Jak długo nosić soczewki kontaktowe?

6 grudnia 2018, dodał: Redakcja

Działalność firm optycznych sprawiła, że obecny rynek jest niezwykle zróżnicowany. Znaleźć można na nim produkty wielu rodzajów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dotyczy to także soczewek kontaktowych.

Ich dobór warto uzgodnić z lekarzem specjalistą, który najpierw określi naszą wadę, a następnie wskaże, czy powinniśmy nosić soczewki sferyczne, toryczne czy też progresywne. Oczywiście zawsze możemy połączyć korekcję wady ze zmianą koloru tęczówki oka.

Gdy już dowiemy się, na co powinniśmy się zdecydować, możemy przejść do zakupu. W tym miejscu pojawia się oferta wspomnianych salonów, które oferują bogaty wybór soczewek kontaktowych. Doskonałym na to przykładem jest firma Vision Express, prowadząca sprzedaż zarówno w salonach stacjonarnych, jak i przez Internet – https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki. Do tego dochodzą również usługi dodatkowe, takie jak specjalistyczne badanie wzroku oraz pomoc konsultantów w doborze oprawek.

Typ noszenia – na jaki okres soczewki kupić?

Rozwój technologiczny oraz wspomniana oferta rynkowa sprawia, że podział soczewek dotyczy nie tylko rodzaju wady, którą się zajmują, ale również okresu, przez jaki mogą być użytkowane. W tym miejscu wiele osób musi zmagać się z problemami decyzyjnymi. Postaramy się Wam w tym pomóc.

Soczewki jednodniowe, jak sama nazwa wskazuje, musimy wymieniać codziennie. Dla niektórych może być to spora wada, ponieważ każdego ranka należy wyjmować nową parę z opakowania. Wpływa to także na nieco wyższe koszty. Z drugiej jednak strony, dzięki soczewkom jednodniowym, nie musimy trudzić się czynnościami pielęgnacyjnymi, związanymi z czyszczeniem kontaktów. Wciąż wymieniane soczewki zmniejszają również ryzyko wystąpienia ewentualnych infekcji oraz innych nieprawidłowości.

Jeśli moim wszystko nie chcemy każdego ranka zakładać nowej pary soczewek, powinniśmy zdecydować się na odmiany miesięczne. W ich przypadku możemy liczyć na bardzo atrakcyjne ceny, choć należy pamiętać, że muszą być one przez nas codziennie czyszczone.

Rozwiązaniem pośrednim są soczewki dwutygodniowe. Warto dokładnie zastanowić się, które rozwiązanie okaże się dla nas najkorzystniejsze i, w razie potrzeby, skorzystać z pomocy i porad profesjonalistów pracujących w Vision Express.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Fryzjerki w bikini
Szowinizm pełną gębą! A już myślałam, że wyrośliśmy z tego raczkującego kapitalizmu, który...
Wszy u fryzjera
Nie no, chyba żart! Dla mnie to tam wszystko na tyle często myte...
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Polecam Yooka, są doskonałe jakościowo!
kamienny blat
Mam grill z kamienną płytą, fajny - ale tak przyjmuje plamy, że niczym nie...