Hydrofobowe powłoki do kabin prysznicowych – zabezpieczenie powierzchni przed brudem

6 lutego 2015, dodał: Redakcja

Hydrofobowość bardzo skutecznie przeciwdziała przywieraniu różnych substancji do zabezpieczonej powierzchni dzięki czemu kabina prysznicowa będzie dłużej czysta i estetyczna, zabezpieczona przed powstawaniem wszelkich zanieczyszczeń, osadów z kamienia czy mydlin.

 

shower cabin isolated on white background

Dzięki hydrofobizacji zaoszczędzamy czas na sprzątanie. W związku z tym, iż do czyszczenia wystarczy nam już tylko woda, minimalizujemy wydatki domowe oraz chronimy środowisko.

W dziedzinie nanotechnologii, natura posłużyła naukowcom za wzór swoim efektem lotosu.  Posiadające specyficzną strukturę powierzchnie liści lotosu, mimo iż rosną w zamulonej wodzie, zawsze są czyste i suche, nie przylega do nich żaden brud a wszelkie zanieczyszczenia z łatwością usuwa wiatr i deszcz. Kwiat lotosu uznawany jest w kulturze wschodniej za symbol czystości.

Hydrofobizacja działa w bardzo podobny sposób, zwiększając komfort użytkowania przedmiotów codziennego użytku. Dzięki temu ich czyszczenie staje się w większości przypadków zbędne, co pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Powierzchnia szkła tylko z pozoru jest gładka. W rzeczywistości, gdy spojrzymy pod dużym powiększeniem okazuje się, że jest ona chropowata oraz pełna nierówności. W związku z tym, wszelkie zanieczyszczenia oraz woda zatrzymują się na szybie, tworząc przykładowo zacieki, zabrudzenia czy matowienie trudne do usunięcia. Hydrofobizacja sprawia, że powierzchnia staje się wyrównana w nanoskali czyli ulega wygładzeniu. Dzięki temu zjawisku krople wody tworzą większe strumienie, nie przylegając do powierzchni, spływają, zbierając jednocześnie część zanieczyszczeń osadzających się na szkle. Dzięki powłoce, szyba będzie bardziej zadbana oraz estetyczna. Większość zabrudzeń wraz z wodą spłynie z powierzchni szyby, dodatkowo chroniąc przed działaniem promieniowania UV.

W związku z brakiem potrzeby stosowania środków chemicznych, minimalizujemy wydatki domowe, ograniczamy wchłanianie szkodliwych toksyn zawartych w produktach czyszczących chroniąc przy okazji Nasze środowisko. Bardzo ważny jest fakt, iż  powłoka do powierzchni szklanych jest bardzo trwała a jej czas działania wynosi około 3, 4 lat.

Aby po kąpieli, doprowadzić kabinę prysznicową do czystości, wystarczy spłukać ją wodą z pozostałości mydła bądź innych środków. Zabieg ten sprawi, że około 80% wody oraz zanieczyszczeń samoistnie spłynie z szyby nie pozostawiając brudu. Miejsca, gdzie ewentualnie pozostały zacieki, wystarczy delikatnie przetrzeć ściereczką. Odbywa się to bez uciążliwego szorowania. Szkło, na które nałożono powłokę, nie powinno czyścić się ostrymi środkami chemicznymi, gdyż mogą uszkodzić powłokę.

Preparat do hydrofobizacji szkła można kupić już od 33 zł np. tutaj http://hadwao.net. Osoby, które chciałyby skorzystać z usługi nałożenia nano powłoki zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego oraz zapoznania z ofertą http://hadwao.net-usługa nakładania powłoki

Artykuł powstał we współpracy z H2O Nanotechnology – Salon, oficjalnym, detalicznym dystrybutorem produktów hydrofobowych H2O Nanotechnology http://hadwao.net/.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Skutecznie nawilża, pielęgnuje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia
Cena:
98 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Okulary Rayban
Mam takie okulary i bardzo sobie chwalę, latem się z nimi nie roztaję....
Fitness w domu
Fitness w domu wydawał mi się być świetnym rozwiązaniem przy mojej nieśmiałości i...
Botox na zmiany trądzikowe
Są zabiegi medycyny estetycznej które pozwolą zredukować zmiany potrądzikowe. Zabieg poprzedzają konsultacje...
Jaki sprzęt do zabudowy kuchennej
Jeśli chcecie by kuchnia była piękna, nie można też zapominać o dekoracji....