Inteligencja erotyczna, co to takiego?

15 lutego 2022, dodał: Dagmara
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Słyszeliście kiedyś o zmysłowej inteligencji ? Mimo pierwszych skojarzeń nie ma ona nic wspólnego, z ilorazem inteligencji. Dotyczy relacji erotycznych z partnerem, ma związek z psychiką oraz świadomością łóżkową. Zobaczcie co kryje się, pod tym pojęciem oraz jakie inne sekrety skrywa.

Co to takiego?

Inteligencja związana z erotyzmem to najprościej mówiąc, świadomość i zrozumienie potrzeb partnera w sferze łóżkowej.  Jej niski poziom, może wynikać z błędnych przekonań, źle utrwalonych wzorców, czy nieodpowiedniej edukacji.  Samoświadomość intymna jest wciąż daleko w tyle. W szkołach o niczym się nie mówi, kobiety są przekonane, że wszystkie związane z tym tematy są wstydliwe. Miesiączka, orgazm, masturbacja, współżycie – te zagadnienia, większość z Was poznaje zdecydowanie za późno. Przez to rodzą się fałszywe obrazy w umysłach, które powodują wiele szkód. Młoda kobieta, chcąc poszerzyć swoją wiedzę, zacznie przeglądać Internet. Niestety tam można zabrnąć za daleko i natknąć się na nieprawdziwe oraz bardzo uproszczone wyobrażenia o stosunkach.

Wiedza erotyczna, wcale nie musi iść w parze z dużą ilością partnerów. Kluczowym elementem jest rozmowa o sprawach łóżkowych, z najbliższą osobą. Musicie poznać swoje potrzeby, oczekiwania oraz obawy. Dzięki temu będziecie mogli osiągnąć najwyższy poziom przyjemności.

Świadomość łóżkowa to:

  • poznanie własnych potrzeb i rzeczy, które sprawiają największa przyjemność
  • otwarty umysł na potrzeby partnera
  • stanowczość, wyznaczanie granic
  • akceptacja oraz znajomość własnego ciała
  • umiejętność rozmowy z partnerem o pieszczotach
  • chęć zgłębiania potrzebnej wiedzy erotycznej
  • poznanie potrzeb oraz ciała partnera

Edukacja

Dzięki zdobywaniu odpowiedniej wiedzy będziecie mogli, czerpać jeszcze większą przyjemność ze stosunku. Jeżeli Wasza znajomość tych zagadnień, jest znikoma – uszy do góry ! Nigdy nie jest za późno na otworzenie oczu oraz zdobycie większej świadomości. Przede wszystkim musicie znaleźć odpowiednią osobę. W przeciwnym razie możecie nabawić się kompleksów, zawstydzenia i zakłopotania. Jeżeli druga osoba nie chce nawet spróbować rozmowy, nie traćcie na nią czasu. Razem powinniście przeanalizować, jak do tej pory wyglądało Wasze pożycie w łóżku, co chcielibyście zmienić, co sprawia Wam większą lub mniejszą przyjemność, co wiecie na dany temat. Dla ułatwienia spiszcie sobie wszystko wcześniej na kartce.

Inteligencji zmysłowej nie da się wyrazić w liczbach, ani zmierzyć w inny sposób. Jedyną miarą, jest Wasze zadowolenie z życia erotycznego. Im więcej czerpiecie z niego satysfakcji, tym wykazujecie się wyższym stopniem inteligencji. Czy wiecie, że w chwili uniesienia, to właśnie mózg odgrywa najważniejszą rolę? Emocje, fantazje, odbieranie bodźców, dotyku – to wszystko tkwi w głowie.

Podpowiedzi

Jeżeli macie problemy z pokonaniem barier, to mam dla Was kilka przydatnych rad. Przede wszystkim podejdźcie, do tego z humorem. Przecież igraszki w łóżku, to nie rozmowa o pracę ! Wcale nie musi być drętwo, sztywnie i śmiertelnie poważnie. Dodajcie odrobinę śmiechu, a gwarantuję, że poczujecie rozluźnienie. Dzięki temu, łatwiej wkroczycie w nieznane i nauczycie się czegoś nowego.

Kolejną barierą, która przeszkadza wielu osobom, jest złe myślenie. Rozpatrywanie w głowie miliona scenariuszy, co może pójść nie tak. Pamiętajcie, stosunek nigdy nie będzie idealny. Zapomnijcie o reżyserowanych filmach erotycznych, modelach z okładek czasopism, czy cudownych zabawach, jak z romantycznego filmu. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej i wcale nie jest gorsza. Jesteście tylko Wy i to się liczy. Nie próbujcie dorównać komuś wymyślonemu, bądźcie tu i teraz, dla siebie.

Ostatnią, ale najważniejszą rzeczą, jest komunikacja. Bez niej, daleko nie zajdziecie. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Nie bójcie się jej, ona pozwoli Wam na doznanie takich przyjemności, o jakich Wam się nawet nie śniło.

 

Zobacz również:

Na czym polega waniliowy stosunek?

Erotyczna mapa ciała kobiety

Erotyczna mapa mężczyzny – jego tajemne czułe punkty…

Jak rozbudzić oziębłą kobietę? Pruderyjna czy

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

1% podatku
ja oddaję na fundację opiekującą się zwierzętami
Moodo
Ostatnio fajną ramoneskę tam kupiłam w promocji - 40%!
Torebka duża czy mała?
Mam kilka małych i jedną dużą
Co zrobić ?
Ludzie są roztargnieni, wiecznie w biegu i chwila nieuwagi może spowodować nieszczęście. mnie prawie...