Jak dbać o perukę?

23 września 2019, dodał: Redakcja

 

Samo posiadanie peruki nie jest jeszcze gwarantem doskonałej prezencji. Dobry wygląd peruki wymaga bowiem odpowiedniej pielęgnacji. Co powinniśmy robić, by nasze zastępcze włosy urzekały swoim wyglądem?

Pielęgnacja peruk naturalnych

Peruki tworzone z włosów ściętych od ludzi są postrzegane jako lepsze, bardziej funkcjonalne, co ma odbicie w wyższej cenie względem swoich syntetycznych odpowiedników. Zakup peruki naturalnej jest zwykle traktowany jako inwestycja w piękny wygląd, ale też pewność siebie. Aby peruka naturalna mogła idealnie się prezentować i służyć nam przez długie lata, trzeba umiejętnie o nią zadbać. Przed rozpoczęciem mycia, warto delikatnie rozczesać włosy, począwszy od dolnych partii, umieszczając perukę na statywie. Podczas tej czynności najlepiej posługiwać się grzebieniem z szerokim rozstawem zębów. Następnie przystępujemy do mycia – tak włosów, jak i bazy peruki. Ty warto skorzystać z szamponów i balsamów przeznaczonych do peruk.

Po aplikacji kosmetyków, wcieramy je we włosy okrężnymi ruchami, aby kolejno spłukać perukę wodą. Fryzurę osuszamy ręcznikiem, a następnie pozostawiamy na stojaku aż do wyschnięcia. By przyspieszyć ten proces, możemy skorzystać z suszarki. Pamiętajmy jednak, że dla pasm kontakt z urządzeniami emitującymi wysokie temperatury (suszarka, lokówka, prostownica itd.) na dłuższą metę może być szkodliwy, tym bardziej dla włosów pozbawionych swoich naturalnych źródeł energii w postaci mieszków włosowych. Częstotliwości mycia peruki naturalnej zależy od stylu i częstotliwości jej użytkowania.

Pielęgnacja peruk syntetycznych

Dbanie o peruki sztuczne jest mniej kłopotliwe niż troska o peruki naturalne. Syntetyczne włosie może być myte mniej więcej raz na dwa tygodnie. Przed rozpoczęciem mycia, moczymy perukę w wodzie z dodatkiem szamponu do peruk syntetycznych. Po kwadransie przystępujemy do mycia – delikatnie pocierając pasma i bazę peruki. Dla lepszego efektu, możemy tę czynność powtórzyć dwukrotnie. Umyte włosy płuczemy w czystej wodzie pozbawionej kosmetyku. Syntetyczne włosie osuszamy ręcznikiem, a następnie odkładamy na stojak. Tam peruka będzie odparowywać wodę aż do momentu wyschnięcia – może to potrwać nawet kilka godzin. Do czesania peruki grzebieniem lub szczotką możemy przystąpić dopiero po wyschnięciu włosów. Należy przy tym zachować dużą ostrożność, bo sztuczne włosy nie są tak odporne na działanie mechaniczne jak naturalne pukle. Dlatego suszenie, lokowanie czy prostowanie prostownicą może powodować ich stałe uszkodzenie.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Promocje na kosmetyki
w neo nail są promki -5% :)
Fajne sklepy na zakupy prezentów
promki na stroje kąpielowe, staniki itd :) podrzucam link: https://whitervbbit.com/product-category/wyprzedaz/
Okazje w Auchan
Zauważyłam, że tam często mają przeceny nabiału- mozzarella, jogurty z krótką datą...
Tańsze jeansy
W osiedlowym second handzie wczoraj znalazłam 3 pary jeansów jeszcze z metkami:) Po 5 zł/szt...