URODA I ZDROWIE

Jak kupować zabawki drewniane

19 sierpnia 2014, dodał: epinokio

Zanim przystąpimy do zakupu drewnianej zabawki musimy ustalić jakie zadanie ma spełniać ta zabawka: czy ma to być zabawka edukacyjna, motoryczna, służąca tylko do zabawy itp. Następnie zabawka musi być dostosowana do wieku dziecka. Taką informację znajdziemy na opakowaniu zabawki lub w opisie na stronie internetowej sklepu lub producenta zabawek drewnianych.

11

Wybierajmy tylko te zabawki, które mają certyfikaty CE, które mówią nam o tym, że dana  zabawka spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Raport UOKIK z 2009 r. mówi, iż w co trzeciej z 2 tysięcy przebadanych zabawek stwierdzono nieprawidłowości dotyczące m.in. substancji szkodliwych dla zdrowia (ftalanów), które stosowane są w dużej mierze przy produkcji PLASTIKOWYCH zabawek. Kupując drewniane zabawki możemy być prawie pewni, iż są  bezpieczne dla naszych dzieci, gdyż drewniane zabawki są rzadko malowane.

2

Kupując zabawki drewniane kierujmy się 3 zasadami:

– kupujmy zabawki ekologiczne, z certyfikatami CE

– dostosujmy zabawkę do wieku dziecka

– przed kupnem/podarowaniem zabawki dziecku upewnijmy się , że nie jest ona uszkodzona (w przypadku sklepu internetowego pamiętajmy, iż mamy 10 dni na zwrot produktu, bez podania przyczyny, gwarantuje to ustawa o niektórych prawach konsumenta) – więcej na www.epinokio.pl


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Jak kupować zabawki drewniane

  1. avatar Adam pisze:

    To prawda, że nadal prym wiodą zabawki inne niż drewniane jednak zwolenników tych drugich jest dużo. Rodzice są zmęczeni dźwiękami, światełkami otaczającymi ich z każdej strony. Zabawki z drewna mogą być atrakcyjne także dla dzieci.

  2. avatar brano pisze:

    hmm… pytanie czy aby na pewno kupować? Bo jednak inne rzeczy są na topie i to już od dawna. Chyba każdy zdecydowanie bardziej woli elektroniczne zabawki, a tak na prawdę rodzice bardzo często zabawki kupują bardziej pod siebie.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!