Higiena uszu kota

7 lutego 2010, dodał: Redakcja

Czyszczenie uszu kota jest jednym z kilku zabiegów, które trzeba wykonywać aby utrzymać kota w zdrowiu i czystości. Regularne mycie uszu zapobiega nieprzyjemnym dolegliwościom i stanom zapalnym, co się wiąże z częstszymi wizytami u weterynarza oraz gorszym samopoczuciem naszego kota.
Dlatego jeśli zauważymy, że uszy kota są brudne, powinno się je oczyścić. Zaleca się czyszczenie uszu kota zwilżoną oliwką watą na patyczku lub płynem do czyszczenia uszu. Doskonale przy pielęgnacji uszu u kotów sprawdza się też parafina płynna, ma też działanie lecznicze (giną świerzbowce). Należy wyczyścić zagłębienia w małżowinie, usuwając cały nagromadzony tam brud. Kot może początkowo nie lubić tego zabiegu. Czuje dyskomfort gdy wsadza się pałeczkę głęboko. Jednak jest to dla kota bezpieczne ponieważ kanał uszny kota skręca pod kątem 90o i właściwie nie ma możliwości wsunięcia wacika głęboko i uszkodzenia ucha. Oczywiście należy to robić delikatnie. Po zabiegu czyszczenia należy zastawić kota na parę minut po to by mógł potrząsać głową (to jest normalne zachowanie) dzięki czemu oliwa lub płyn dostanie się do głębszych partii ucha. Nie należy czyścic uszu na „zapas”, profilaktycznie, tylko wówczas jeżeli istnieje konieczność.
Jeśli zauważymy, że kot drapie się w ucho lub trąca je łapką, może to wskazywać na obecność świerzbowca usznego, objawiający się brązowym suchym brudem w uchu, który wywołuje silne podrażnienie i stan zapalny, więc nieodzowna będzie w tym wypadku pomoc lekarza.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Co na wypadanie włosów?
Wcale nie musisz czekać jeśli nawet karmisz piersią, możesz sobie kupić vitapil...
Lifting twarzy hifu Gdańsk
Zerknij jak to wygląda i cenowo i jakich efektów się spodziewać, czy na...
Gdzie upolować promocje online?
> Wyszukana napisał/a:> > malinamalwa napisał/a:> Uwazam, ze ceny w sklepach sa czasem naprawde...
serum do rzęs Art Lash Christian La…
dla mnie to serum jest mega. Ja je stosuję regularnie już od dłuższego...