwsze symptomy przeziębienia, staraj się je złagodzić. Oscillococcinum opinie wśród rodziców zbiera pozytywne. Uważają oni ten lek za skuteczny w łagodzeniu objawów przeziębienia i bezpieczny, gdyż nie powoduje działań niepożądanych  nie wchodzi w interakcje z innymi lekamiMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Jak rozpoznać pierwsze objawy nadchodzącego przeziębienia u dziecka?

  1. avatar wanesa napisał(a):

    Ja też od razu probiotyk podaję, bo dobrze odporność wzmacnia, jak widzę, że taki jest marudny, oczy ma świecące, wypieki i mało energii. Natomiast jak się choroba rozwinie, to leczę raczej naturalnymi sposobami typu czosnek, syrop z cebuli czy sok z malin własnej roboty.

  2. avatar jamesa napisał(a):

    Długo podajesz dziecku probiotyki?

  3. avatar grysska napisał(a):

    ja widzę po synku że zaczyna mieć szklisty wzrok, robi się bardziej marudny, słychać że ciężej oddycha to już wiem, że coś jest na rzeczy. Dobrze że ostatnio to dawno nie chorował, bierze tran, i na szczęście jak na razie infekcje nas omijają

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Figi korygujące efekt brazylijski
Efekt PUSH - UP - HIT!
Cena:
33 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Zegarek JOWISSA
Męski zegarek szwajcarski
Cena:
1350 zł
Naturalna witamina C
Wysoka przyswajalność, wzbogacona o bioflawonoidy
Cena:
119 zł

FORUM - bieżące dyskusje

plany zakupowe:D
Ja w najbliżyszym czasie planuję kupić letnią sukienkę! :)
Antyki i starodawne rzeczy
Jeżeli chodzi o antyki to w moim domu w stylu retro, posiadam niezliczoną ilość...
ogrodzenie
Dobrze też jest zrobić ogrodzenie z krzewów ozdobnych ja kupiłem dość tanio dobre krzewy