Jak dopasować rozmiar pierścionka do palca?

18 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dopasowanie biżuterii do różnych rozmiarów palca często sprawia nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli kupno pierścionka ma być niespodzianką, jak w przypadku zaręczyn. Mimo wielu internetowych sposobów najbardziej sprawdzoną metodą na zmierzenie obwodu palca jest wizyta u jubilera, który dokonuje pomiaru metalowymi pierścieniami. Za ich pomocą, wkładamy wybranego palca w dane pierścienie i sprawdzamy, który z nich swobodnie wchodzi na palec. Jest to najszybszy oraz sprawdzony sposób, pozwalający na dokładne sprawdzenie rozmiaru. Z kupnem pierścionka wiąże się również wiele, najczęściej zadawanych pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.

rozmiary pierścionka

Tabela rozmiarów – jak odczytać rozmiar?

Wymiary pierścionków różnią się od siebie minimalnymi wartościami, dlatego należy dokładnie wykonać pomiar i wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy mierzeniu obwodu palca. Tabela z rozmiarami pierścionków przedstawia różne wartości, które dotyczą średnicy oraz obwodu wewnętrznego, a pierścionki oraz obrączki występują aż w trzydziestu różnych rozmiarach. Aby sprawnie odczytać rozmiar z tabelki, najpierw należy zmierzyć obwód swojego palca, co najlepiej dokonać u jubilera. Rozmiary pierścionków oznaczone są rozmiarami od 1 do 30, gdzie 1 oznacza najmniejszą średnicę palca o wymiarze 12,67 milimetrów i dotyczy obwodu palca małej dziewczynki.

Czy można powiększyć lub zmniejszyć rozmiar pierścionka?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, zwłaszcza przez narzeczeństwa. Niestety, nie zawsze udaje się dobrać idealnie dopasowany pierścionek do obwodu palca ukochanej, tym bardziej, jeśli zaręczyny są niespodzianką i nie chcemy proponować przymiarki obwodu palca u jubilera. Z tego względu, warto wiedzieć, czy istnieje możliwość powiększenia lub zmniejszenia pierścionka zaręczynowego, czy obrączki.

Istnieje wiele sposobów na zmianę rozmiaru pierścionków. Wyróżnić można rozciąganie lub ściskanie w przypadku, gdy różnica między aktualnym a oczekiwanym obwodem jest niewielka. W przypadku większych zmian jubiler dokona wstawki lub wytnie część pierścionka. W zależności od potrzeb jubiler wybierze inną, profesjonalną metodę zmiany rozmiaru. Jednak warto wiedzieć, że im bardziej skomplikowana forma pierścionka czy obrączki, tym proces powiększający lub pomniejszający będzie utrudniony i droższy.

Jakie są najbardziej popularne rozmiary pierścionka?

To pytanie zadawane jest najczęściej przez mężczyzn, którzy pragną sprawić niespodziankę  w postaci prezentu czy zaręczyn swojej ukochanej. Choć każda kobieta może mieć inny rozmiar palca, gdyż wpływa na to kształt palców czy wzrost, tak najczęściej wybieranym wymiarem pierścionków jest 11 lub 12. Obwód rozmiaru 11 wynosi 16 milimetrów, a dla pierścionka o rozmiarze 12 – 16,33 milimetry. Jednak sugerowanie się najpopularniejszymi rozmiarami pierścionków nie jest dobrym sposobem na jego zakup, dlatego dobrym pomysłem może być dopasowanie pierścionka do znajomej o podobnym wzroście i wadze.

Najczęściej popełniane błędy w mierzeniu obwodu palca

Istnieje wiele domowych sposobów na mierzenie obwodu palca, jednak większość z nich jest myląca i mało skuteczna. Choć w Internecie znaleźć możemy metody z użyciem sznurka lub wycinaniem okręgów w kartce, tak warto wiedzieć, że przy każdym pomiarze korzystając z domowych sposobów, wynik będzie inny. Dzieje się tak, ponieważ używając sznureczka do mierzenia rozmiaru naszego palca, sznurek skurcza się na naszym palcu, pokazując błędny i nierzeczywisty wymiar. Podobnie jest z kartką, w której ciężko wyciąć idealny wymiar średnicy dopasowanej do konkretnego rozmiaru.

Jak dopasować rozmiar pierścionka do palca? – podsumowanie

Wybór pierścionka, który będzie idealnie dopasowany do rozmiaru naszego palca, jest trudnym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie chcemy korzystać z pomocy jubilera. Jednak zdecydowanie warto zmierzyć obwód palca za pomocą metalowym pierścieni, które podadzą rzeczywisty wynik średnicy. Natomiast, jeśli decydujemy się na kupno pierścionka na oko, możesz mieć pewność, że istnieje możliwość delikatnej przeróbki biżuterii.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

bóle pleców:(
Robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa w Warszawie w Radio Medica i szczerze polecam. Bardzo...
Zatkany nos
Od września ciągle mam zatkany nos, to nie jest katar tylko zatkany...
Metylowane witaminy
Nie kupię czegoś, co brzmi dziwnie - jak alkohol metylowy, po którym się ślepnie:D
Stany lękowe
Trzeba dużo pracy nad sobą i nad poprawą swojego bytu żeby wyzbyć się lęków......