Jak dogonić szczęście – recenzja

7 kwietnia 2015, dodał: Adrianna Kaczuba

Poszukiwania szczęścia mogą przywodzić nam na myśl głównie filmy familijne lub też banalne historie, które nijak się mają do prawdziwego życia. „Jak dogonić szczęście”, to jednak film dla widzów całkiem dorosłych, a płynące z niego przesłanie, choć faktycznie nico banalne, może sprawić, że spojrzymy na wiele spraw zupełnie inaczej.

7655943.3

Głównym bohaterem „Jak dogonić szczęście” jest Hector- psychiatra, który nie narzeka na brak pacjentów. Również życie prywatne Hectora świetnie się układa- mieszka ze swoją dziewczyną, Clarą, która osiąga sukcesy zawodowe jak twórca nazw leków. Mogłoby się wydawać, że bohaterowi niczego nie brakuje do szczęścia i wszystko w jego życiu układa się w uporządkowaną całość.

Niespodziewanie Hector decyduje się na niezwykle śmiały, szczególnie jak na niego, krok. Wyrusza w podróż prowadzącą go kolejno przez Chiny, Afrykę i USA by odnaleźć źródło ludzkiego szczęścia, które być może przysłuży się jego pacjentom. Szybko okazuje się jednak, że wyprawa ta może najbardziej pomóc samemu Hectorowi.

d2815fc0a5da9ec2ef3bd93b4d24e749

z16959235Q,Jak-dogonic-szczescie

Reżyser filmu, Peter Chelsom, zabiera widza w podróż po świecie, zarówno tym fizycznym jak i psychicznym. Dzięki przewodnictwu Hectora, jego przemyśleniom i bogactwu przygód jakie przeżywa bohater, widz ma szansę przemyślenia pewnych kwestii dotyczących również jego własnego życia.

Dużym atutem filmu jest doskonała obsada! W roli Hectora podziwiać można przezabawnego Simona Pegga, a Clara, to nie kto inny jak urocza Rosamund Pike. Przez produkcję przewijają się też takie gwiazdy światowego formatu jak: Stellan Skarsgard, Jean Reno czy Christopher Plummer.

Film polecam wszystkim, którzy lubią kino „psychologiczne” w niezwykle pozytywnym wydaniu! „Jak dogonić szczęście” daje bowiem widzowi szansę zarówno na szczery śmiech jak i na łzy wzruszenia.


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Ogólnie o zdrowiu
Jestem zdania, że nic nie dzieje bez przyczyny, a my nie jesteśmy robotami...
Jak często się badać?
U mnie to tak średnio wychodzi raz albo dwa razy w roku jak rzeczywiscie...
Medycyna estetyczna Wrocław
> kajabernacka napisał/a:> bylam na liftingu biomimetycznym. rewelacja... twarz ekspresowo nabiera zdrowego estetycznego...
Prezent dla chłopaka?
a może jakieś perfumy czy perfumetki? na perfumik jest bardzo duży wybór takich inspirowanych...