Holistyczne SPA w Manor House – rozmową z refleksolożką i terapeutką

4 września 2015, dodał: Redakcja

Rozmowa z Małgorzatą Przydacką – dyplomowaną refleksolożką i terapeutką, która od 8 lat jest Managerem SPA w Manor House.

Przydacka Małgorzata 31

Redakcja: Na czym polega idea holistycznego SPA w Państwa Hotelu Manor House?

Małgorzata Przydacka: Holistyczny sposób podejścia do człowieka oznacza, że traktujemy ciało jako system, w którym każda jego część jest połączona z inną. Holistyczne metody uzdrawiania traktują człowieka jako niepodzielną całość, obejmującą sferę materii, umysłu i ducha. Rozważa się więc zaistniałą dolegliwość w kontekście całej istoty, a nie jako wyodrębniony problem, by skupić się tylko na leczeniu objawów.
Patrzeć na siebie i swoje życie holistycznie znaczy dostrzegać, że „wszystko przejawia się we wszystkim”, że nic w naszym bycie nie jest oddzielone od nas, a wszystkie nasze doświadczenia pochodzą z własnych, choć nie zawsze świadomych, intencji oraz wynikających z nich poglądów i przekonań. W holistycznych terapiach podchodzi się do człowieka i jego życia w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. To, że chory ma wpływ na przebieg leczenia, wie każdy lekarz praktyk. Ludzie z optymistycznym nastawieniem zdrowieją szybciej niż osoby ze skłonnościami do pesymistycznej percepcji świata.
W Manor House SPA przykładamy wielką wagę do klimatu miejsca, bowiem w atmosferze wyciszenia łatwiej odnaleźć siebie. Dbamy, aby każdy zakątek sprzyjał relaksowi i medytacji. Opiekujemy się gośćmi dyskretnie, dbając o ich komfort i indywidualne potrzeby. Już w pokoju znajduje się wiele wskazówek jak dbać o zdrowie, a także kilka masażerów, za pomocą których można wykonać pobudzające masaże.

253135

 

W Łaźniach Rzymskich można oczyścić organizm korzystając z kąpieli saunowych oraz doznać nieporównywalnych z niczym innym wrażeń w bezpiecznym basenie Ery Wodnika z bezchlorową wodą. Wioska Witalna® SPA, gdzie można zażyć słowiańskich rytuałów zdrowia; przepiękny, zabytkowy park i energetyczny Ogród Medytacji z energetyczną Piramidą Horusa i Kamiennym Kręgiem Mocy o promieniowaniu Ziemi o sile ok. 30 tys. w skali Bovisa; smakowita polska kuchnia i niezwykłe dania wegańskie – wszystko na naturalnych produktach i ożywionej wodzie Grandera; koncerty na gongi i misy tybetańskie czy spacery po rozżarzonych węglach (firewalking) – wymieniać można by długo. Prawdziwym dopełnieniem są naturalne zabiegi w Gabinetach Odnowy oraz unikatowa Akademia Holistyczna „Alchemia Zdrowia” z innowacyjnym programem odmładzającym i pobudzającym procesy samouzdrawiania już na poziomie komórek. Od lat wyznajemy filozofię holistyczną i konsekwentnie ją w Manor House SPA rozwijamy, co jest to zauważane przez branżę – zostaliśmy wyróżnieni tytułem Najlepszy Holistyczny hotel SPA w Polsce – i doceniane przez klientów.

253139

Red: Czym różnią się zabiegi jakie Państwo oferujecie swoim gościom od innych tego typu zabiegów SPA?

 

MP.:W naszym SPA kładziemy przede wszystkim nacisk na bezpieczeństwo naszych gości. Mam na myśli bezpieczeństwo w bardzo szerokim znaczeniu. Stosujemy wyłącznie naturalne, nieinwazyjne terapie, które doprowadzają organizm do samoregulacji, dobrego samopoczucia na poziomie mentalnym, emocjonalnym, duchowym i fizycznym. Osiągamy to poprzez integrowanie terapii naturalnych i współczesnej diagnostyki terapeutyczno-medycznej. Przyczyny wszystkich naszych problemów, niedomagań i chorób leżą w umyśle, dlatego przede wszystkim należy uzdrawiać wewnętrzną stronę problemów i dolegliwości – nasze intencje.
Uruchomiliśmy w tym celu Akademię Holistyczną Manor House SPA „Alchemia Zdrowia”, w ramach której zabiegi podzielone są na cztery grupy. Należy zacząć od pierwszej grupy zabiegów „Regeneracja, Rewitalizacja ciała, umysłu i duszy” tj. terapii czaszkowo-krzyżowej zwanej także „oddechem życia”, refleksologii stóp, terapii meridianowej i falami milimetrowymi. Przy drugim pobycie proponujemy zabiegi z grupy „Kręgosłup, bóle stawowe i mięśniowe”. Mówiąc obrazowo – fundamentem naszego ciała jest kręgosłup i nie trudno dojść do wniosku, że gdy fundament zaczyna się rozpadać, po jakimś czasie zawali się cały dom – dlatego tak ważny to element poprawy zdrowia. W trzeciej części Akademii odnajdziecie Państwo skuteczne sposoby odzyskania pięknego i zdrowego wyglądu, które są zarazem bezpieczne dla zdrowia i zgodne z prawami natury. Musimy pamiętać, że nasz organizm stanowi jedną całość. Pielęgnowanie jedynie skóry, to stanowczo za mało, by ładnie i zdrowo wyglądać. Zanim zajmiemy się wyglądem twarzy – dla uzyskania szybkich i długotrwałych efektów – powinniśmy najpierw skorzystać z zabiegów z I i II grupy, osiągnąć równowagę energetyczną i emocjonalną, doprowadzić do rozluźnienia mięśni kręgosłupa oraz usunąć blokady ruchowe. Opracowaliśmy unikalne zabiegi odmładzające twarz, oparte o nowoczesne technologie, jak i skuteczne terapie znane od tysięcy lat. Kilka indywidualnie dobranych zabiegów pozwala uzyskać niezwykły efekt liftingu „jak po botoksie” przy zachowaniu naturalnej mimiki twarzy. W czwartej części proponujemy terapie, które wspomagają pracę organizmu, oczyszczają go, jak również wzmacniają i uzupełniają niedobory minerałów. Można nazwać ten program jako gruntowny remont organizmu, którego zdrowotne i pielęgnacyjne efekty cieszą przez długi czas.

253131

Red: Jakiego rodzaju zabiegi i rytuały cieszą się największym powodzeniem?

Największym powodzeniem cieszą się zabiegi pobudzające procesy samouzdrawiania i odmładzania. Najpopularniejsze terapie specjalistyczne to zabiegi energetyczne, odblokowujące przepływ energii w człowieku (masaż misami tybetańskimi, masaż kamieniami półszlachetnymi, terapie na bazie baniek próżniowo – magnetycznych), refleksologia stóp i twarzy, terapia czaszkowo-krzyżowa (praca na płynie mózgowo – rdzeniowym), fale milimetrowe (tzw. medycyna informacyjno – kwantowa), innowacyjna biomechaniczna stymulacja mięśni twarzy i całego ciała (BMS), masaż limfatyczny twarzy, zabiegi bańką próżniową na twarz, które usprawniają przepływ płynów ustrojowych: krwi i limfy oraz odbudowują kapilary. Goście oczekują coraz to nowych zabiegów, chętnie korzystają z nowinek, ale wracają też do już znanych terapii, a decydują się na skorzystanie z nich ze względu na doświadczenie personelu i jakość wykonywanych zabiegów. Dużą wagę przykładamy do szkolenia terapeutów i widzimy, że to procentuje. Klienci doceniają nasz profesjonalizm.

Red: Na czym polega ta nowatorska metoda?

BMS stosuje się do poprawy ogólnej sprawności fizycznej oraz w kosmetyce jako rewitalizację twarzy. Metodę cechuje niezwykła skuteczność.
BMS czyli biomechaniczna stymulacja mięśni wykorzystuje wibracje niskich częstotliwości ok. 18-30 Hz i powoduje silną wewnętrzną stymulację neuromięśniową w formie rytmicznej fali drgań (sinusoida). Prowadzi do pionowych (wertykalnych) i/lub skośnych (diagonalnych) wibracji włókna mięśniowego, a w rezultacie do wzmocnienia lub rozluźnienia napięcia mięśni, przyrostu masy i siły mięśni oraz redukcji tkanki tłuszczowej. BMS działa przeciwbólowo, rozluźnia spięte partie mięśni szczególnie odczuwane w partiach przykręgosłupowych. Po 3-4 zabiegach zwiększają się nasze możliwości ruchowe w obrębie przeprowadzonych zabiegów i to na wiele miesięcy.
Wykorzystując działanie BMS i nasze doświadczenia stworzyliśmy rewolucyjny całkowicie fizjologiczny lifting twarzy i szyi – alternatywę dla botoksu i zabiegów chirurgicznych. Zabieg ten to całkowita rewitalizacja twarzy i szyi oparta na mioestetyce (zabiegi mięśniowo-powięziowe), biomechanice i właściwościach monojonowego złota, bazująca na cudzie naszego organizmu – jego zdolności do regeneracji i samoodtwarzania pod wpływem odpowiednich bodźców.

Zabieg składa się z kilku etapów:
1. Wykorzystujemy innowacyjne urządzenie BMS, za pomocą którego stymulujemy mięśnie i powięzi karku, głowy, twarzy i szyi, wprowadzając je w rytmiczne drgania o właściwej dla nich częstotliwości. Przywracamy im pierwotną fizjologiczną funkcję i młodość. Jednocześnie wpływamy na pobudzenie i odtworzenie sieci naczyń włosowatych i naczyń krwionośnych.
2. W trakcie zabiegu wprowadzamy również przez skórę monojonowe złoto – jedyne, które przenika przez błonę komórkową. Złoto to „początek życia i wieczna młodość”, jego brak prowadzi do starzenia, a w końcu do śmierci. Monojonowe cząsteczki złota, które są kilkadziesiąt razy mniejsze od nanocząsteczek, bardzo łatwo przenikają przez błony komórkowe, łączą się z ludzkim DNA, podejmując pracę naprawczą. Następuje stymulacja produkcji kolagenu, dzięki czemu skutecznie likwidowane są drobne zmarszczki, a skóra staje się jędrna i elastyczna.

Można zadać pytanie czemu stymulujemy mięśnie karku i głowy skoro zależy nam na efektach na twarzy. Mięśnie twarzy i powięzi są połączone z mięśniami i powięziami karku i obręczy barkowej, jeśli te partie są spięte to osiągnięte podczas zabiegów na twarz efekty będą powierzchowne i krótkotrwałe. Jeśli chcemy, aby nasza twarz była piękna, bez oznak starzenia przez długi czas, musimy spojrzeć na siebie jako nierozerwalną całość, zadbać o psychikę, wyciszenie emocji, pozytywne myślenie. Bardzo ważna jest dobra kondycja kręgosłupa, wszystkich mięśni i powięzi. Kiedy osiągniemy równowagę w tych kwestiach, dopiero możemy oczekiwać dobrych efektów na twarzy.
Kilka zabiegów rewitalizacji twarzy prowadzi do doskonałego odżywienia skóry i tkanki podskórnej oraz do stopniowego wzrostu objętości i napięcia zwiotczałych mięśni mimicznych twarzy. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność i elastyczność, a rysy twarzy stają się bardziej wyraziste, przez co twarz wygląda na młodszą, nawet o kilkanaście lat.

 

Red: Czy masaż bańka próżniową można stosować również na twarz? Jakie to daje efekty?

Powszechnie stosowane są masaże bańką próżniową jako zabiegi lecznicze na mięśnie przykręgosłupowe i odprowadzające limfę. W kosmetyce jako zabiegi antycellulitowe.
Dobierając odpowiednią wielkości baniek można wykorzystać je również do masażu twarzy jako zabieg silnie ujędrniający. Wykorzystuje się tu zasadę podciśnienia wytwarzającego się podczas zassania skóry przez szklaną bańkę. Masowanie bańką poprawia krążenie krwi, oczyszcza z toksyn i wspomaga przemianę materii. Podczas masażu dochodzi do intensywnego przekrwienia skóry, dzięki czemu następuje proces zagęszczenia skóry i poprawy jej elastyczności. Zabieg taki spokojnie może zastąpić drogie zabiegi kosmetyczne z użyciem inwazyjnego sprzętu, który często powoduje podrażnienia a skóra potrzebuje czasu na regenerację. Podczas masażu bańką wykorzystywane są naturalne oleje, które pełnią funkcję amortyzacji i ułatwiają przesuwanie bańki. Zawarte w olejach drogocenne składniki wnikają głęboko w skórę, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i odżywiona.
Masaż bańką chińską jest również formą drenażu limfatycznego twarzy. Poprzez usprawnienie przepływu płynów ustrojowych następuje oczyszczeniu z toksyn, z twarzy znikają opuchnięcia i przebarwienia. Skóra staje się rozświetlona wypoczęta i dużo gładsza.
Zabieg ten stosowany systematycznie  poprawia owal twarzy i rozluźnia napięte mięśnie twarzy, które często tworzą zmarszczki. Żyjemy w czasach, w których poszukujemy naturalnych i bezinwazyjnych, a przy tym skutecznych metod poprawy wyglądu twarzy. Zabieg masażu bańką chińską spełnia te oczekiwania.

Manor House_Bezchlorowy Basen (1 of 1)

Red: Czym są pokoje Ofuro?

 

Pokoje Ofuro-SPA zostały zaprojektowane z myślą o komforcie Gości. Potrzeba odprężenia, relaksacji ciała i ducha jest obecna w naszym życiu odkąd pojawiły się w nim zmęczenie, stres, zachwianie równowagi psychofizycznej wynikające z szybkiego i intensywnego trybu życia. Pokoje w Termach Zamkowych to zmysłowa przestrzeń pełna doznań dotykowych, zapachowych, estetycznych, wizualnych i słuchowych. Osiągnęliśmy to poprzez dbałość o każdy detal, odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych, od kamienia przez egzotyczne drewno, szkło, lustra, ceramikę, antyczne płaskorzeźby, wyjątkowe tkaniny, wyszukane obrazy, kolory i oświetlenie. Na szczególną uwagę zasługuje łazienka, która tworzy z pokojem integralną całość – wystarczy tylko otworzyć drzwi, aby uświadomić sobie, że jest ona miejscem psychofizycznej energii, sprzyjającym wyciszeniu i odpoczynkowi. Zapach olejków, łagodna muzyka relaksacyjna wydobywająca się z głośników, delikatne pasmo światła, antyczna ściana i płaskorzeźba z kamienia za przesuwną taflą szkła, kamienne brodziki, egzotyczne drewno na podłodze, drewniane meble, schody i to, co najważniejsze wysoka wanna ofuro zabudowana drewnem, do kąpieli japońskim stylu, gwarantująca głębokie zanurzenie w wodzie w pozycji siedzącej.

bbbb
W każdym pokoju Term Zamkowych z myślą o zdrowiu i relaksie Gości zostały też umieszczone: herbaciany barek, lampy solne jonizujące powietrze, poduszki z łuską gryczaną zapewniające zdrowy i relaksujący sen oraz olejki i kadzidełka zapachowe. Ściany pokryte są specjalnymi materiałami dającymi efekt kory brzozowej, juty i słomy, dostarczając niezapomnianych doznań estetycznych. A ponadto podłogi z naturalnego egzotycznego drewna dodają ciepła i przytulności każdemu pokojowi. W takim otoczeniu są doskonałe warunki do spędzania kojących zmysły chwil, co potwierdzają nasi Goście, którzy chętnie wracają do Manor House SPA po kolejną dawkę przyjemnych doznań.

253130

 

Red: Jakie pakiety proponuje Pani na nadchodzący sezon jesienno/zimowy? Ewentualnie jeśli jeszcze nie ma ich w planach to z jakich pakietów można skorzystać dzisiaj?

Zdecydowanie „Alchemię Zdrowia”. Celem Akademii Holistycznej Manor House SPA jest promowanie konkretnych naturalnych zabiegów i pakietów szytych na miarę indywidualnych potrzeb, ale też przekazywanie nowinek z zakresu medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, o których niewiele osób wie lub pamięta. Przypominamy dawne zapomniane sposoby naszych babć. We wrześniu tematem przewodnim akademii jest „Wzmocnienie i oczyszczanie” organizmu, podczas warsztatów są omawiane zabiegi pakietu „Fundament Zdrowia” ”, które pozwalają uzyskać szybką i długotrwałą poprawę stanu mięśni i przynoszą ulgę w problemach z kręgosłupem i stawami. W pakiecie oferujemy zabiegi fizykalne, masaże oraz zabiegi specjalistyczne – BMS (biomechaniczną stymulację mięśni całego kręgosłupa) oraz terapię falami milimetrowymi. Kto nie ma w naszych czasach problemów z kręgosłupem jest ogromnym szczęściarzem, większość z nas dobrze wie, co oznacza ból kręgosłupa. Aby zapomnieć na wiele miesięcy o tych problemach, wystarczy skorzystać jeden raz z dwudobowego pakietu „Rewitalizacja”, zabiegi są tak dobrane, że goście wyjeżdżają bez żadnych bólów i dyskomfortów ruchowych.

aaaa

W październiku proponujemy relaksację i samoregulację organizmu poprzez zabiegi z pakietu „Energetyczna refleksologia dla zdrowia duszy i ciała”, w którym oczywiście króluje refleksologia stóp i refleksologia twarzy. To mój ulubiony pakiet, ponieważ refleksologią zajmuję się od 10 lat jako dyplomowany refleksolog i cieszę się, że w końcu udało nam się wprowadzić tę terapię do naszej oferty. Szkolenie personelu w zakresie refleksologii trwa bardzo długo, a nam w Manor House SPA zależy na najwyższej jakości usług.

Nasza propozycja na listopad to pakiet „Naturalne Piękno dla zdrowia duszy i ciała” tu skupimy się na twarzy proponując nasz autorski zabieg: rewolucyjny, całkowicie fizjologiczny lifting twarzy i szyi z monojonowym złotem.

Na grudzień zaś proponujemy „Oddech życia dla zdrowia duszy i ciała” z terapią czaszkowo- krzyżową. To niezwykle skuteczna wielowymiarowa terapia określana „oddechem życia”, która uwalnia od gromadzonych przez całe życie i zapisywanych w komórkach wzorców chorób zarówno fizycznych, jak i psychicznych, doprowadza organizm do równowagi, harmonizuje ciało, emocje, umysł i duszę oraz uruchamia naturalne procesy samoleczenia.

basen ery wodnika

Red: Czy w SPA można zamawiać indywidualne zabiegi dostosowane do potrzeb danej skóry i preferencji?

Goście dokonują rezerwacji zabiegów przed przyjazdem do hotelu i do końca nie są pewni z jakich zabiegów chcą skorzystać lub jakim kryterium mają się kierować przy wyborze. W takim przypadku dokonujemy rezerwacji czasu u danego terapeuty czy kosmetyczki, a po przyjeździe indywidualnie konsultujemy preferencje gościa, jego stan zdrowia, również stan emocjonalny w danym momencie, rodzaj cery, itd. Ważne są szczegóły, które mogą dopełnić cały zabieg lub zniweczyć dobrą pracę terapeuty. Przykładowo ktoś lubi odpoczywać na zabiegu i może zasnąć w jego trakcie lub w danym momencie ma ochotę na bardziej intensywny zabieg, dobór zapachów itp. Nasi Goście już na miejscu w recepcji hotelu lub recepcji SPA otrzymają fachową podpowiedź przy wyborze zabiegów, mogą zdecydować się na jeden z przygotowanych gotowych pakietów lub też skorzystać z indywidualnie tworzonych zestawów zabiegowych pod konkretne oczekiwania.

 

serdecznie dziękuję za rozmowę

rozmawiała Małgorzata Kopeć

 

zobacz również:

 

  1. Basen nowej Ery, Ery Wodnika w Manor House!
  2. Hotel Manor House SPA Chlewiska – opinia
  3. Zabiegi holistyczne w Akademii Holistycznej Manor House SPA
  4. Holistyczna Akademia Manor House SPA „Alchemia Zdrowia”.
  5. Ożywiona woda Grandera w Hotelu Manor House SPA

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
STOP