Jak przygotować się do porodu. Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet! Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak przygotować się do porodu

25 września 2014, dodał: MERI
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

ciaza

Książkowa ciąża trwa co prawda dziewięć miesięcy, jednak prawdopodobnie większość z nas zdążyła przez lata zauważyć, że w przypadku ciała kobiety większość reguł dyktowanych przez literaturę można śmiało zignorować. Dowody na to dostarczał nam okres dojrzewania i późniejszy okres dorastania, podobnie sprawa wygląda w ciąży.

Przezorna zawsze ubezpieczona!

kobieta w ciązy Trzeci trymestr to moment, w którym już na poważnie musimy zacząć przygotowywać się do porodu i wizyty w szpitalu, odpowiednia organizacja pozwoli nam zapanować nad stresem i sprawi, że przez cały czas będziemy miały pełną kontrolę nad sytuacją! Nawet, jeżeli ciąża przebiega prawidłowo nie zmienia to faktu, że termin porodu może się trochę przesunąć w przód lub w tył, dlatego warto już zawczasu przygotować sobie specjalną, „szpitalną” walizkę, do której spakujemy piżamę, szlafrok i ulubione miniaturki kosmetyków – w momencie, w którym zacznie się akcja porodowa, nikt nie będzie miał głowy do pamiętania o takich drobiazgach! Trzeci trymestr – a nawet końcówka drugiego – to również doskon ały moment na ustalenie tego, jak Twój poród powinien wyglądać. Na szczęście czasy, kiedy wszystko było nam narzucone z góry już dawno minęły i teraz możemy same zdecydować o przebiegu jednego z najważniejszych dni w naszym życiu!

W szpitalu czy w domu

Przede wszystkim powinnyśmy się zastanowić, czy decydujemy się na poród rodzinny. Pamiętajmy, że poród to ogromny wysiłek, przy którym obecność partnera może być ogromną pomocą, ale z drugiej strony… Może być też potwornie irytująca! Sprawę warto przedyskutować z mężem czy chłopakiem i spytać, czy nasz partner czuje się na siłach, by uczestniczyć w porodzie. Pamiętajmy, że mężczyźni to wrażliwe istoty. Druga sprawa – możemy też zdecydować o tym, czy wolimy poród naturalny czy cesarskie cięcie, oraz czy decydujemy się na wspomaganie porodu środkami farmakologicznymi. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, pamiętaj więc o tym, żeby zasięgnąć dokładnych informacji u swojego lekarza prowadzącego i świadomie wybrać sposób porodu. I ostatnia sprawa – obecnie możemy zdecydować też o tym, czy wolimy rodzić w szpitalu czy w domu, tak jak w przypadku wyboru rodzaju porodu, tak i w tutaj powinnyśmy myśleć racjonalnie. Na poród w domu możemy zdecydować się wtedy, kiedy ciąża przebiega bez zakłóceń i wszystko jest w najlepszym porządku, pamiętaj jednak o tym, że poród to ogromny wysiłek fizyczny, a jego przebieg nie zawsze da się przewidzieć!

No i na koniec najważniejsze – nie denerwuj się! Pamiętaj, że kobiety rodziły dzieci od zarania dziejów, a sam poród jest procesem naturalnym i całkowicie zaplanowanym przez markę naturę!porod

fot.:freedigitalphotos.net

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

3 komentarzy do Jak przygotować się do porodu

  1. avatar kasiunka88 pisze:

    Ja kupiłam górę ubranek dla siebie i bobaska . Szczególnie mega wygodna jest bielizna dla matek :))

  2. avatar Michal pisze:

    Jeśli chodzi o to jak wygląda pobyt w szpitalu, na co się przygotować, jakie decyzje będziemy podejmować i jakie prawa nam przyszługują to polecam: http://szczepienie.blogspot.com/p/instrukcja-przetrwania-w-polskiej.html

  3. avatar Oliwia pisze:

    Kobieta przygotowuje się przez całą ciążę do porodu ale i tak zwykle dziecko przychodzi kiedy samo zechce. urodziłam tydzień po terminie i nawet nie wiedziałam, że bóle te są do porodu :D Na szczęście udało mi sie urodzić siłami natury przepiękne dzieciątko. Jest zdrowa , silna . Podaję jej Vita DK zgodnie z zaleceniami lekarza żeby kości miała zdrowe i na krzepniecie krwi, zeby coś złego sie nie stało, ale za drugi poród już podziękuję, przynajmniej na kilka lat.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najbardziej absurdalne przepisy pra…
W USA jest przepis żeby nie poić myszy wódką:)
Suszenie grzybów
Każdy grzyb da się wysuszyć, tylko wygląd może być nieciekawy.
Darmowe leki dla seniorów i dzieci
Słyszałam, że głównie tańsze leki są na tej liście...
Kobiecy problem z alkoholem - grupa…
Czujesz, że alkohol ma coraz większe znaczenie w twoim życiu? Masz problemy, które próbujesz...