URODA I ZDROWIE

Jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

20 listopada 2019, dodał: Camila

Nakładanie kremu wydaje się łatwą czynnością, którą wykonujesz każdego dnia. Czy zdajesz sobie jednak sprawę, że skuteczność kremu nie zależy tylko od jego jakości, ale od sposobu w jaki zaaplikujesz go na twarz? Sprawdź czy do tej pory robiłaś to poprawnie.

Poprzez odpowiednie rozsmarowanie kremu na twarzy, wykorzystasz wszystkie jego zalety. Pominięcie tego kroku może sprawić, że twoja skóra nie poczuje różnicy między kremem za 20 zł a takim za 200 zł. Przy tańszych odpowiednikach rzadko kiedy znajdziemy instrukcję, jak najlepiej nałożyć dany krem.

Wklepywanie kremu, to jednocześnie masaż, który wykonywany systematycznie może zahamować proces starzenia się skóry i występowanie zmarszczek.

Oczyszczanie

Krem najlepiej jest nakładać po kąpieli, ponieważ ciepła woda i para wodna otwierają pory, co ułatwi jego wchłanianie. Przed nałożeniem kremu należy dokładnie oczyścić twarz, najlepiej stosując podwójne oczyszczanie (np. cleansing oil + pianka myjąca). Trzeba pamiętać, aby co najmniej raz w tygodniu wykonać peeling, dzięki temu aktywne składniki kremu będą wnikały w głębsze warstwy skóry.

Po umyciu twarzy nie czekaj aż zupełnie wyschnie. Krem sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona, kiedy nakłada się go na nieco wilgotną cerę.

Odpowiednia aplikacja

Zwróć uwagę na kierunek wcierania kremu! Zawsze rób to od brody w kierunku czoła oraz od zewnętrznej strony twarzy do wewnątrz. W taki sposób pobudzone zostanie krążenie limfatyczne oraz zapobiegnie to opadaniu skóry. Tak samo jak przy odmładzającym masażu twarzy trzeba pamiętać o walce z grawitacją.

Krem nakładamy bardzo delikatnie opuszkami palców, zaczynając od policzków kulistymi ruchami ku górze. Następnie przechodzimy do czoła. Nałóż tam krem najpierw kolistymi ruchami a następnie wykonaj ruchy zygzakowate, co zapobiegnie powstawaniu zmarszczek poprzecznych na czole. Trzecią w kolejności nakładania kremu jest okolica brody i ust. W tym miejscu nakładaj krem ruchem podobnym do dwóch połówek jabłka, lub serca, zaczynając od górnej wargi. Na koniec najbardziej delikatna strefa – okolice oczu. Krem wcieraj od zewnętrznych kącików oczu do wewnętrznych i następnie zatocz krąg przez łuk brwiowy wracając do zewnętrznych kącików.

Pamiętaj, aby nie pomijać szyi oraz dekoltu. Skóra w tych miejscach szybko wiotczeje i traci elastyczność, dlatego koniecznie musimy uwzględniać je w codziennej aplikacji kremu oraz związanym z nią masażem. Krem w tych okolicach nakładany jest bardzo podobnie, co na twarzy. Najpierw punktowo nanieś krem a później rozsmaruj go kolistymi ruchami ku górze. Na koniec oklep twarz, szyję oraz dekolt.

 

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
Po wielu problemach z bólami pleców, spowodowanymi w większości moją własną ignorancją tej sprawy,...
Jaki żel intymny
Z tego co wiem, to jest badzo dobry.
Czas oczekiwania na przedszkole
Jeśli chodzi o prywatne przedszkole językowe to w tego typu placówkach idzie to całkiem...
bóle pleców:(
Ja przez kilka lat zmagałem się z bólami pleców, aż postanowiłem skorzystać z usług...