Jak przechowywać żywność? – czyli o wyborze idealnej lodówki

14 października 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Wybór lodówki tylko z pozoru wydaje się być zadaniem prostym – musimy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników, w tym jej wymiary, a także sam wygląd. W końcu oprócz funkcjonalności urządzenia zależy nam na idealnym wkomponowaniu się w styl kuchni wybrany podczas aranżacji. Dlatego też, przed rozpoczęciem poszukiwań lodówki, warto w pierwszej kolejności poznać najważniejsze cechy tych produktów, funkcje, a także sposób ich działania. Dłużej więc nie czekaj…

lodówka

  1. Na co zwrócić szczególną uwagę?
  2. Ekonomiczne, ale i ekologiczne rozwiązania.
  3. Jak przechowywać żywność w lodówce? – technologia No Frost.
  4. Luksus i wygoda.

 

Niezależnie czy kończymy remont mieszkania, czy też budowę domu, kiedy stajemy przed wyborem lodówki, musimy pamiętać, że jest to urządzenie kluczowe w funkcjonalności naszej kuchni mające działać przez wiele lat. Nie możemy więc sobie pozwolić na bagatelizowanie tematu, gdyż bardzo szybko decyzja to okaże się brzemienna w skutkach. Zapewne dobrym pomysłem będzie w pierwszych naszych krokach skierować się w pewne miejsca, które zaproponują nam cały szereg profesjonalnych lodówek najlepszych producentów. Taki właśnie jest specjalistyczny ranking: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-lodowek.bhtml.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak przechowywać żywność w lodówce, szybko zorientujemy się, że to najpierw my musimy określić, czego dokładnie potrzebujemy i oczekujemy. Podstawową kwestią jest rozmiar lodówki, szczególnie jeśli ta ma być zabudowana. Jednakże nawet standardowe modele posiadają różne wymiary, które mogą się okazać zbyt duże w połączeniu z naszymi meblami. Wykonajmy więc pomiary, określając dostępną przestrzeń. Co ważne: wielkość lodówki idzie w parze z jej pojemnością! Oprócz tego, istotny jest także kierunek otwierania drzwi lodówki – musi to być ruch swobodny, nie wadzący o nic innego. Styl, jaki przyjęliśmy w kuchni, powinien również wpłynąć na samą lodówkę. Jeśli jest on nowoczesny, wybierzmy też taki model, który nie będzie odstawał od reszty. I odwrotnie: lubując się w klasycznych rozwiązaniach wizualnych, trzymajmy się tego z konsekwencją.

Ekonomiczne, ale i ekologiczne rozwiązania

 

Zarówno ekonomia, jak i ekologia są wytycznymi, którymi bezwzględnie powinniśmy się kierować przy wyborze lodówki. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w obecnych czasach. Wybierzmy więc lodówkę z jak najwyższą klasą energetyczną: zalecana najwyższa A+++. I choć sprzęty tej klasy są droższe niż nawet A++, potraktujmy to jako pewną inwestycję, gdyż dzięki wysokiej klasie energetycznej nasze rachunki za prąd będą znacznie mniejsze, szczególnie gdy ceny wciąż rosną. Co więcej, takim działaniem dbamy również o środowisko, zapewniając mu tak potrzebny dzisiaj oddech. Okazuje się więc, że świadomy wybór lodówki zapewnia nam mniejsze wydatki w przyszłości, a także kolejny krok w stronę ekologicznego życia.

Jak przechowywać żywność w lodówce? – technologia No Frost

 

Zapewne wszystkim nam zależy na swobodnym korzystaniu z lodówki, bez zmartwień o przywieranie produktów do siebie nawzajem czy też samych ścianek urządzenia. Problem ten stale rozwiązuje innowacyjna technologia No Frost, która sprawia, że żywność zachowuje świeżość przez bardzo długi czas. Lodówki te podczas pracy utrzymują wewnątrz stały poziom wilgotności, ciągle go wyrównując za pomocą specjalnych wentylatorów uruchamianych poprzez czujniki. Dzięki temu urządzenia nie trzeba rozmrażać, co również wpływa na jego dłuższą przydatność. Jednakże, w przypadku technologii No Frost, bardzo istotnym pytaniem staje się: jak przechowywać żywność w lodówce? Wystawione na jej działanie wędliny, a także sery znacznie szybciej przeschną, dlatego też producenci przygotowali specjalne szuflady, w których możemy przechowywać bardziej wrażliwe produkty. Ich proste i jasne oznaczenie rozwieje wszelkie wątpliwości w kwestii przechowywania żywności. Szereg lodówek z technologią No Frost od najlepszych producentów znajdziemy w sklepie: https://www.euro.com.pl/lodowki.bhtml, któremu nie bez przyczyny zaufało już niezliczone grono klientów.

Luksus i wygoda

 

Jeśli już wiemy, jaka nasza lodówka musi być, warto zadbać o dodatkowe udogodnienia, które sprawią, że korzystanie z niej sprawi nam jeszcze większą przyjemność. Zapewne do takich funkcji należy kostkarka do lodu, dzięki której już nigdy nie będziemy musieli przygotowywać woreczków lub foremek w gorące dni czy też podczas spotkań z przyjaciółmi. Warto również zwrócić uwagę na sygnał niedomkniętych drzwi lodówki – choć jest on stosowany coraz powszechniej, wciąż zdarzają się modele nieposiadające tej funkcji. Bardzo przydatne jest również szybkie chłodzenie, którym możemy dowolnie kierować, np. obniżyć temperaturę w lodówce na określony czas w celu schłodzenia napoi lub potraw. Więcej cennych i trafnych porad odnośnie kupna idealnej dla nas lodówki znajdziemy na stronie: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-lodowka-jak-wybrac.bhtml.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Ja używam kredki gel eyeliner kryolanu.
dobry tusz do rzęs
Polecam tusz lash revolution z kryolanu. Fajnie podkręca rzęsy i je wydłuża.
Przytulenie to zdrowie.
Niektórzy nawet płacą za przytulanie, więc jest jak widać baaardzo potrzebne...
Związek na odległość
Można być w związku na odległość jakiś czas, ale jeśli para ma już wspólne...