Jak przygotować pierwszy album na zdjęcia dziecka? Garść przydatnych wskazówek dla rodziców

12 lutego 2019, dodał: Redakcja

Album na zdjęcia to nie tylko przedmiot, dzięki któremu możemy okiełznać wywołane i wydrukowane zdjęcia, ale także prawdziwa skarbnica wspomnień. Często po niego sięgamy, zwłaszcza wtedy, kiedy przechowujemy w nim zdjęcia naszych pociech. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania albumu ze zdjęciami dziecka.

Wspomnienia zamknięte na papierze…

Fotografia – niepozorny druczek, na którym mieści się cała masa wspomnień! Często chcemy zachować w pamięci i zmaterializować konkretną chwilę, która jest dla nas ważna, która jest wyczekana, ale także spontaniczna lub zaskakująca. I choć obecnie,w dobie smartfonów, komputerów i ogólnej cyfryzacji, zdjęcia robimy naszymi telefonami niemal hurtowo, to galeria elektroniczna nie budzi takich emocji jak oglądanie zdjęć w formie papierowej.

Popularnymi tematami i okazjami do robienia zdjęć, a potem ich drukowania i utrwalania w formie papierowej, są  ważne rodzinne uroczystości i niecodzienne wydarzenia; ślub i wesele, komunia, a także wakacje czy wymarzone podróże są warte zapamiętania. Na szczególną uwagę zasługuje także fotografia niemowlęca i dziecięca. Pierwsze chwile na świecie nowego członka rodziny zawsze budzą emocje radości, szczęścia i wzmożonej miłości. To wtedy rodzice i bliscy chwytają za telefony, chcą udokumentować każdy, choćby najmniejszy, kroczek w rozwoju dziecka. Pierwszy uśmiech, pierwszy ząb, pierwszy samodzielny spacer… okazji do fotografowania dziecka, już w samym pierwszym roku życia, jest multum!

Fotografie to doskonałe „łączniki” z najpiękniejszymi wspomnieniami – któż nie lubi wracać do swoich zdjęć z dzieciństwa i wyczytywać z nich za każdym razem coś innego? Pierwsze wakacje nad morzem, pierwsze występy w przedszkolu… wszystko to możemy częściowo odtworzyć dzięki pękatym albumom ze zdjęciami.

Do odkrywania dawnych chwil…

Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością docenisz funkcje, jakie pełni album na zdjęcia Twojego dziecka. Dzieci tak szybko dorastają i się rozwijają, warto więc zatrzymać choć poszczególne chwile z każdego etapu ich życia. Warto więc przyjąć za zasadę,że raz na pół roku lub raz na kilka miesięcy, regularnie, będziesz wywoływał i drukował wybrane zdjęcia z poprzedniego okresu. A gdy już to zrobisz…. musisz koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednią ich oprawę. Doskonałym wyborem będzie odpowiedni album na zdjęcia.

Album na zdjęcia, prócz funkcji użytkowej, ma także funkcję estetyczną. Może być prawdziwą ozdobą półki lub regału. Eleganckie oprawy, ze zdobnymi kokardkami albo masywne ze skórzaną oprawą nadawać się będą do salonu, biblioteki lub jako prezent na przykład dla babci. Zdjęcia dziecka możesz także umieścić w kolorowych, dziecięcych albumach, które będą komponować się z wnętrzem pokoju Twojej pociechy. A gdy będzie już nieco starsza, sama będzie mogla sięgać po album, przeglądać go i odkrywać świat ze swojego dzieciństwa.

Czy wszystko nada się do druku?

Wybierając zdjęcia do druku kieruj się zasadą, że warto wywołać te wspomnienia, które są dobrej jakości. Zdjęcia robione słabym telefonem lub mające jakiś defekt z przyczyn technicznych, warto zostawić na dysku. Wywoływane zdjęcia powinny przedstawiać sytuacje, które są ważne, cenne, ale także zabawne lub wzruszające. Z pewnością po latach będzie miło wracać do chwil, które wydarzyły się spontanicznie. Takie momenty również warto utrwalać na zdjęciach. Nie jest dobrym pomysłem wywoływanie zdjęć, które mogłyby się nie spodoba w przyszłości dziecku. Mogłoby ono czuć się dziwnie widząc, że wszyscy mogą oglądać jego zdjęcia z kąpieli czy siedzącego na nocniku. Pomyślmy także o zdjęciach podczas ich wyboru w tym aspekcie.

Album na zdjęcia to także dobre miejsce, by wyeksponować wykonaną – tak popularna ostatnio- sesję rodzinną ub noworodkową. Zdjęcia maleństwa  w ramionach mamy, w otoczeniu starszego rodzeństwa czy słodko śpiącego na puchatym kocyku umilą każdy ponury dzień.

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)
Oglądanie filmów w sieci
Ostatnio w ogóle nie mam na to czasu...:/ A iść do kina to...
Problemy z leczeniem w publicznej s…
Chyba też muszę sprawdzić, na co się leczyłam, żeby później nie było zaskoczenia ;)
Jak często się badać?
Oszczędność ma to do siebie że potem i tak trzeba zapłacić i to...